Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nexia 1.5 - pali gaz i paliwo jednocześnie...

monikab120 03 Mar 2010 09:25 2855 6
  • #1 03 Mar 2010 09:25
    monikab120
    Poziom 2  

Witam

Mam problem z Nexia 1.5 1997 r. Mimo, że jeżdżę na gazie, autko spala mi ogromne ilości benzyny....Instalacja gazowa sekwencyjna, założona w 2001 r. Byłam oczywiście u gazownika, który powiedział mi że są dwie opcje: 1. uszkodzony emulator 2. uszkodzone wtryski. Żeby to sprawdzić odpiął emulator, kazał pojeździć kilka dni, i sprawdzić czy benzyna nadal "ucieka". Zaraz po odłączeniu emulatora autko chodziło bez zarzutu, jednak następnego dnia rano już nie odpaliło... Po ponownym podłączeniu emulatora również nie udało się go odpalić... ani na gazie, ani na benzynie. Rozumiem - może było zbyt zimno na odpalanie na gazie, ale czemu nie mógł odpalić na benzynie? Dodam, że temp. była -1, a parownik oszroniony. Wcześniej przy większych mrozach raczej odpalał normalnie (na benzynie). Za to po południu odpalił prawie od razu. Autko ma dość wysokie obroty. Chociaż po przeczyszczeniu parownika są już troszkę niższe. Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Albo może jest jakiś inny sposób na zdiagnozowanie usterki (poza odłączeniem emulatora - bo bez niego nie pojeżdżę więc to nic nie da) ?

0 6
  • #2 03 Mar 2010 10:09
    wywrot88
    Poziom 17  

Witam, widocznie źle działa emulator wtryskiwaczy- nie odcina ich podczas jazdy na gazie lub nie dochodzi sygnał odcięcia z centralki do emulatora (przeważnie plus- ten sam co do elektrozaworów). Dziwny jakiś ten mechanik, ponieważ nie wolno jeździć bez podpiętych wtryskiwaczy lub emulatora, ECU łapie wtedy sporo błędów.

0
  • #3 03 Mar 2010 10:28
    bartek_j
    Poziom 35  

Problemem pierszym jest to, że ktoś sekwencję do nexii wsadził. Tam jest fullgrupa i jeszcze nie widziałem żeby to w pełni dobrze chodizło na sekwencji ze względu na krótkie czasy wtrysku.

A twój problem to może być:
    - wyciek paliwa
    - pociekają wtryski
    - wtryski sa niepotrzebnie wysterowywane

Rozwiązanie:
    - poszukanie przycyzny i naprawienie jej -> może być trudne
    - odcięcie pompy paliwa przy pracy na gazie - szczególnie polecane na sekwencji

0
  • #4 03 Mar 2010 11:09
    robokop
    Moderator Samochody

Trzy rzeczy - zły emulator - nie odłącza wtrysków, są one wysterowane przy pracy na gazie - ten silnik normalnie pracuje przy zastosowaniu jako emulatora zwykłego przekaźnika odcinającego wtryskiwacze, błąd raczej bez znaczenia dla pracy na gazie. Rzecz druga - oszroniony reduktor wskazuje na zbyt niski poziom płynu chłodzącego - najnormalniej w świecie zamarzł, dlatego silnik nie zapalił - został zalany nierozprężonym gazem. Rzecz trzecia - silnik dla poprawnej pracy może wymagać obydwu paliw, ze względu na zbyt ubogie ustawienia gazu.

0
  • #5 03 Mar 2010 12:54
    monikab120
    Poziom 2  

Ok, dzięki wielkie za pomoc. A orientujecie się może jaki może być koszt naprawy w przypadku np emulatora lub wtrysków?

Dodano po 3 [minuty]:

A i dodam jeszcze, że problemy zaczęły się jakiś miesiąc temu, wcześniej wszystko było w porządku.

0
  • #6 03 Mar 2010 19:34
    wywrot88
    Poziom 17  

Emulator nowy około 30-50 zł, wtryskiwacze z odzysku mniej więcej podobnie.

0
  • #7 30 Lip 2010 08:18
    monikab120
    Poziom 2  

Witam. Udało mi sie rozwiazać problem - wymieniono emulator i przerobiono przełącznik gaz/benzyna. Teraz autko jeździ bez zarzutu.

0