Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krótkofalówka z dużym zasięgiem w mieście

R0bert 02 Mar 2010 15:10 6709 8
  • #1 02 Mar 2010 15:10
    R0bert
    Poziom 8  

Witam, szukam pilnie krótkofalówki niestety muszę się zmieścić do 500zł za 2x po tym urządzeniu :|.
    Na pierwszy plan idzie zasięg, musi być dosyć duży tak ponad 2 km no chyba że przesadziłem, zaś na drugi plan idzie jakość rozmów.

Bardzo proszę o pomoc, z góry dzięki

• #2 02 Mar 2010 15:54
    decki
    Poziom 9  

Zerknij sobie na stronę wasserman.pl Mają tam taką fajną krótkofalówkę i nawet niedrogą. Przede wszystkim można dostać na nią 24 miesiące gwarancji, jest bardzo czuła, ogólnie parametry ma niezłe. Wydaje mi się, że będzie odpowiednia.

• #3 02 Mar 2010 15:59
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Krótkofalówka to na pasmo krótkofalowe a Tobie jest potrzebny sprzęt na UKF czyli Ultrakrótkofalowy inaczej Ultrakrótkofalówki albo zdecydowanie prościej Radiotelefony. :D

Jedynym rozsądnym wyjściem jest zakup radiotelefonów w paśmie 446MHz zwanymi potocznie PMR lub PMR446.

Radiotelefony PMR magą mieć średni zasięg około 1km w mieście ale również od 500m do 2km . Są bez zezwolenia i mają moc nadajnika do 500mW (0,5W) .

Pozdrawiam.

• #4 02 Mar 2010 16:11
    R0bert
    Poziom 8  

Dzięki SP5ANJ, a polecił byś jakiś model z tym pasmem i dobrą jakością rozmów? :)
    Zapomniałem się spytać jeszcze - co to CTCSS i CDCSS?

• #5 03 Mar 2010 07:57
    Bushman10980
    Poziom 21  

Witam...
    Zerknij na stronę http://www.navcomm.eu/index.php?cPath=31_50
    Jakaś nowość ale pomogła by ci w załatwieniu tej sprawy.
    Radiotelefon + pozwolenie - trochę droższe niż przewidujesz ale wszystko legalnie i nowe na gwarancji... No i ta "moc"...

• #6 03 Mar 2010 09:01
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

R0bert napisał:
    ... a polecił byś jakiś model z tym pasmem i dobrą jakością rozmów? :)

Praktycznie każdy radiotelefon PMR powinien pracować poprawnie.
    Proponuję jednak opierać się na firmach Alan, Navcom, Kenwood.

Cytat:
    Zapomniałem się spytać jeszcze - co to CTCSS i CDCSS?

CTCSS to (tłum. własne) cyfrowa blokada szumu polegająca na wysyłaniu z czasie nadawania tonu w przedziale od 67Hz do 250Hz, który to otwiera tę blokadę szumów w innym odbiorniku. Czasami nazywaną Ton Squelch w skrócie TSQ.

CDCSS to chyba coś pomyliłeś i chodzi Tobie o DCS.
    DCS działa podobnie jak CTCSS lecz do otwarcia blokady jest wykorzystywana sekwencja kilku tonów (dźwięków) słyszalnych w radiotelefonie.

Jeżeli CTCSS jest poniżej częstotliwości przenoszonego pasma - toru odbiornika m.cz. (od 300Hz do 3kHz) - to tony wysyłane przez nadajnik (w przedziale 67-250Hz) nie są słyszalne dla ucha ludzkiego.
    Natomiast DCS jest oparte o dźwięki w paśmie m.cz. do 3kHz i są słyszalne w czasie odbierania przez ucho ludzkie (jest to dość męczące) .

Ale się rozpisałem, przepraszam.

Pozdrawiam.

• #7 03 Mar 2010 22:05
    Moskit
    Poziom 18  

Ja proponuje poczytać na stronie Navcomm. Zrobili ciekawą ofertę przy zakupie radiotelefonu za opłatą 5 zł dostajesz częstotliwość do 2020 r. i z mocą 5 W. Z tym, że pozwolenia są dla konkretnego radia.

Pozdrawiam
    Maciek

• #8 04 Mar 2010 12:34
    djuzi
    Poziom 9  

To pozwolenie na użytkowanie sieci NavComm. Nie będzie oprócz tego potrzeba osobnego pozwolenia na użytkowanie urządzenia nadawczego z urzędu (nawet zakładając, że będzie zaprogramowany tylko ten jeden kanał)?

• #9 04 Mar 2010 13:40
    Moskit
    Poziom 18  

djuzi napisał:
    To pozwolenie na użytkowanie sieci NavComm. Nie będzie oprócz tego potrzeba osobnego pozwolenia na użytkowanie urządzenia nadawczego z urzędu (nawet zakładając, że będzie zaprogramowany tylko ten jeden kanał)?

Z tego co się zoorientowałem to nie trzeba dodatkowych pozwoleń. Ale można używać tylko i wyłącznie tego zakupionego radia navcomm, bo pozwolenie jest imienne i przypisane do numeru fabrycznego radia. Jeśli kupisz dwupasmowy radiotelefon to będziedz miał do dyspozycji 2 kanały jeden z pasma 70cm i drugi z 2m.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME