Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nissan almera n15 problem z hamulcami

sebik77 01 Mar 2010 21:56 3392 1
    sebik77
    Level 2  
    Witam mam problem. Mianowicie coś nie tak jest z układem hamulcowym ale pewien nie jestem . Zauważyłem że podczas naciśnięcia pedału hamulca kilkakrotnie na wolnych obrotach spadają obroty do tego stopnia że auto prawie da się zdławić, nie gaśnie ale obroty spadają znacznie. Załużmy że 850 na minutę jest prawidłowo to spadają do ok 600 nie wiem co jest . A poza tym normalnie jest słychać jak tłoczek cofa się w zacisku . Niedawno byłem na przeglądzie i rolki nic nie wykazały hamulce działają prawidłowo . Co jeszcze udało mi się zaobserwować , podczas jazdy kiedy hamuje spadają obroty nawiewu kabiny.Jezeli ktoś wie o co chodzi proszę o pomoc.Z góry dziękuje.
    gores20
    Level 1  
    Takie zachowanie występuje również u mnie i wynika on ze wspomagania układu hamulcowego przez silnik. Nie jest to nieprawidłowe, więc nie powinieneś się przejmować. Spadek obrotów nawiewu związany jest ściśle z obrotami silnika, ponieważ niskie obroty silnika (500-600obr.) powodują niedoładowywanie akumulatora. Jeżeli na biegu jałowym masz obroty na poziomie ok. 850 i nie masz problemu ze spadającymi poniżej tego poziomu, to gwałtowne naciskanie pedału hamulca może spowodować gwałtowny spadek nawet do 300 (w moim przypadku), lecz samochód nie gaśnie. Rzadko hamuje się pulsacyjnie (chyba że zimą bez ABS-u) a powolne wciskanie, które następuje przy normalnej jeździe nie powinno powodować aż takiego zachwiania obrotów. Wspomagaj hamowanie hamowaniem silnikiem, pozwoli Ci to oszczędzać klocki, zmniejszy spalanie i zmniejszy problem do minimum.
    Pozdrawiam,