Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z hamulcami z przodu w renault laguna 97r 1,8 benz

03 Mar 2010 16:34 2605 6
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z hamulcami z przodu w Ranault Laguna rocznik 1997 Podczas hamowania, prawe koło hamuje mocniej lewe mniej. Co powoduje, że prawe koło zostaje zablokowane, przez co wpada w poślizg a lewe nie? Patrzyłem na klocki i jest różnica w grubości pomiędzy lewym a prawym kołem. Czy wymiana ich może poprawić sprawność hamulca? Czy ktoś ma może jakiś pomysł jaka może być inna przyczyna tego stanu? Z góry dzięki za informację.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 18  
    Witam.
    Nie równomierne zużycie klocków może być spowodowane zmniejszeniem elastyczności gumowego pierścienia uszczelniającego, ewentualnie uszkodzeniem gumowej osłony tłoczka hamulcowego. Brud, woda wnika pod osłonę powoduje blokowanie tłoczków. To utrudnia cofanie się tłoczków i w efekcie ciągłe dohamowywanie. (cieplejsza tarcza - koło). Można to sprawadzić poprzez zdjęcie zacisku z piasty i wysunięcie tłoczka pedałem hamuklca (uwaga - żeby tłoczka nie wypchnnąć z zacisku!). Powinien być czysty i błyszczący. Ślady białego osadu, smugi, to informacja że trzeba to oczyścić. Tłoczek też powinien się dać wsunąć (z dość znaczną siłą) do zacisku. Tłoczek zatarty wyjdzie ale ręką nie da rady go wsunąć. Najlepiej wyjąć tłoczki, wymienić wszystkie gumki, wymienić płyn hamulcowy i odpowietrzyć. Proszę pamiętać, że to jeden z najważniejszych układów w samochodzie.

Pozdrawiam
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 37  
    Witam
    No to jeszcze ja małe 5groszy
    Pytanko – pomijam nierównomierne zużycie klocków pomiędzy lewą i prawą strona ale czy jest równomierne zużycie klocków na danej stronie? To znaczy czy jest duża różnica pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym klockiem / dość istotne /

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam wydaje mi się że różnicy nie ma pomiędzy wew a zew klockiem a jeśli jest to co może oznaczać?
  • Poziom 37  
    Witam
    Może się będę z tym powtarzał ale nie mogę odszukać postu .
    Tego typu informacje ułatwiają diagnozę co do przyczyn usterki
    I tak jeśli klocek od wewnątrz jest bardziej wytarty może to oznaczać że problem jest w tłoczku .

Jeśli zewnętrzny jest bardziej starty to wskazuje że coś nie tak jest z prowadnicami .

Równomierne zużycie i problem ze skutecznością hamowania może wskazywać na blokowanie się / zacieranie w jarzmie / klocków , brak suwliwości powoduje ścieranie się klocków podczas jazdy . / to tyczy się tylko usterek samego zacisku /
  • Poziom 9  
    ok na razie dziękuję za informacje udaję się sprawdzić wasze wskazówki na razie dziękuję :)