Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 7: 90 mln sprzedanych licencji

tpokala 02 Mar 2010 21:30 1932 10
  • Dzisiaj na konferencji Tech Morgan Stanley, Peter Klien z Microsoftu ogłosił, że do tej pory firma sprzedała 90 mln licencji na Windows 7, co czyni go najszybciej sprzedającym się systemem operacyjnym w historii.

Microsoft udostępnił Windows 7 22 października 2009. System ten zebrał pochwały od konsumentów, przedsiębiorców i mediów. W listopadzie 2009, Windows 7 prześcignął w sprzedaży system Snow Leopard firmy Apple w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Na początku lutego okazało się, że Windows 7 osiągnął 10% udziału w rynku systemów operacyjnych w ciągu zaledwie trzech miesięcy.

Microsoft jest obecnie w trakcie prac nad pierwszym pakietem Service Pack dla tego systemu.

Następca Windows 7 będzie prawdopodobnie dostępny w 2011 r.

Źródło

Cool! Ranking DIY
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
    About Author
    tpokala
    Level 19  
    Has specialization in: komputery, informatyka
    tpokala wrote 429 posts with rating 20, helped 1 times. Live in city Nowy Sącz. Been with us since 2005 year.
    Anndreee
    Level 15  
    Znalazł ktoś informacje ile na tym zarobił?

Nie wiem ile kosztują Licencje ale zakładam że średni koszt= 150$

90 000 000 * 150= 13 500 000 000$ Wątpię żeby tyle go kosztowało stworzenie tego systemu.
    tpokala
    Level 19  
    Wydaje mi się, że duży w tym udział licencji, które są sprzedawane razem z nowymi komputerami/laptopami - a tu cena za licencję chyba jest niższa niż 150 dolarów.
    flubber.trip
    Level 27  
    Nawet jeżeli licencja sprzedawana razem z komputerem (OEM) byłaby niższa o połowę normalnej to i tak kwota jest imponująca.

BTW: Orientuje się ktoś jak jest z legalnością systemu zainstalowanego bez licencji (tj bez klucza i aktywacji, na 30 dni z przedłużeniem przez polecenie slmgr -rearm)?
    sokoleokoo2
    Level 22  
    Koledzy 7 -ka to naprawdę dobry pomysł. Co do Licencji to nie koniecznie 150dol. Kupiłem 2 miechy temu "laptoka" Acera z 7 -ką za 2099, dokładnie ten sam w innym sklepie kosztował 2149,99 z Linuksem. Myślę że duże koncerny mają niską cenę - gdyż dla MS jest to darmowa reklama. A MS tak naprawdę zarabia na dużych firmach, które dostają np. 5 płytek a biorą 150 licencji, oraz oczywiście na użytkownikach domowych - ale to myślę w znacznie niższym stopniu.
    skaktus
    Level 37  
    Ciekaw jestem ile nielegalnych 7 krąży po necie...Pewnie drugie tyle...
    Belialek
    Level 22  
    Anndreee wrote:

90 000 000 * 150= 13 500 000 000$ Wątpię żeby tyle go kosztowało stworzenie tego systemu.

A to nie można zarobić więcej niż się wydało na produkcję? Na ich miejscu też byś sprzedawał wszystko "po kosztach"? :)
    Krzysiek16
    Level 24  
    Podejrzewam, że MS w tych 90 milionach zawarł również darmowe licencje dla studentów.
    Mat_91
    Level 25  
    Krzysiek16 wrote:
    Podejrzewam, że MS w tych 90 milionach zawarł również darmowe licencje dla studentów.

Dokładnie, u mnie szkoła podpisała umowę z M$ i teraz rozdają za free licencje dla uczniów:) Więc zyski to może nie aż 13mld ale na pewno mld:)
    phrozen
    Level 20  
    Znając życie wliczają w to licencje OEM, tymczasowe oraz licencje dla studentów z programu MSDNAA.

Na szczęście niektórzy producenci sprzedają notebooki bez systemów lub z dosem albo linuksem. Na windows 7 nie mam zamiaru się prędko przesiadać.
    Wystarcza mi do szczęścia windows xp + slackware - niczego do szczęścia mi nie brakuje.
    michal-michalik
    Level 23  
    Pomimo wszystko muszę przyznać, że windows 7 jest dobrym systemem. Jeśli ktoś chce zmienić system na nowszy to siódemka powinna sprostać oczekiwaniom. Faktem jest, że jest bardziej zasobo-żerna niż XP ale nie są to wymagania zaporowe, biorąc pod uwagę rozwój sprzętu.
    Nie rozumiem tylko czemu w tym wypadku XP nie można kupić za niewielkie pieniądze. Możliwe, że sporo osób by kupiło taki orginalny system ;)