Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

doomBox, Doom na przerobionym na konsolę Kodaku

lukasker 02 Mar 2010 10:13 3467 1
 • doomBox, Doom na przerobionym na konsolę Kodaku
  Wszystko zaczęło się od zepsutego aparatu Kodak DC290 (uszkodzona optyka). Ten aparat posiada OS typu Digital, na który zostało napisanych wiele aplikacji, gierek w tym miedzy innymi Doom.
  Dooma udało się odpalić, ale sterowanie było fatalne, dlatego autor postanowił rozebrać aparat i dorobić sterowanie klawiaturowe.
  Wszystkie części które były niepotrzebne do działania Dooma, zostały wyrzucone, na zdjęciu poniżej.

  doomBox, Doom na przerobionym na konsolę Kodaku

  Wiele płytek w aparacie było zawieszonych wewnątrz obudowy (było między nimi dużo miejsca), autor postanowił rozłączyć kable, ułożyć płytki bliżej siebie i połączyć kable od nowa.
  doomBox, Doom na przerobionym na konsolę Kodaku doomBox, Doom na przerobionym na konsolę Kodaku doomBox, Doom na przerobionym na konsolę Kodaku


  Potem autor zaczął prace nad systemem sterowania, postanowił jak najwierniej odtworzyć sterowanie klawiaturowe. Do tego celu użył starej klawiatury, w której każdy klawisz był sterowany osobno(nie tak jak w nowych klawiaturach).

  doomBox, Doom na przerobionym na konsolę Kodaku doomBox, Doom na przerobionym na konsolę Kodaku
  Modyfikacji uległ też głośniczek, który został zamieniony na większy.
  doomBox, Doom na przerobionym na konsolę Kodaku  Potem wszystko zostało umieszczone w ładnym czarnym opakowaniu. Klawisze i ekran zostały przyklejone. Dodano dodatkową diodę LED, która mruga, gdy dane są wczytywane z karty Compact Flash 16MB. Obecnie urządzenie jest zasilane z zasilacza 7V, ale jest miejsce w obudowie i są plany na zasilanie baterią. Urządzenie jest też zdolne obsługiwać romy MAME i inne aplikacje.


  Tak prezentuję się gotowy doomBox
  doomBox, Doom na przerobionym na konsolę Kodaku

  Link


  Zródło


  Fajne! Ranking DIY
 • Mitronik
 • #2 23 Kwi 2018 10:43
  siudym
  Poziom 12  

  Próbowałem odpalic DOOMD na HP Photosmart C618, niby można wybrać go z menu uruchamiania skryptów digitaos, jednak nic nie działa. :/ Po wybraniu aparat wyłącza się podobnie jak w DC260, ale nic się nie dzieje. Miałem dwie sztuki DC260 na których DOOM nie odpalił się.