Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F silnik c14nz - brak ładowania

adam74m 02 Mar 2010 12:05 2105 2
  • #1 02 Mar 2010 12:05
    adam74m
    Poziom 11  

Witam.
    Mam problem z działaniem alternatora, polegający na tym, że okresowo nie ma ładowania. Z 2 tygodnie temu odpalam auto, kontrolka ładowania świeci się. Po przejechaniu 1 km zgasła. Ok, myślę sobie, pewnie szczotki alternatora. Po wymianie szczotek u mechanika było dobrze przez parę godzin. I znowu to samo - raz jest ładowanie, raz nie. Na popularnym serwisie aukcyjnym ;) kupiłem używany, ponoć sprawny alternator. Po wymianie było dobrze 1 dzień i znów to samo. Po naładowaniu akumulatora w domu i po pierwszym uruchomieniu jest ok, później już nie - ładowanie się świeci. Zdarzyło się, że podczas jazdy ładowanie się zaświeciło, potem zgasło.
    Dodatkowe informacje:
    - przewody są dobrze dokręcone
    - podczas ładowania napięcie ok 14,4 V
    - przy braku ładowania ok 12,5 v
    - przy braku ładowania różnica napięć między zaciskiem alternatora a akumulatorem bliska 0.
    - alternator na szeroki pasek.

Ma ktoś pomysł co to może być? Spotkał się ktoś z taką usterką?

Pozdrawiam
    Adam

0 2
  • #2 02 Mar 2010 13:00
    Artur h
    Poziom 19  

Nie pisałeś nic o sprawdzeniu masy między silnikiem a karoserią.Możliwe że tu leży pies pogrzebany. Wprawdzie było to w innym aucie ,ale przyczyna takich cyrków tkwiła właśnie w tej masie. Pozdrawiam

0
  • #3 02 Mar 2010 13:15
    adam74m
    Poziom 11  

Dzięki za szybką reakcję.
    Rozrusznik działa dobrze, niezależnie od problemów z ładowaniem (czyli masa na silniku jest).

Pozdrawiam
    Adam.

0