Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Range rover 97r. kompresor dziala a nie pompuje poduszek.

hunter_devil 02 Mar 2010 14:04 8787 7
  • #1 02 Mar 2010 14:04
    hunter_devil
    Poziom 1  

Witam . Mam range rovera 2.5 tds 97r. i mam problem z systemem eas...
    Kompresor chodzi a autko nawet nie drgnie na poduszkach. moze ktos mial taki problem ... Pozdrawiam

0 7
  • #2 18 Maj 2010 01:24
    pawlo82
    Poziom 10  

witaj system eas ma 6 elektrozaworow kazda poduszka jest wyposazona w swoj osobny zawor sa takze dwa zawory glowne ktore jesli podczas pracy nie zalacza sie nie zostanie napompowana takla banka z cisnieniem znajdujaca sie pod autem
    jesli orientujesz sie w elektryce mozesz podlaczyc zawor "na krotko" i wlaczyc pompowanie
    jesli niemasz oczywiscie bledu EAS fault ,po kilku probach nieudanego podnoszenia pojawi sie on z pewnosciąwtedy musisz odblokowac komputer eas

0
  • #3 04 Cze 2010 11:19
    taktak19
    Poziom 9  

Witam
    Jeśli już poprawiłeś to O.K.
    Ja odłączyłem klemę (-) a później odpiąłem komputer od EAS na ok 1 minutę
    Pomogło

0
  • #4 04 Cze 2010 12:38
    SP7SEC
    Poziom 26  

najpierw to trzeba sprawdzić czy kompresor pompuje bo czesto to on jest przyczyną niepoprawnego działania on musi dawać 10 bar i mieć sporą wydajność coś koło 10 litrów na minute ale nie mam perności pisze tak z pamięci ,uważaj bo po 8 minutach nieprzerwanej pracy kompresora sterownik EAS zablokuje sie i wtedy jest problem bo trzeba go odblokować a byle czym się tego nie zrobi następnie sprawdzić powinieneś poduszki ,wyciągniesz wężyki z bloku zaworowego fi 6 są to cztery sztuki z kolorowymi oposkami i podajesz sprężone powietrze tak 3,5 do 4 bar wtedy poszczegulne koła zaczną się podnosić zobaczysz czy są szczelne jak masz jakieś pytania to najlepiej dzwoń 502 027 772 może coś jeszcze podpowiem ,mogę ci odblokować sterownik w przypadku blokady

0
  • #5 07 Lip 2010 22:52
    czaderx
    Poziom 14  

Witam, podeopne sie po problem gdyz u mnie w RR 2000 rok ropniak w automacie lezy na kolach. nie idzie go drygnac w gore.nie wiem gdzie mam szukac od czego zaczac.

0
  • #6 28 Sie 2010 17:48
    pawlo82
    Poziom 10  

u mnie kompresor nie pompuje 10 atmosfer ,jak odłączam go od głównych zaworów to tak sobie pompuje mniej więcej jak pompka do roweru ,dopiero w połączeniu ze zbiornikiem ciśnienie się kumuluje a zawory są tak skonstruowane z poduszkami ze sprawnie to unosi i opuszcza

Czy nadal masz kłopot z podniesieniem auta ?
    pod licznikiem masz komunikat odnośnie systemu EAS ,po odczytaniu bledu podpięciu sie pod komputer wykasowaniu go dopiero mozna cos stwierdzić po ty jak auto sie podnosi itd jeśli masz stały błąd nie wiem czy odpięcie tylko aku od klem coś da ,możesz spróbować wypiąć klemę i podpiąć pod każdy wężyk ktory jest połączony z poduszką taki zaworek do pompowania kół i napompować to do 3-4 atmosfer auto wtedy sie uniesie po podłączeniu wtedy klem komp może zacznie coś szukać ,dobrze by było gdybyś napompował go równo metoda ta jest pomocna gdy chcesz zlokalizować która poduszka nie trzyma ciśnienia i kwalifikuje sie do wymiany
    jest program eas unlock potrzebujesz do tego kompa z com schematy sa dostępne
    gdybyś potrzebował sprawnego bloczka i kompresora to daj znać bo takowy posiadam za "grosze" u mnie uszkodzony byl komputer zawieszenia (zwarcie w drive boxie)

3
  • #7 07 Kwi 2012 17:16
    oryel
    Poziom 11  

Panowie jak wymienić poduszki, ?.

0
  • #8 02 Lis 2012 15:05
    chimay723
    Poziom 2  

Witam, ja mam inny problem, ponieważ mam również zablokowany system eas, cały czas świecą się wszystkie kontrolki, dlatego kupiłem program do odblokowania tego zawieszenia wraz z kablem, ale niestety podczas próby podłączenia w ikonie dotyczącej sygnału z samochodu wyświetlają mi się tylko dwie litery pp zamiast ff...czy ktoś wie w czym może być problem...samochód podłączano już w serwisie kilka razy, także nie jest to problem leżący po stronie samochodu...

3
  Szukaj w 5mln produktów