Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik zakresów spawarki Einhell SGA 175 TURBO

Mariuszz79 02 Mar 2010 20:24 4940 0
    Mariuszz79
    Poziom 13  
    Witam. Mam do naprawy spawarkę Einhell SGA 175 Turbo. Został z niej zdemontowany przełącznik zakresów. Prosiłbym o udostępnienie programu do przełącznika zakresów, również chętnie zajrzałbym do schematu tejże spawarki :D.
    Szukałem na elektrodzie informacji na ten temat, lecz niestety nic ciekawego nie znalazłem. Jedynie schemat przełącznika do innego modelu Einhella ale niestety tamten model miał cztery wyprowadzenia z trafa, a mój ma ich pięć. W dużym stopniu poratowałaby mnie informacja o sposobie łączenia odczepów transformatora. Czy łączą się: 1z5,2z5,3z5,1z4,2z4,3z4 czy może 1z5,2z5,1z4,2z4,1z3,2z3.
    Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam.

Witam. Dziś przemierzyłem transformator. Przewody przed demontażem przełącznika zostały opisane podobno tymi samymi nr co na przełączniku i tak, pomiędzy:
    1 i 2 jest 0,1 Ohma
    2 i 3 jest 0,6 Ohma i pomiedzy nimi jest wpięty kondensator.
    3 i 4 jest 0,2 Ohma
    4 i 5 jest 0,2 Ohma

Wynikałoby z tego, że :
    1 zakres to 1 z 5
    2 zakres to 2 z 5
    3 zakres to 1 z 4
    4 zakres to 2 z 4
    5 zakres to 1 z 3
    6 zakres to 2 z 3

Pozostałe przewody tj zasilanie trafa sterowniczego i wentylatora ( maja byc załączone od poz 1 do 6 )
    8 z 6 i 11 z 7

To tak z moich obserwacji. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł to zweryfikować.
    Pozdrawiam.

Dziś mogę potwierdzić, że moje przypuszczenia odnośnie podłączenia wyłącznika były dobre. Wyłącznik z takim program złożyłem z innego. Musiałem podszlifować jedynie niektóre krzywki. Może te informacje się komuś przydadzą, bo z tego co czytałem, to wyłącznik często "leci" w tych spawarkach.

Pozdrawiam!

Scaliłem trzy posty.
    [Akrzy]