Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik spalania stukowego VW Polo 1998

03 Mar 2010 07:19 5252 7
  • Poziom 2  
    pisze pierwszy raz na forum, wiec przepraszam za to jak umieściłem temat w złym dziale. problem mam nastepujący : gdzie znajduje sie " czujnik spalania stukowego " w VW Polo 1998r oraz czy mozna go samemu wymienić czy lepiej powierzyć to zadania mechanikowi.

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    A jaki masz kolego silnik? Samemu mozna to zrobić ,tylko dlaczego chcesz akurat jego wymienić? Co sie dzieje?
  • Poziom 2  
    silnik to 1.4 po prostu gdy podpinam go pod vag'a to wyskakuje bład 524 czyli czujnik spalania stukowego. np po przejechaniu paru km jest sygnał dźwiekowy i miga sie kontrolka od oleju a samochód automatycznie traci moc
  • Poziom 42  
    Pod kolektorem ssącym , na bloku silnika.
    Rzadki przypadek , aby on został samoistnie uszkodzony , chyba że mechanicznie.
  • Moderator Samochody
    Jak nie ma ciśnienia oleju i zaczynają stukać panewki, to normalne, że knock sensor to rejestruje
  • Poziom 2  
    a wymiana tego czujnika moze pomóc w tym przypadku ? bo jak oddałem samochód do mechanika to powiedział ze nie widzi zadnej wady w samochodzie. a byłem juz u kilku i wszyscy mówili to samo.
  • Moderator Samochody
    Chłopie, skoro zaświeca się ciśnienie oleju, to z silnikiem ewidentnie jest coś nie tak i trzeba to naprawić, choćby zacząć od pomiaru ciśnienia manometrem. A nie wymieniać bez sensu czujnik spalania stukowego
  • Poziom 2  
    ciśnienie oleju było mierzone i jest w porządku.... na poczatku jazdy samochód zachowuje sie normalnie jakby nigdy nic, a dopiero po przejechaniu kilku km pojawia sie ten problem.