Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Którą pralkę wybrac? Bosch czy Electrolux?

rakun1 03 Mar 2010 19:04 27149 21
  • #1 03 Mar 2010 19:04
    rakun1
    Poziom 8  

Witam.
    Ponieważ zamierzam kupić pralkę o bardzo dobrej renomie i bezawaryjnosci a zarazem o wielu programach, chciałbym zwrócić się o sugestie odnośnie tego, którą firmę najlepiej wybrać?
    W zasadzie swój wybór zawężam do wyboru pomiędzy Boschem a Elektroluxem.. Dlatego prosiłbym o porady, która z firm będzie lepsza?

Bardzo podoba mi się model Electrolux EWF 12680W i prosiłbym o opinie o tym produkcie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

0 21
  • #2 03 Mar 2010 21:36
    Sławek K
    Poziom 22  

Kup sobie pralkę, która nie będzie miała plastykowego bębna, drzwiczki tak duże żebyś mógł włożyć swobodnie np duży koc, aby nie korodowała po paru latach eksploatacji i nie zepsuła się po roku od daty zakupu. Czy koncern Elektroluxa ( z wszystkimi jego handlowymi markami) może Ci to zapewnić?
    Przy zakupie w każdym sklepie targuj cenę.
    pozdrawiam Sławek

2
  • #3 03 Mar 2010 21:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 03 Mar 2010 21:59
    n3kro
    Poziom 11  

Nie chce tu wychodzić na fana marki Electrlux, ale z doświadczenia mogę wyrazać same pozytywy na temat tego producenta. Moji rodzice mają ich lodówkę póki co 2 lata chodzi cicho i co najważniejsze bezawaryjnie. Pralka ma już ponad 4 lata i również nie można nic złego o niej powiedzieć. Obecnie wyposażam swoje mieszkanie w sprzęt AGD i póki co zdecydowałem się na lodówkę i zmywarkę właśnie Electrluxa. Moim zdaniem jest to marka sprawdzona i nie tak droga jak siemens i bosh.

Praleczka na pierwszy rzut oka wygląda super. Sam bym się na nią zdecydował, ale nie potrzebuje tak dużego sprzętu :P

0
  • #5 10 Mar 2010 22:10
    gapkris
    Poziom 8  

akurat popsuł się mi electrolux ewt13420w praleczka niczego sobie mocna obudowa i lakier po dwóch latach i 3 miesiącach zero śladów korozji tyle żę pękła ośka bębna i pralka nadaje się jako magazyn części zamiennych bo naprawa to ok 1200-1300 zł więc sam musze dokonać wyboru i rozważałem boscha lub siemensa i chyba zostane przy tym drugim tobie natomiast boscha nie odradzam natomiast electoluxa cóż raczej nie polecam ale oczywiście wybór jest twój

0
  • #6 10 Mar 2010 22:52
    samsu100
    Poziom 22  

Obie marki zarówno Bosch jak i Electrolux są sprawdzone i mocno obecne na rynku. Bosch z Siemensem ostatnio mocno się ożywili marketingowo co zaowocowało że wzrosła im sprzedaż. Ja osobiście Boscha unikam gdyż w moim mieście jest tylko serwis fabryczny lansujący kosmiczne ceny napraw pogwarancyjnych. Z dostępem do części też nie najciekawiej tylko bezpośrednio u nich. Miałem przykrą przygodę z kuchenką gazową Boscha która po czterech latach użytkowania nie przeszła rutynowego testu na szczelność instalacji gazowej. Wezwany serwis fabryczny Boscha powiedział żebym ją wyrzucił bo do naprawy się ona nie nadaje. Może tylko tak trafiłem ale niesmak pozostaje.

0
  • #7 21 Mar 2010 22:04
    eldom
    Poziom 21  

Jak mnie pytają jaką pralkę?
    Odpowiadam:
    Bosch lub Electrolux. Jeśli od góry otwierana to Electrolux.
    To w tym segmencie porównywalne marki.
    Warto pamiętać, ze Bosch=Siemens a Electrolux=AEG i Zanussi ;)

Dodano po 2 [minuty]:

xMarSx napisał:
    Żadna pralka nie ma plastykowego bębna ,jeżeli już to zbiornik - który nie jest zły ,o ile jest rozbieralny. Ja bardziej obstawiam na BOSCHA ,a tak na bardzo długie lata to Miele.

Miele nie jest warta tego co kosztuje. To luksus i szpan. Jeżeli wydać 1500 czy 7000 to bez znaczenia to Miele. Ale nie dlatego, że będzie działała 20 lat. Bo nie będzie

1
  • #8 23 Mar 2010 12:05
    manana
    Poziom 13  

Jak dla mnie nie ma większej różnicy co do tych dwóch firm produkujących paralek. Obie firmy bardzo lubię i bardzo cenię.
    Zazwyczaj jednak wybieram sprzęt Bosch, bo do tej firmy mam większe zaufanie.
    Tyle, że niestety sprzęt tej firmy jest dość drogi, a po drugie ma dość drogi serwis.
    Więc jeśli stoisz przed wyborem Bosch albo elektrolux to chyba jestem bardziej skłonna wybrać tą drugą ;)

0
  • #9 23 Mar 2010 12:30
    jerry1960
    Poziom 33  

Mam pralkę bosch ładowaną od góry tj model WOB 1200PL od kilku lat .Po około 18 miesiącach liczne ślady korozji na obudowie wymiana gwarancyjna ,następnie wybite amortyzatory wymiana gwarancyjna . Po następnych 2 latach korozja obudowy (czyszczenie malowanie ). Części drogie .

0
  • #10 23 Mar 2010 19:24
    skryn
    Admin grupy AGD

jerry1960 napisał:
    Mam pralkę bosch ładowaną od góry tj model WOB 1200PL od kilku lat .Po około 18 miesiącach liczne ślady korozji na obudowie wymiana gwarancyjna ,następnie wybite amortyzatory wymiana gwarancyjna . Po następnych 2 latach korozja obudowy (czyszczenie malowanie ). Części drogie .

Przecież ta pralka nie stała nawet w okolicach fabryki Boscha.
    Wykapane Whirlpool, serii AWG.
    Ten model nie jest wyrobem Boscha, tylko produktem Whirlpool, firmowanym przez markę BOSCH. Bardzo subtelna różnica. :D
    O czym tu mowa...

2
  • #11 23 Mar 2010 20:03
    eldom
    Poziom 21  

skryn napisał:

Przecież ta pralka nie stała nawet w okolicach fabryki Boscha.
    Wykapane Whirlpool, serii AWG.
    Ten model nie jest wyrobem Boscha, tylko produktem Whirlpool, firmowanym przez markę BOSCH. Bardzo subtelna różnica. :D
    O czym tu mowa...

Dlatego jeśli od góry ładowana to Electrolux bo teraz Bosch to Masterkok :D

0
  • #12 23 Maj 2010 22:20
    Zdzichu
    Poziom 32  

Dołączę się do tematu bo Polar Gracja po 16 latach pracy wyzionął ducha i trzeba coś kupić. Nie liczę na to że następca wytrzyma tyle ale może chociaż połowę.
    Mam na oku takie modele:
    1. Amica AWCN14DA - najtańsza ale obroty wirowania aż 1400 i podobno części niedrogie i dostępne, teraz można ją kupić w promocji 5 lat gwarancji gratis.
    2. Pralka BOSCH WAE 24363PL opinie o niezawodności zachęcają i też promocja 5 lat gwarancji, tylko co potem czy części będą dostępne w przyzwoitych cenach?
    3. Electrolux EWF12680W dużo dobrych opinii cena podobna do Boscha ale tylko 2 lata gwarancji. Tu o części boję się najbardziej.

Decyzja musi być dość szybka bo góra prania sie powiększa :), proszę więc o pomoc.

0
  • #13 23 Maj 2010 23:44
    eldom
    Poziom 21  

Jeśli te 5 lat to pełna gwarancja, wybrałbym ją. (i Boscha)
    Każdy sprzęt ma słaby punkt. Albo koroduje obudowa albo ma drogi programator (lub będzie za 5 lat ;)) albo co innego.
    osobiście wolę Eluxa ale 5 lat to kupa czasu.

1
  • #14 24 Maj 2010 00:01
    Zdzichu
    Poziom 32  

Wygląda na to że to 5 lat pełnej gwarancji (BOSCH).

Link do regulaminu promocji: Regulamin

1
  • #15 24 Maj 2010 10:52
    ~wac
    Poziom 20  

Jak minie 5 lat gwarancji to naprawa Boscha lub Electroluxa w większości przypadków mija się z celem.Jest nieopłacalna.Jedynie z Amicą można coś jeszcze pokombinować ,bo części łatwo dostępne i w miare tanie

0
  • #16 24 Maj 2010 12:15
    editor
    Poziom 13  

jeśli electrolux to już modele na 2010 rok. łatwo rozponać wizualnie. sporo fajnych rzeczy mają i ceny nie są zabójcze jak na razie. ale wiadomo bosch to bosch :D tylko po co te 5 lat gwarancji skoro taki świetny sprzęt :idea:

1
  • #17 24 Maj 2010 13:51
    Zdzichu
    Poziom 32  

To 5 lat powoduje że właśnie tymi pralkami klient interesuje się najbardziej. Właśnie byłem obejrzeć jak ten sprzęt wygląda na żywo i z tych które wymieniłem najbardziej spodobała się nam CANDY GO4 1274 L :D. Jest to podobno nowość i też 5 lat gwarancji, 7kg wsadu i co dość istotne otwór w drzwiach aż 35cm i jeszcze do tego głęboka na 40cm. Można by powiedzieć rewelacja, tylko co to za firma, co z serwisem i częściami i czy to wytrzyma więcej niż 5 lat. Jeszcze nie podjąłem decyzji. Wracając do BOSCHa właśnie przeglądam na ceneo opinie nabywców BOSCHa i większość z nich jest niezbyt pochlebna. Powtarza się ta sama uwaga "pralka jest głośna", "bardzo głośna", problemy z serwisem a dokładnie szybkością jego działania. Sporo znalazłem też opinii o usterkach które pojawiły się już po paru miesiącach. Nie chcę tu dyskredytować produktów BOSCHa ale jest to trochę zastanawiające bo rozczarowanych klientów jest sporo, a czytam o pralkach i tych za 1200 i tych za 2000zł. Opinie na elektrodzie są z goła odmienne prawie w każdym wątku dotyczącym pralki czytam "kup lepiej BOSCHa albo Elektroluksa" ale czy aby na pewno?

0
  • #18 26 Maj 2010 18:52
    zwykły człek
    Poziom 20  

To ja też wtrącę swoje 3 grosze... :) Ja bym jeszcze wziął pod uwagę którąś z tych: PFD-1277 lub PFD-1284. Ta druga w moim mniemaniu to świetny wybór. A+ 8kg świetne czasy prania z zachowaniem klasy A skuteczności prania i dobra cena. Ale jak już ktoś wyżej pisał wybór należy do Ciebie - powodzenia. I pamiętaj, że nie ma marki, która się nie psuje.

0
  • #19 23 Lip 2010 01:11
    mixerek
    Poziom 9  

Witam Wszystkich. Także podłączę się do tematu, wprawdzie nie pytam o Bosha ale nie chcę już zakładać osobnego tematu aby nie zaśmiecać forum. Mój Ariston AL 88X również padł z dwóch stron (moduł i łożyska) i muszę też nabyć pralkę a raczej pralko-szuszarkę. wybór powinien być prostszy bo i sprzętu mniej na rynku. I zastanawaim się nad samsungiem WD8704DJF słyszałem wiele opinii na temat samsuga bardzo skrajnych np. o eksplodujących modułach. Oczywiście w grę wchodzi też elektrolux EWW 148540W ale samsung na dobre programy, jest intuicyjnie prosty i... zakochała się w nim już moja Żoneczka. Proszę o możliwe podpowiedzi np jaki jest tam zbiornik czy rozbieralny i czy plastikowy jeśli ktoś wie. Pozdrawiam i dziękuję :D

0
  • #20 24 Lip 2010 11:43
    sujka5
    Poziom 26  

Polecam BOSCHA ale nie od góry ładowanego

0
  • #21 26 Lip 2010 20:32
    Przemek33
    Poziom 10  

Jeżeli miałaby to być pralka ładowana od góry-to Electrolux, ew AEG Electrolux. Pralka E-luxa ma dodatkowo w modelach (oprócz najniższego modelu) funkcje Time Manager- ustawiasz stopień zabrudzenia prania a ona pod tym kątem ustawia parametry prania. W chwili obecnej (jeżeli chodzi o pralki ładowane od góry) to jeden z najlepszych koncernów je produkujących. Co zaś dotyczy Boscha czy Siemensa ładowanego od góry-jak tutaj już ktoś napisał- jest to produkt koncernu Fagormastercook, więc wybierając mastercooka nic nie stracisz na jakości a oszczędzisz kilkaset złotych. Jeżeli zaś chodzi o fronty to poza Miele ( najlepszy ale najdroższy wybór) polecam EWS (I TUTAJ 6 CYFR -nowe modele Electroluxa, 44 cm głębokości) lub EWF (to samo-6 cyfr), bądź modele WS(45cm) lub WM (60 cm) Siemensa, np WS 12X462PL ew model promocyjny ( praktycznie to samo ) WS12X46KPL ( z napisami for kids, ew modele formuła z wytłuszczonym programem super speed 15 minut). Pozdrawiam

Dodano po 11 [minuty]:

i jeszcze jedno, czy masz zamiar prać tkaniny outdoorowe? jeżeli tak- to Siemens ładowany od frontu, część modeli już posiada taki program. Jest to specjalny program do prania np. Goretexu, windstoppera, itp, więc przy zastosowaniu środka do prania takich tkanin-nie tracą one swoich właściwości. Pozdrawiam

1
  • #22 27 Lip 2010 11:39
    mixerek
    Poziom 9  

Ponawiam post... Chodzi mi o pralke ładowaną od frontu. możebyc pełna 60x60x85 zastanawiam się nad pralko-suszarką samsung WD8704DJF lub elektrolux EWW 148540W Ktoś może miał z tym juz do czynienia? pozdrawiam wszystkich:D

2