Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o pomoc w doborze routera do Orange Freedom

podskok 02 Mar 2010 13:02 1168 3
  • #1 02 Mar 2010 13:02
    podskok
    Poziom 9  

Witam
    Niedawno zakupiłem internet w Orange Freedom, do tego otrzymałem modem simens A100. Wszystko jest ok, ale sprzedawca nie poinformował mnie, że to tylko usługa na jeden komputer i mam teraz problem, ponieważ w domu mam tzw. komputer stacjonarny i laptopa. Niestety nie wiem jak to wszystko połączyć, domyślam się ze muszę kupić ruter, niestety nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić i jaki ruter był by dobry proszę, wiec o pomoc. Zależy mi, aby było tanio i ruter był bezprzewodowy. Z góry dziękuję.

edit
    Poprawiłem interpunkcję, wielkie litery, polskie znaki, w paru miejscach zrobiłem "bardziej rzeczowo".

0 3
  • #2 02 Mar 2010 15:09
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Jeśli komputer przypinasz przez RJ-45 do modemu, to może być taki lub taki.

Jeśli przez USB, to kłopocik, bo cały modem do wymiany na router z obsługą ADSL taki lub taki

Pozdrawiam.
    Miwhoo.

0
  • #3 02 Mar 2010 15:45
    podskok
    Poziom 9  

z modemu mam kabel USB, wiec z tego co zrozumiałem potrzebuje nowego rutera z wbudowanym modemem w technologi ADSL thx

0
  • #4 03 Mar 2010 09:12
    majka111
    Poziom 13  

podskok napisał:
    z modemu mam kabel USB, wiec z tego co zrozumiałem potrzebuje nowego rutera z wbudowanym modemem w technologi ADSL thx

witam

pierwsze rozwiązanie = router z wifi
    zalety : cicha praca, możliwość rozbudowy sieci o nastepne urządzenia, urządzenia pracują niezależnie

drugie rozwiazanie = zwykła karta sieciowa wifi do stacjonarnego PC , montujemy robimy mostek i nasz komputer rozsyła sieć dalej jako AP
    zalety: tanio około 10 zł(używana)
    wady: zależność wszystkich urządzeń w sieci od włączonego komputera PC,głośna praca

i to na tyle

pozdr

0