Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka Karcher K-3,99 nie wyłącza się

03 Mar 2010 22:58 11731 10
  • Poziom 12  
    Dziwny problem z tą myjką , po puszczeniu przycisku lancy powinna się wyłączyć a ona pulsuje czyli włącza się i wyłącza na przemian w dosyć małych odstępach czasu . Zmieniłem głowicę zaworową i głowicę sterującą i nadal jest ten sam objaw . Według mnie ciśnienie jest zdecydowanie za małe ale nie mogę znaleźć przyczyny . Filterek jest czysty.

Widzę ,że niema mądrej głowy co pomogła by mi z tym problemem!!!:cry:
  • Poziom 11  
    Tam gdzie podlaczas wode z sieci sa dwa kolanka, to drugie kolanko co wchodzi juz do pompy to pod nim jest taki zaworek czerwony lub zielony. Czy ten zaworek wymieniles, byl w zestawie razem z pompa??
  • Poziom 12  
    Tego zaworka nie było w zestawie, ale podmieniałem na inne używane z innych myjek i nie było żadnej różnicy . Problem chyba tkwi w ciśnieniu woda leci dosłownie jakby był zapchany filterek i właśnie nie mogę dojść dlaczego.Dodam jeszcze ,że w przekładni były resztki smaru(czyli ,że nie było praktycznie smarowania {uzupełniłem})
  • Poziom 11  
    Jezeli podlaczysz wode z sieci do myjki i przy odkreconym wezu wysokocisnieniowym puscisz wode to powinna przeplywac przez pompe i wylatywac str cisnieniowa.
  • Poziom 12  
    Ja nie pisałem ,że woda nie leci w ogóle , tylko ,że ciśnienie jest za małe. Na odkręconym wężu ciśnieniowym woda swobodnie przepływa wąską strużką .
  • Poziom 11  
    A dawales nowe czesci czy uzywane?? Czy po wlaczeniu myjki cisnienie sie zwieksza czy jest takie same jak przy wylaczonej??
  • Poziom 12  
    Zakładałem i takie i takie ,żadnej różnicy.Ciśnienie zwiększa się ,ale nawet na oko widać ,że nie jest takie jak powinno (porównywałem z inną myjką nawet o teoretycznie niższym ciśnieniu )
  • Poziom 11  
    Ja miałem podobny problem ale okazało się że podszedł opiłek na dyszy wylotowej które zmniejszało przepływ a za razem wzrosło ciśnienie w wężu co powodowało wyłączanie myjki.
  • Poziom 12  
    Może być zużyta dysza ciśnieniowa.Jeśli on się rozkalibruje to też są podobne oznaki.
  • Poziom 12  
    Co do ciśnienia to może i prawdopodobne ,ale co z tym pulsacyjnym włączaniem i wyłączaniem ,do tego to nie pasuje.Chyba ,że są to objawy nie związane ze sobą .Zamówiłem zaworek zwrotny ,czekam na dostawę , spróbuję jeszcze jego zmienić.Dzięki za sugestie czekam na kolejne , może z waszą pomocą trafię na usterkę.
  • Poziom 12  
    Sprawa rozwiązana. Okazało się ,że w przekładni łożyskowej nie było smaru a raczej jego resztki i myjka chodziła na sucho do tego stopnia spowolniło to pracę myjki ,że zmalało ciśnienie a co za tym idzie pracę pulsacyjną na wyłączonej lancy (za małe ciśnienie).Po uzupełnieniu smaru myjka zaczęła pracować prawidłowo . Można zamknąć temat .