Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault laguna 1.9tdi problem z odpalaniem

malfred3 03 Mar 2010 19:49 8995 8
  • #1 03 Mar 2010 19:49
    malfred3
    Poziom 11  

witam wszystkich mam problem z odpalaniem gdy silnik jest zimny.Gdy chcę go odpalić to nie może zaskoczyć " rozrusznik kręci "a gdy już załapie to obroty są jakieś 500.ze dwie sekundy pochodzi i gaśnie a z rury dymi na niebiesko. tak ze trz razy trzeba powtarzać i później chodzi .jak pochodzi ze 2 minuty to później odpala elegancko.Jeszcze chcę zaznaczyć jak były mrozy to świece podgrzałem ze 3 razy i odpalał jak rakieta a teraz nie chce. Proszę o pomoc z góry dziękuję

0 8
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 03 Mar 2010 20:09
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Witam.

Wygląda, jakby świece żarowy są do wymiany.

Świece grzeje się raz! potem się odpala, jeśli kilka razy je podgrzewałeś, to jest spora szansa, że uległy uszkodzeniu, może nie wszystkie, ale z tego co piszesz, to przynajmniej 2 lub 3. Pamiętaj, że świece grzeją jeszcze jakiś czas po odpaleniu silnika, nie wyłączają się po zgaśnięciu kontrolki na desce rozdzielczej.

Pozdrawiam.
    Michu.

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 03 Mar 2010 20:10
    krzysztof 18
    Poziom 10  

Witam.
    Musisz podać więcej informacji, jakich dokonałeś pomiarów, czy sprawdziłeś
    świece zarowe.
    Swiece można grzać wielokrotnie-to zależy od temp. silnika

0
  • #4 03 Mar 2010 20:50
    Miwhoo

A co z układem sterowania świecami żarowymi? Czemu jak jest zimno, to kontrolka świeci dłużej?

Wielokrotne grzanie świec, skraca mocno ich żywotność.

0
  • #5 06 Mar 2010 12:01
    malfred3
    Poziom 11  

świece są dobre mechanik mi sprawdzał ale co jest przyczyną że nie odpala to narazie niewie. MIHWOO a o co chodzi z tym sterowaniem świecami .A może jakiś czujnik jak tak to jak to sprawdzić.

0
  • #6 08 Mar 2010 11:28
    Miwhoo

Są 2 opcje sterowania:
    - czujnik temperatury cieczy chłodzącej silnika
    - świece żarowe, które same regulują sobie temperaturę

Jak silnik jest zimny, to świece grzeją dłużej, żeby doprowadzić komorę wirową do odpowiedniej temperatury. Świece żarowe mogą mieć nawet 1200'C

Proponuję sprawdzić:
    - według katalogu, którą wersję świec żarowych masz, samoregulujące, czy wymagające sterownika
    - czy do modułu sterowania [lub przekaźnika] świecami dochodzi napięcie
    - czy z modułu [lub przekaźnika] wychodzi napięcie na świece
    - mimo wszystko wykręcić świece, a nie tylko sprawdzić, czy pobierają prąd i podłączyć do zasilania, zwracając uwagę, czy grzeje na całej długości [proponuję wkręcić w imadło, bo w ręku się nie utrzyma :) ]
    - czasem bywa tak, że przekaźnik w module sterowania ma przypalone styki i do świec nie trafia tyle prądu, ile potrzeba, wymiana przekaźnika lub czyszczenie jego styków może rozwiązać sprawę

Do modułu trafisz po przewodzie, który doprowadza napięcie do świec.

Polecam lekturę

Pozdrawiam.
    Miwhoo.

0
  • #7 08 Mar 2010 20:34
    tkoziol

Poziom 19  

przyśpiesz kąt wtrysku

0
  • #8 08 Mar 2010 21:31
    bartuświelki
    Poziom 12  

kolego to dti czy dci bo jak to drugie to świece nie będą miały znaczenia

0
  • #9 22 Mar 2010 11:53
    malfred3
    Poziom 11  

dzięki panowie laguna odpala lepiej po wymianie czujnika cieczy chłodzącej ale jeszcze jeden problem jak jest zimny silnik i przekręcam stacyjke to kontrolka świec żarowych szybko gaśnie tz. zapala się i odrazu znika . Czy może to być przekażnik jeżeli tak to jak go znależć. Czy to może być przyczyną?Przypomnę że temperatura na dworze była ok. 0

2
  Szukaj w 5mln produktów