Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nicam do sony

dinos 02 Sie 2004 23:12 927 2
  • #1 02 Sie 2004 23:12
    dinos
    Poziom 15  

witam,
    moze mi ktos pomoc wstawic dekoder NICAM do tv SONY 2921D..?
    chce kupic plytke w www.mjm.pl ale nie wiem ktora wersje wybrac i jakie wypozazenie dodatkowe bedzie mi potrzebne..

0 2
  • #2 03 Sie 2004 02:28
    amik9m
    Spec od TV

Zadzwoń do nich (lub wyślij mail) - wszystko Ci powiedzą (napiszą).
    Pozdrawiam.

0
  • #3 13 Wrz 2004 22:43
    doc67
    Poziom 11  

Witam
    Nie wiem czy pomoże ci mój opis instalacji dekodera NICAM F-15A z płytką PA-2 z mjm-a do tv KV-E2961D ale nie mam schematu twojego TV.
    A więc po kolei - zasilanko-zdecydowałem się zrobić zasilacz osobny ażeby nie obciążać zbytnio wewnętrznej przetwornicy telewizora ale myślę ,że z tym sobie poradzisz. Sygnał SIF pobrałem z końcówki 4 złącza CN2-10P modułu IFH-389 ale możesz bezpośrednio z wyjścia głowicy -dekoder posiada również wejście IF. Teraz najważniejsza rzecz podłączenie wyjść dekodera AF1 i AF2 do dekodera TDA6812 -miałem z tym najwięcej kłopotów ponieważ były duże różnice w dokumentacji serwisowej a rzeczywistością -w/g dokumentacji powinien być demodulator TDA9820 a w moim module znajdował się TDA 9813 - gdybyś posiadał TDA9820 to odepnij kondensator z nogi 8 i wepnij sygnał AF1 z dekodera. z nóżki 7 TDA9820 wypnij kondensator i podaj sygnał AF2 .Alternatywnie TDA9813 noga 10-AF1 ,noga 11-AF2 - nie zapomnij o masie.Oczywiście sygnały AF1 i AF2 puść nie w stronę TDA tylko do kondensatorków.Sygnalizację diodą Nicam pozostawiam twojej inwencji twórczej bo poza tą diodą będzie ci również sygnalizowało pracę stereo diodami STEREO (czyli w sumie trzema diodami LED ). Jeśli w twoim tv jest dekoder A2 zrealizowany na TDA6200 to opis montażu znajdziesz w instrukcji montażu którą otrzymasz z dekoderkiem i zakupić będziesz musiał płytkę P18. Wszystkim zainteresowanym życzę sukcesów w montażu dekodera- ja osobiście jestem zadowolony z pracy w/w modułu- w razie problemów pisz na PW to spróbuję Ci pomóc .
    Pozdrawiam

0