Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiowka- Podłączeni inni użytkownicy pod mój sygnał??

korzen6655 03 Mar 2010 20:02 1841 6
  • #1 03 Mar 2010 20:02
    korzen6655
    Poziom 2  

Witam. Ostatnio mój internet strasznie zwolnił, a czasami nawet przerywał i nie miałem dostępu przez jakieś pół godziny, potem wszystko wracało do normy(łączył się, ale jego prędkość nie była zabójcza).
    Mam system Windows 7 i dziś sprawdzałem połączenie sieciowe. Wygląda to tak Radiowka- Podłączeni inni użytkownicy pod mój sygnał??
    Klikając w IT System(Dostawca usługi) zdziwiłem się gdy pojawiły się dwa dodatkowe komputery Radiowka- Podłączeni inni użytkownicy pod mój sygnał?? których nigdy tam nie było(raz zdarzyło mi się, że pojawił się tam jeden komputer o nazwie Marcin-PC).
    Nie wiem o co w tym chodzi.
    pytanie1- Czy to znaczy, że pokazuje mi kto jest aktualnie podłączony do sieci lokalnej? Ale to chyba niemożliwe bo poza mną jest jeszcze ok 70 użytkowników.
    Pytanie 2- Czy ktoś się podłączył pod sieć i w ten sposób pakiety giną?

Jeśli chodzi o zabezpieczenia to tyle co wiem IP jest przypisane do MAC'a, ale niedawno zmieniałem jednostkę i nie musiałem informować o tym administratora sieci ponieważ internet działał.

Jeżeli chodzi o zabezpieczenia z mojej strony to mam NODA 32 v 4 no i ESET Smart Security.
    Mam Access Piont'a WAP-4035.
    To chyba wszystkie ważne informacje. Prosze o jakąś podpowiedz

0 6
  • #2 03 Mar 2010 20:18
    keychi
    Poziom 18  

windows 7 nie potrzebuje antywirusa, legalny sobie sam dobrze radzi,

używam go od prawie roku i do dnia dzisiejszego - żadnego wirusa czy trojana

o co się rozchodzi...

nie wspominałeś czy to WIFI czy to LAN (podejrzewam że WIFI do AP, z AP przez RJ45 do komputera?)

a więc tak, jak zmieniasz jednostkę spisujesz ze starej adres MAC, który wpisujesz ręcznie (programowo na ustawieniach sterownika) na nową kartę sieciową i uzyskujesz swoje logowanie

i wtedy sprawdź swój transfer, jeżeli wrócił do normy - wiesz gdzie szukać

---

sposób 2

uruchom na AP zabezpieczenie WPA/WPA2, inni nie połączą się z AP bez żądanego hasła, jeżeli nie wprowadzisz hasła, a w AP jest włączony SERWER DHCP inni będą mieli możliwość logowania się na AP i pobierania danych z internetu i komputera,

ile komputerów jest podpiętych do AP, masz dostęp do oprogramowania AP?

--
    podsumowując, zmień sieć publiczną na sieć domową - mniej ograniczeń względem samego komputera, wybranie sieci publicznej powoduje uruchomienie wyższego stopnia zabezpieczeń w winshitowskim firewallu

0
  • #3 03 Mar 2010 20:22
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Witam.

Czy komputer jest tylko przypięty kablem do AccesPointa?
    Czy masz w domu dodatkowo jakiś router wifi? Jeśli tak, to jak masz sieć WLAN zabezpieczoną?

Jest szansa, że macie adresy IP z tej samej grupy [np. 192.168.1.xxx], dodatkowo przy tej samej nazwie grupy roboczej możesz "widzieć" inne komputery w sieci.

Podaj może więcej informacji.
    Pozdrawiam.
    Miwhoo.

0
  • #4 03 Mar 2010 20:45
    Grand151
    Poziom 9  

Jeżeli jesteś podłączony do AP przez WiFi to jak najszybciej zmień zabezpieczenie na WPA/WPA2 i ustaw jakieś ciężkie do odgadnięcia hasło najlepiej nie słownikowe ;) powinno usunąć intruzów.

0
  • #5 03 Mar 2010 23:01
    naimadp
    Poziom 15  

Grand151 napisał:
    Jeżeli jesteś podłączony do AP przez WiFi to jak najszybciej zmień zabezpieczenie na WPA/WPA2 i ustaw jakieś ciężkie do odgadnięcia hasło najlepiej nie słownikowe ;) powinno usunąć intruzów.
    Jest podłączony kabelkiem.. tylko ciekawe jak tam dalej..

0
  • #6 04 Mar 2010 00:37
    korzen6655
    Poziom 2  

Wiec tak: kabel idzie do access pionta i z access pointa ko jednostki kabel tel.(nie wiem jak dokladnie sie nazywa) To nie jest zadne WiFi mam LAN

0
  • #7 04 Mar 2010 15:42
    majka111
    Poziom 13  

witam

opisałes twój problem prawie dobrze oprócz jednego ważnego szczegółu :)

ta twoja "jednostka " nie jest to przypadkowo laptop?

bo wszystko o czym przeczytałem wskazuje na podłączonego laptopa z kartą WiFi do sieci przez kabel rj45

Jeżeli moje domysły są słuszne to poprostu wyłącz swoją sieciówę i podaj dostawcy swój nowy mac adres bo może sie okazać ze w chwili obecnej ty kożystasz z cudzego netu ;) i jak wyłączysz sieć WiFi to net się skończy

pozdr
    P.S.

a następnym razem w punktach postaraj sie wyraźniej pisać ;)

dostawca usługi , model AP, jaka jest ta "jednostka"

dlaczego dostawca? bo naprzykład ostatnio UPC zmieniało dostęp na szybsze łacza :) i były z tym problemy
    dlaczego model AP ? bo może mieć funkcję WiFi i ma włączony wolny dostep dla wszystkich

dlaczego " jednostka" bo może mieć wlączoną kartę sieciową wifi w trybie AP

0