Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Funai? Cena a jakość? Opłacalny zakup?

FoXr0x 03 Mar 2010 13:05 22293 11
  • #1 03 Mar 2010 13:05
    FoXr0x
    Poziom 9  

Witam serdecznie,
    googlowałem.. na elektrodzie szukałem i nie doszukałem się...

Interesuje mnie Wasza opinia na temat telewizorów marki FUNAI.

Nie to żebym złapał się na ich chwyt śmieszny reklamowy, no ale sytuacja tego wymagała, że musze nowy telewizor kupić (stary uległ lekkiemu zniszczeniu powiedzmy)
    ma być nieduży w okolicach 1200zł najlepiej do 1000

chodząc po sieciach RTV natknąłem się na taki model:
    LT8-M26BB
    tu link do całego jego opisu:
    http://www.funai.pl/Produkty/cid,11,pid,60

na moje okolo wszystko ok...
    kąty ogladania fajne
    obraz czysty, nie smuży, nawet nie męczy tak oka bo tv włączony
    wygląd nawet ok, to akurat małą rolę gra

co myślicie o firmie i o nim? jest tu jakieś ukryte ALE?

TV jest za 1000zł z czego jeszcze do 31 marca FUNAI zwraca 100zł za zakup TV do 26 cali
    dodatkowo gwarancja 5lat i 24 miesiace na bad pixele

oferta w miare dobra jak dla uzytkownika nie wymagającego wiele... co myslicie?

ps. i to nie jest zadna smieszna reklama z mojej strony, pytam bo za fajnie to wszystko wyglada ;)

za odp bardzo dziękuje!!!

0 11
  • #2 03 Mar 2010 13:14
    cirrostrato
    Poziom 36  

Na chłopski rozum, skoro nie jesteś w stanie znaleźć lepszej oferty , to ja nie widzę problemu w wyborze, jeśli ktoś miał by doradzać to najpierw musiał by kupić, pooglądać kilka miesięcy i zabrać głos, może na tym forum potrzeba więcej własnego zdania a nie pytania o każdą receptę na życie i doradztwo w zakupie (nawet) suszarki do włosów. KUP!.

0
  • #3 03 Mar 2010 18:14
    FoXr0x
    Poziom 9  

eh.. oczywiście, że mam mało postów zostałem potraktowany jako dzieciak... no miło..

Skoro Ty takim tonem to ja do Ciebie: umiesz czytać ze zrozumieniem?

Cytat:
    co myślicie o firmie i o nim? jest tu jakieś ukryte ALE?

nie odpowiada druga część głównego pogrubionego pytania, to odsyłam do pierwszej...
    czyli co z tą firmą... czy w jakimś stopniu jest porównywalna do LG.. samsunga.. sony?

i nie jest to suszarka na pare miesiacy tylko telewizor na pare lat... troche rozwagi w wypowiedzi a nie rzucanie hasłami...

1
  • #4 03 Mar 2010 20:13
    irekr
    Moderator

Ja z własnego doświadczenia: miałem starego bańkowego Funai-ia który używałem od 1991 do 2007 roku, czyli w sumie 16 lat. Naprawiany był w sumie dwa razy, wyłącznie na kondensatory w zasilaczu. Zasilacz impulsowy więc standardowe usterki. Oddałem go działającego w 2007 roku i chyba jeszcze chodzi u kogoś. Szczyt techniki to to zapewne nie jest ale jak działa to co wymagać.....

0
  • #5 03 Mar 2010 20:54
    FoXr0x
    Poziom 9  

No reasumując w obecnej dobie techniki takie urządzenia jak telewizory są robione raczej starannie..

Obecne Funai'e są robione z tego co wyczytałem w Polsce... wiec nie wiem czy to dobrze czy źle..

czytam opinie ludzi na temat tych nowych serii Funai, ogolnie na tą cene są zadowoleni raczej, narzekają tylko na słabszy dźwięk i wolne przewijanie programów... (ale przy 32 calach wiadomo ze wolno bedzie przełączał, bo do tego byly takie opinie, a tu 26 moze byc ciut lepiej...)

no cena w porownaniu do innych o dobre 30% niższa wiec moze mozna zaryzykować, bo na pewno wchodzi w gre marka... cena marki..

0
  • #6 03 Mar 2010 23:07
    cirrostrato
    Poziom 36  

No i FoXr0x pogadałeś sobie, mnie opieprzyłeś i ulżyło ci, telewizor kupisz (lub nie ) i wszyscy zadowoleni. Tylko to forum coraz bardziej wodniste się robi a moderatorzy nieskorzy do wywalania cienkich tematów...a co ma przewijanie do wielkości ekranu to już w ogóle nie pojmuję.Pozdrawiam.

0
  • #7 04 Mar 2010 08:21
    hojlo1
    Poziom 35  

FoXr0x - "bawiłem" się trochę 2ma modelami LCD Funai (32' - tanie) i w porównaniu z: LG/Samsungiem ....itp. wypadły naprawdę kiepsko.

Nawet przy sygnale HD odstawały jakością obrazu od konkurencji.
    (w środku chyba żadnych porządnych "ulepszaczy" nie ma)

1
  • #8 04 Mar 2010 12:14
    Tomek.K.
    Poziom 11  

Zakupiłem telewizor Funai LH7-M32BB 4 lutego 2010 r i niestety mnie rozczarował, a to z powodu wysokiego czasu reakcji matrycy, bo według producenta miał być czas reakcji matrycy 5 ms, a w rzeczywistości jest dużo wyższy. Objawia się to smużeniem np.: przy ruchach głowy, a w scenach dynamicznych rozmyciem obrazu i utratą ostrości. Jedynie w scenach statycznych jest dobrze, ale to przecież telewizor, a nie monitor do excela, chociaż i po podłączeniu do komputera nie jest super, ale z daleka obraz przy przeglądaniu internetu może być. Ponadto na niektórych scenach na obrysie twarzy pojawia się delikatnie czerwony kolor, który przy ruchach postaci ciągnie się za nią, czyli objaw rozbieżności kolorów. Telewizor jest obecnie podłączony do dekodera TNK przez kabel euro oraz do dvd przez component, a także był podłączany do dekodera enki przez kabel hdmi przy rozdzielczościach 576i, 720i, 1080i i powyższe objawy występują niezależnie od źródła sygnału. Mam dla porównania drugi telewizor (Sony, model z 2008r) z tym, że 40 calowy z czasem reakcji matrycy 8 ms, więc teoretycznie gorszy sprzęt pod względem czasu reakcji matrycy, ale w/w objawy nie występują. Chciałem go zwrócić do sklepu, ale dzieci zaprotestowały, a że to telewizor dla nich więc odpuściłem i od kilku dni zdarza się telewizorkowi wydawać kilkusekundowy pisk wydobywający się z tyłu i w tym czasie wyłącza się fonia. Na pewno nie są to głośniki wewnątrz telewizora, bo mam podłączone do gniazda słuchawkowego zewnętrzne komputerowe, ponieważ dźwięk z głośników telewizora brzmi co najmniej nieładnie.

Zalety:
    5 lat gwarancji w tym 2 lata na "bad pixele"
    dobry kontrast
    niezłe kolory
    prostota obsługi
    duża ilość gniazd: 3X HDMI, 2xeuro, component, composit (video), wej. - wyj audio

Wady:
    SMUŻENIE
    kiepski dźwięk
    od czasu do czasu krótkotrwałe piszczenie z tyłu obudowy
    nie zapamiętuje parametrów obrazu dla każdego wejścia, co powoduje że trzeba pilotem przełączać tryb obrazu zależnie od źródła sygnału np. z automatycznego na kinowy, szeroki, 4:3 i.t.p.

1
  • #9 04 Mar 2010 12:46
    pawelroman
    Poziom 10  

Witam
    Do f-my Funai mam uraz. Namówiłem Teściówkę na zakup a niedawno po 2,5 roku dostał padaczki. Serwisant Funai-a stwierdził, ze trzeba kupić cośtam cośtam ale nie gwarantuje że to jest tylko to. Czyli 400 PLN, jego robocizna + kto wie czy nie inne wydatki. W efekcie zostawiłem w serwisie(2x45 km) a mamuśka wydała kaskę tym razem na Samsunga. Oby był lepszy!

1
  • #10 04 Mar 2010 14:29
    FoXr0x
    Poziom 9  

Tomek.K. dziękuje Ci bardzo za odpowiedź!! no telewizor bedzie ogladany z dobrych 2-3m..
    telewizor nie bedzie kupowany dla koneserów wymagających ostrości i nie wiadomo czego... no ale za tą cene powinno być co przyzwoitego...

wiadomo najlepsze są TV tradycyjne.. kineskopowe... ale troche z techniką jestem ostatnio w tyle o dobre 3 miesiące i widzę, że one totalnie zniknęły ze sklepów RTV nie mowiąc tez o internecie...
    szkoda bo mam Samsunga za 700zł nabyłem w Euro i chwale sobie go.. SLIM FIT i tył ma maly.. jak na tradycyjnego...

to bylby ideał ale nie idzie go juz nigdzie dostac ;/

wiec chyba faktycznie albo szukac tradycyjnego jeszcze po małych sklepikach.. albo brać jednak cos sprawdzonego i dodac te 300-400zł...

dziękuje Wam za zainteresowanie i normalne podejście do sprawy (nie wspominając cirrostrato)
    oczywiscie jak ktos ma jakies rady i uwagi proszę o pomoc...

no więc obecnie w gre wchodzi powiedzmy coś do max 26 cali moze byc nawet 21-22 do 1200zł max
    polecicie coś?

1
  • #11 08 Mar 2010 10:31
    3echo
    Poziom 15  

Jakiś miesiąc temu kupiłem LCD Funai LT8-M26BB,dzieciom do pokoju.Skusiła mnie cena i 5-letnia gwarancja,zwrot 100zł po zakupie,opinie użytkowników no i oczywiście sentyment do starego kineskopowego Funaia,który chodzi bez zająknięcia już 15 lat i przez to nawet przyznałem sprzedawcy racje,jak mówił że TV Funai są wieczne.Ale zapewne miał na myśli kineskopowe,bo lcd sam nie wiem jak się sprawują.Ogólnie jestem zadowolony,a dzieci tym bardziej.Podłączony do X boxa 360, obraz super.Sygnał odbiera z kablówki i szczerze to aż się bałem co to będzie po podłączeniu.Ale nie jest tak źle.Z bliska tragedia,ale to chyba każdy LCD tak ma ,natomiast z dalszej odległości(ok3m)super.Kiedyś byłem w MM i stały LCD 26" róznych firm,w tym mój Funai.Stał obok Sony,ustawiony na tym samym programie i może to jest kwestia ustawień ale dla mnie Funai przebijał Soniaka kolarami i ostrością obrazu.To samo zauważył brat.Natomiast cena Soniaka ok.500zł wyższa.Narazie nie narzekam i oby tak było dalej.Jedna rzecz mnie tylko irytuje.Jak napisał w swoim poście Tomek.K,czasami z tyłu obudowy wydobywa się pisk i na pare sekund zanika fonia.Cały czas myślałem,ze to od X boxa 360,bo tylko na grach ten pisk się pojawia,na zwykłych kanałach nie słyszałem.Teraz to juz sam nie wiem czy to tv czy Konsola.

0
  • #12 08 Mar 2010 21:38
    FoXr0x
    Poziom 9  

dobra, żeby nie być frajerem napiszę dla innych co będą googlować może temat w przyszłości... (bo kazdy facet powinien wiedziec jak konczyć... wypowiedz;] )

a więc, decyzja już zapadła... tzn. pojechali kupili telewizor.. ale nie 26 cali tylko 22 model z MPEG4.. bo 26 cali nie ma tego, a wiadomo to przyszłościowa sprawa...

pokrótce moje spostrzeżenia po paru dobrych minutach zabawy i oglądania
    -z bliska fakt.. ale to jak każdy lcd obraz średnio dający się oglądać...
    -wyposażenie fajne.. wygląd fajny normalny skromny, bez bajerów zbędnych
    -pilot... masakra :D jak z epoki kamienia łupanego.. tani tandetny plastik duży no ale rozmieszczony w miare znośnie.. wiec dla osob co srednio łapią i lubią bajery będzie dobry
    -obsługa raczej przejrzysta i banalna, pl jezyk wiadomo
    -dźwięk... niestety masakra po początkowym włączeniu... ale gdy się dobrze wszystko ustawi gra normalnie i fajnie! (dla normalnego nie wymagającego użytkownika)
    -obraz... raczej bez zarzutu z 3m jak kolega wyżej wspomniał oglądanie przyjemne, nie smuży raczej (22cale ma 5ms już reakcje niby, ale raczej tak jest) obrazy jak na LCD ostre i dobre
    -kolor.. trzeba ustawić pobawić się troche bo na początku jest strasznie ostry czerwony i dziwne są kolory... (pewnie niedopracowali ustawien i wydali szybko na świat telewizory)
    -cena korzystna co do jakości raczej i co najważniejsze do standardu, wyposażenia jakim ten telewizor się cechuje, teraz już w sieciach handlowych wzrosły chamsko ceny o równe 100zł! :/ było za 26 cali 999 a teraz juz 1099... no cóż popyt kreuje cene ;]

0