Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router DI-Link 604, konfiguracja

03 Mar 2010 17:02 2651 16
  • Level 10  
    Witam
    Zepsuł mi sie router i trzeba było kupić nowy i tu zaczął się problem nie mam pojęcia jak go zainstalować jaki i skąd wziąść adres IP.Proszę o pomoc.
    Router DI-Link 604.System operacyjny windows xp
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 18  
    Z typu routera wnioskuję że dostęp do internetu realizowany jest po kablu LAN, a więc pewnie jakiś internet osiedlowy. Instalować żadnych sterowników nie trzeba, wystarczy połączyć kabelki tak jak były połączone do starego. Natomiast kwestia adresu IP i ewentualnych innych zabezpieczeń (filtracji MAC) to zależy od dostawcy. Czy da się uruchomić stary router aby z niego wyciągnąć dane? Ogólnie w tej sytuacji najlepiej zadzwonić do dostawcy internetu i przedstawić sprawę.
  • Level 10  
    Internet mam z Telpol-net,sieć kablowa.Jeżeli chodzi o stary router to się spalił na dobre.
  • Level 13  
    Sławek63 wrote:
    Witam
    Zepsuł mi sie router i trzeba było kupić nowy i tu zaczął się problem nie mam pojęcia jak go zainstalować jaki i skąd wziąść adres IP.Proszę o pomoc.
    Router DI-Link 604.System operacyjny windows xp Black Edition v8.
    Ania

witam

nie musisz brać zadnego IP -w twoim komputerze jest karta sieciowa posiada ona unikalny adres MAC w postaci 00-10-4B-C9-27-C7
    musisz sobie ten addres zapisać na kartkę--- http://it.wsb-nlu.edu.pl/doc/mac
    następnie w routerze znajdz zakładkę WAN settings poszukaj "set dynamic adres IP" pole - MAC clone

wpisz swój mac z komputera i daj zastosuj

pozdr
  • Level 10  
    Witam
    Zrobiłam w komputerze tak jak napisałeś.Adres mac komputera napisałam na kartce,ale jak mam wejść w router w zakładki,tego niestety nie wiem.Co trzeba zrobić.Pozdrawiam
  • Level 13  
    Sławek63 wrote:
    Witam
    Zrobiłam w komputerze tak jak napisałeś.Adres mac komputera napisałam na kartce,ale jak mam wejść w router w zakładki,tego niestety nie wiem.Co trzeba zrobić.Pozdrawiam

pomału i bedzie dobrze ;)

1. włącz d-linka do sieci
    2. połącz kablem rj45 ze swoim komputerm
    3. uruchom komputer

na tym etapie komputer powinien dostać dostęp do routera z poziomu przeglądarki

wpisujesz w IE, lub firefoxsie, lub operze adres http://192.168.0.1

uzytkownik --wpisz admin
    hasło ---zostaw puste

znajdz zakładkę --> "WAN"-->"home" -->zaznacz "dynamic address ip"
    wpisz swój Mac --> "clone Mac address"-->zatwierdz "apply"

napisz jak poszło :)

w instrukcji od routera --> dynamiczny adres ip
  • Level 10  
    Nie wiem albo ja nie potrafie tego zrobić,albo już nie wiem nic,.
    Połączyłam router,modem komputer,uruchomiłam ale niedość ,że brak netu to ta stronka na żadnej przeglądarce nie wchodzi.:cry::cry::cry:
  • Level 13  
    spróbuj w przegladarce napisać tylko 192.168.0.1 bo w tamtym adresie za dużo dwukropków było

aha jeszcze sprawdź:

połączenia sieciowe ---> połączenie lokalne-->właściwości--->połączenie TCP (kliknij)--> właściwości --> ustawienia IP i DNS mają być na automatyczne
  • Level 10  
    Niestety nic to nie dało:cry:
  • Level 10  
    Zrobiłam wszystko tak jak napisane i jak puszczam neta przez router do mojego komputera wychodzi mi komunikat ograniczenie lub brak internetu.:cry::cry::cry:
  • Admin of Computers group
    Na screenach router jest nie połączony z siecią.
    Kliknij w nim DHCP Renev, jeśli połączy to wyświetli ci niżej adres IP - obecnie są zera.
    Jeśli nie połączy, zadzwoń do providera i zapytaj czy router ma automatycznie uzyskiwać IP, czy może należy te dane wprowadzić manualnie.
  • Level 10  
    Router DI-Link 604, konfiguracja

Jest teraz tak,ale netu dalej przez router nie ma
  • Level 10  
    Wszystko zrobiłam co napiasaliście,ale dalej internetu nie przepuszcza:cry: