Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv samsung cz-21f12t, obraz raz jest a raz go nie ma.

03 Mar 2010 19:34 1819 5
  • Poziom 10  
    witam mam problem z telewizorem wymienionym w temacie. Otóż problem polem polega na tym że obraz "przerywa" raz jest a raz go nie ma, więcej nie ma, brak całkowity zimnych tulów w trafo powielaczu tak jakby coś nie łączyło jak podkręcę jaskrawość to wtedy przestaje przerywać obraz oczywiście sie rozjaśnia do tego stopina że widać już tyko biały ekran ale usterka znika to samo dzieję się gdy ściemnię obraz. Co to może być ? cały czas podejrzewam trafo ale nie mam żadnego na podmiane więc wolę się upewnić dodam jeszcze że napięcia na trafie są stabilne. Proszę o pomoc z góry dziękuję !
  • Poziom 10  
    czytałem to wiem jak się sprawdza kineskop ale jest więcej wad kineskopów niż tam podano
  • Poziom 27  
    To jak czytałeś to sprawdź emisje katod.
  • Pomocny post
    Moderator TV
    Może przerywać zespół potencjometrów na trafie. Sprawdzałeś, czy reaguje na dociskanie pokrętła UG2? Napisałeś, że napięcia na trafie są stabilne, a czy UG2 też mierzyłeś? Jeśli chcesz się upewnić, to zasilanie UG2 możesz zrobić sam, z impulsów na kolektorze HOTa.

Proszę jeszcze uzupełnij tytuł tematu- dodaj opis uszkodzenia. Regulamin, p. 11
  • Poziom 10  
    "bogred" miałeś rację wysiadły potencjometry w trafie wymieniłem trafo i wszystko ok dziękuję temat uważam za zamknięty !