Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter TipTronic 6b_ za długo przerzuca biegi rok 2004

01 Mar 2010 22:29 5772 5
  • Poziom 11  
    Witam, mam sprintera 2004 tiptronic 6 Biegów. Problem polega na tym, że przy jeździe na automacie przerwa pomiędzy zmianą biegów jest za duża, silnik wyje jakieś 1-2 sekund zanim skrzynia przerzuci na wyższy bieg, a powinien przerzucić bieg w mgnieniu oka. Często jest tak, że sam przerzuca z trybu automat na tiptronik. Na tiptroniku jakoś idzie jechać ale to nie to.
    Samochód kupiłem niby z uszkodzoną skrzynią, podpięliśmy pod urządzonko Mega Master 42 (czy jakoś tak) i były takie błędy:
    P2081 uszkodzona pompa hydrauliczna SSG (przekładnia sprintshift)
    P2075 obroty przekładni wyższe niż silnika
    P2071 Status przekładni - status anormalny
    P2056 zasilanie napięcia sterownika za niskie
    P2052 zawór przełączający hamulca hydraulicznego
    P2080 ciśnienie hydrauliczne

Okazało się że spalone są 2 bezpieczniki. Zmieniłem bezpieczniki, wykasowaliśmy błędy odpaliliśmy autko i podpięliśmy znów pod urządzonko mega wywalił błąd o ciśnieniu oleju. Wykasowaliśmy i zrobiliśmy około 5-8 km i nie ma żadnych błędów.
    Teraz jest dylemat, czy na 100% uszkodzona jest pompa ciśnienia oleju, czy może coś innego, jak tak, to, co można jeszcze sprawdzić przed zakupem pompy (z samym zakupem, nie ma żadnego problemu, ale nie chce się pchać w niepotrzebne koszty).

Ciśnienie jakie pokazywał po podłaczeniu pod mega master to od 42 do 57, przy zmianie biegu spadało.
    Przeprowadziliśmy adaotację (nauczanie biegów) i adaptację sprzęgła ale nic nie pomogło
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 10  
    witam
    jeżeli jeszcze nie kupiłeś pompy to daj znać to ci powiem jak ją można naprawić
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 11  
    Witam, jeszcze nie kupiłem bo nie wiadomo czy to ona :cry:
  • Poziom 10  
    Bardzo chetnie chce zapoznac sie z naprawą takiej pompki jesli kolega bedzie chetny sie podzielic informacją
  • Poziom 9  
    PODPINAM SIE POD TEMAT , mam mastera z 2005 roku i mam problem z tym automatem quickshift ,a mianowicie wymieniłem sprzęgło z sIŁOWNIKIEM I teraz skrzynia nie wrzuca biegów a jak wrzuci jedynke to nie wyrzuca spowrotem, sprzęgło odpowietrzyłem ze sto razy, sterowanie chodziło na dot 4 ale teraz wlałem olej do sterowan skrzyn fuchs 4430 ale nic to nie dało, powodem wymiany sprzegła było cieknący siłownik sprzęgła,pomóżcie czym to zdiagnozować bo mój Launch nie ma opcji wglądu do skrzyni sterowania, jaka jest procedura odpowietrzania ?