Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

połączenie telefonu komórkowego do systemu alarmowego

jurekpl 02 Aug 2004 19:29 3089 9
Optex
 • #1
  jurekpl
  Level 11  
  Może ktoś ma doświadczenie jwk w sposób nieinwazyjny płączyć telefon komórkowy aby spełniał funkcję dialera do sieci systemu alarmowego w mieszkaniu lub samochodzie?
 • Optex
 • #3
  jurekpl
  Level 11  
  Dzięki za radę ale chodzi o wykorzystanie telefonu GSM nie dialera GSM.
  Dialery są drogie. A mnie chodzi o to by telefon GSM wybierał mój nr po naruszeniu strefy ochronnej. Niektóre telefony mają możlieość wybierania jednoprzyciskowego, czy też wybieranie ostatniego nr. - ale to w sposb inwazyjny. Mnie chodzi o sposób nieinwazyjny przez złącze telefonu.
 • Optex
 • #5
  jurekpl
  Level 11  
  Dzięki krzys-iek
 • #6
  ARservice
  Level 21  
  sa takie przewody z centralka - wykorzystywane sa do tego telefony ericson lub nokia 5110 jest to na zasadzie wtyczki tam gdzie w telefonie jest wyjscie do kabelka komputerowego bezinwazyjnie i taniej jak dialer koszt okolo 170pln.powodzenia
 • #7
  dioda
  Level 11  
  witam oto stronka odnosnie tamatu:
  http://www.elektronika.ba/projekti/?akc=daj_projekt&idprojekt=5
  na tej stronie jest układ problem polaga na tym ze nie ma schematu
  czy ktos potrafi na podstawie tego co tam jest: płytka drukowana + rozmieszczenie elementów narysować schemat elektroniczny układu.
  Kolejne pytanie czy na podstawie zamieszczonych na tej stronie informacji mozna samodzielnie zlozyc ukała. Jesli tak to prosze o wskazówki
  Pozdrawiam
 • #8
  jck1
  Level 11  
  Witam wszystkich.Ja mam podobny problem.Mianowicie potrzebuje skonstruować urządzenie, które w razie awarii w sieci elektrycznej (np.zwarcie) mam na mysli choćby układ zasilacz-żaróweczka, będzie powiadamiało odpowiednią osobę smsem o dowolnej treści.Czy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć mi jakie elementy będą do tego potrzebne?Będę ogromnie wdzięczny za odpowiedź.

  Pozdrawiam wszystkich.
 • #9
  dioda
  Level 11  
  Coś niecoś można znaleźć tutaj: http://www.elektronika.ba/projekti/?akc=daj_projekt&idprojekt=4
  Jest to układ oparty na mikrokontrolerze PIC 16F84A.
  Zatem do układu trzeba zrobić (kupić) programator.
  Myślę, iż z zamieszczonych informacji na stronie można złożyć układ: „SMS Alarm” (jest tam odręcznie narysowany schemat, fotki układu, płytek oraz program)
  Jednak interesuje mnie bardzie opcja ALARM => GSM => WYBIERANIE NUMERU (tel. kom.), zatem jeśli ktoś posiada jakieś schematy lub materiały to bardzo proszę. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że takie układy mona kupić (dialery GSM) jednak chciałby coś takiego samemu złożyć. Pozdrawiam wszystkich
 • #10
  mielcar
  Level 22  
  Moduł "EXPERT GSM".
  Nie pamiętam, kto to robi, ale wystarczy zapytać w "Janexie", albo w "Volcie". Kosztowało toto ok. 300 zet. Współpraowało z Nokią 3210, 3310, ale na pewno rozszerzyli ofertę. 8 wejść, zasilanie 12V, programowanie z kompa. Doś wygodne, bo miało wyprowadzone zasilanie do telefonu.