Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony STR DB940 - brak dźwięku z dvd w tylnych głośnikach

03 Mar 2010 12:08 2683 4
  • Poziom 9  
    Witam. Prosze o radę użytkowników STR DB940. Podłączyłem dvd manta, zestaw głośników 5.1 zgodnie z instrukcją przez złącza chinch.
    Niestety nie działają mi głośniki tylne. Napewno są one dobrze podłączone ponieważ dając test słychać szum we wszystkich głośnikach po kolei. Niestety z dvd klikając poszczególne rodzaje dźwięku nie moge przy żadnym ustawiniu zrobić tak aby było słychac tyły. Przyciek AFD działa i ikonki się zmieniają ale nigdy nie pokazują się tylne głośniki. Chyba mam coś wciśnięte przy amplitunerze? Po przeczytaniu instrukcji wiem że wazny jest speaker aby nie był w pozycji A+B. Niestety ale to nic nie daje.Klikając przycisk dźwięk 5.1 też działają jedynie 2 przednie głośniki. Przy poszczególnych ustawieniach nigdy nie pojawiają mi sie ikonki tylnych głośników. Nie wiem jak to zrobić. Przycis Input mode przełącza rodzaj wejść ale i tak tylne głośniki się nie odzywają. Czy trzeba również coś ustawiać przy dvd?
    Co mógłbym jeszcze zrobić aby to uruchomić i cieszyć się dźwiękiem z kina 5.1 a nie tylko trzema głośnikami ( bocznymi i centralnym?). Czy może przewód optyczny by coś pomógł? A może mam coś zepsute? chociaż w teście słychać że działają?
    Pozdrawiam:
    braianek(malpa)go2.pl
  • Poziom 9  
    5.1 CH Input mam włączony. W dvd mam ustawiony dźwięk na surround. Niestety pomimo tego głośniki się nie odzywają.
    Ostatnio udało mi się przy włączonym Ciemna Studiio EX A że głośniczki się odezwały ale przy puszczonym filmie grają bardzo cicho i w setup nie można ich pogłośnić. Stąd bardzo słabe efekty niemal nie słyszalne. Aby usłyszeć dźwięk z tych głośników trzeba przyłożyć niemal ucho. Poza tym czy to jest normalne że na wyświetlaczu amplitunera nie świeci się ikonka głośników bocznych LS i RS? Świeci się L, R i C. Można włączyć subwoofer a tych bocznych nie. Czy tak ma być czy może podczas odtwarzania dźwięku 5.1 mają się świecić wszystkie ikonki?
    Po wciśnięciu przycisku 5.1 CH Input dźwięk mam jedynie stereo, ikonki się nie świecą i nic nie można ustawić. Nawet centralny nie gra.
  • Poziom 9  
    Cześć, mam ten sam amplitunerek. Może temat jest aktualny.
    Nie dopatrzyłem się w Twoim opisie,
    jak masz podłączone to DVD, do jakiego źródła wejściowego, przez jaki kabel..... U mnie wszystko gra bez zarzutu, mam DVD Sony połączone optycznie.