logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

ford mondeo mk1 10.1996r 1.6 16v

pawell9911 03 Mar 2010 13:06 2018 3
REKLAMA
  • #1 7777616
    pawell9911
    Poziom 11  
    Ostatnio kupiłem uszkodzony ford mondeo mk1 z października 1996r ale mam z nim problem gdyż kupiłem używany Zderzak do niego zdawał sie że jest ok ale okazało sie że jest nieco za wąski i nie pasuje do mojego modelu. Pytanie brzmi tak. Czy to może być problem z podłużnicą czy też Zderzak jest zły i muszę kupić inny? Jest to wersja przejściowa z mk1 na mk2 wnętrze ma identyczne jak mk2 a z zewnątrz wygląda jak mk11
  • REKLAMA
  • #2 7778671
    RobertLodz09
    Poziom 30  
    Kolego sam naprawiałeś po wypadku czy robił to blacharz sam.? Może być żle spasowany i ustawiony przód (podłużnice) i stąd ten problem! Ale równie dobrze jest winny zderzak (zamiennik). Czesto się zdarza że tzw. zamienniki elementów nadwozia nie pasują i trzeba poświęcić troche czasu aby je wpasować. Ale nieraz lepiej wymienić na drugi niż sie "szarpać". Co do auta to sprawdz jak jest spasowane ,czy szczeliny pomiędzy elementami są równomierne ,zmierz przekątne komory silnika ,bedzie wiadomo czy jest coś jeszcze krzywo naciągnięte. Prawda jest taka że ja tego nie widze a napisać wszyskiego się nie da. Pozdrawiam!
  • REKLAMA
  • #3 7779562
    pawell9911
    Poziom 11  
    Naprawiałem sam poniewarz nie mialo sensu poniewarz na ogół to jestem mechanikiem i wiem co i jak.. Dzisiaj widzialem forda mondeo mk1 ale przód wyglądał innaczej niz w moim i nie wiem czy czasem nie potrzebuję części od mk 1 przejściowki więc pytam.. Jeszcze zadzwonię do serwisu i zapytam o to a jak nie to nadal będę próbował coś robić z nim.. Jeszcze sprawdze przekątne i się okaże co i jak.. Najlepiej to by było gdybym mial konkretne dane jaka powinna być odległość pomiędzy podłużnicami..
  • #4 7780799
    RobertLodz09
    Poziom 30  
    Kolego co do zderzaka to nie pomoge ,ponieważ nie wiem czy jest jakaś różnica. Miedzy 1 a 2 jest widoczna a czy jest jakaś pośrednia wersja? Najlepiej zasięgnąć informacji w serwisie Forda ,w ich bazie danych. Co do wymiarów płyty podłogowej to do Mondeo 1 i 2 nie posiadam. Proponuje pomierzyć inne Mondeo ,bedzie wtedy jakiś punkt odniesienia do tego naprawianego. Pozdrawiam!
REKLAMA