Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator silnika prądu stałego

03 Sie 2004 01:11 3193 3
 • Poziom 23  
  Proszę o pomoc w zbudowaniu w miarę prostego regulatora obrotów silnika prądu stałego na 220V 400 W z obwodem sprzężenia zwrotnego np. prądowym lub tacho.Silnik ten musi miec w miarę dokładne utrzymywanie obrotów, ponieważ przesówa stołem frezarki.Orginalny układ był na konduktorach i uległ dość poważnemu uszkodzeniu (pożar).
  Dziękuje i proszę o kontakt pod adres vindevil(malpa)o2.pl
 • Poziom 34  
  Witam.

  Miałem podobne problemy z innym urzadzeniami. Po wielu niepowodzeniach wpadłem na pomysł zastąpienia nieośiągalnych silników (pracujących jako silniczki pomocnicze) silnikami trójfazowymi do 0,5 KW sterowanymi poprzez falownik jednofazowy. W wielu przypadkach to rozwiązanie okazało się lepsze od oryginalnego. Koszt takiego zestawu mieści sie w granicach 1100 zł.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  Ostatnio miałem podobny problem - silnik serwo 50V 200W sterowanie ciągłe ze zmienną prędkością obrotową ze sprzężeniem zwrotnym. Udało mi się kupić gotowy sterownik w OBRUSN Toruń. Mają w ofercie różne układy do sterowania napędami prądu stałego oraz przemiennego.
  http://www.obrusn.torun.pl/
 • Poziom 23  
  Dziękuje za odpowiedzi ,ale silnik do którego jest sterowanie ,jest napędem głównym posuwu stołu frezarki i musi mieć dokładne sterowanie- praktycznie od 10 obr/min. ,i dlatego z tym urządzeniem jest problem.Spróbuje skorzystać z ofert driverów(ceny).