logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Przebicie na przewodach WN w Passat 1992 VR6 2.8L - nowe przewody, ciągłe problemy

Jasiek3023 04 Mar 2010 10:47 12763 10
REKLAMA
  • #1 7781591
    Jasiek3023
    Poziom 13  
    Posty: 124
    Pomógł: 2
    Ocena: 12
    Witam, potrzebuję Waszej pomocy, na przewodach wysokiego napięcia na "fajkach" przy świecach mam przebicia. Zaznaczam, że przewody nowe, przejechane około 300 km, auto passat 1992 rok zagazowany, silnik AAA VR6 2,8 l.
    To juz trzeci komplet przewodów i na żadnym nawet 1000 km nie zrobiłem, bo miały przebicia, a co za tym idzie wystrzały.
    Oczekuję fachowej porady.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 7781615
    rochu84
    Poziom 17  
    Posty: 248
    Pomógł: 20
    Ocena: 31
    Opisz jak przebija przez izolacje, uszkadza kable wysokiego napięcia jakie wystrzały ?
  • REKLAMA
  • #3 7781897
    damdam

    Poziom 34  
    Posty: 2299
    Pomógł: 274
    Ocena: 947
    ja tak miałem na kablach NGK, niby nowych, pewnie leżały na magazynie z 3 lata. założyłem BERU i jest spokój.
    Konto firmowe:
    ACME Damian Michalski
    Boczna 3a, Żory, 44-240 | Tel.: +48XXXXXXXXX (Pokaż)
  • REKLAMA
  • #4 7781901
    Jasiek3023
    Poziom 13  
    Posty: 124
    Pomógł: 2
    Ocena: 12
    Jeżeli parę dni pojeżdżę na tak iskrzących przewodach to izolacja jest uszkodzona. Na tzw. "fajkach" są, a raczej były metalowe osłony, polecono mi bym je zdjął, tak zrobiłem, ale nie przyniosło to efektu, a głównie to właśnie na tych "fajkach" są przebicia, świece wymienione razem z przewodami, wystrzały są do filtra powietrza, oczywiście mam też już uszkodzony przepływomierz powietrza.
  • #5 7782236
    rochu84
    Poziom 17  
    Posty: 248
    Pomógł: 20
    Ocena: 31
    masz instałacje LPG
  • REKLAMA
  • #6 7785432
    michael82
    Poziom 16  
    Posty: 125
    Pomógł: 9
    Ocena: 76
    Jasiek3023 napisał:
    Witam, potrzebuję Waszej pomocy, na przewodach wysokiego napięcia na "fajkach" przy świecach mam przebicia. Zaznaczam, że przewody nowe, przejechane około 300 km, auto passat 1992 rok zagazowany, silnik AAA VR6 2,8 l.
    To juz trzeci komplet przewodów i na żadnym nawet 1000 km nie zrobiłem, bo miały przebicia, a co za tym idzie wystrzały.
    Oczekuję fachowej porady.
    Pozdrawiam
  • #7 7785451
    orrson
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 1
    witam.prawde mowiac , jesli auto posiada instalacje gazowa zalecane jest zdemontowanie tych metalowych oslon na fajkach, z wlasnego doswiadczenia proponuje zdemontowanie plastikowej oslony kopulki(chyba ze posiadasz cewke zaplonowa),ktora tez powoduje przebicia,tylko poznacz dobrze kable zeby nie bylo pomylki, poswiec troche czasu i wymontuj swiece,moze one sa powodem "kichania" na gazie, obejrz kazda dokladnie,jezeli ktoras ma przebicie bedzie to widoczne na porcelanowej szyjce swiecy w postaci cienkiej jak wlos czarnej kreski pionowej,taka swieca nadaje sie do wymiany, jezeli zamontowane swiece masz jednoelektrodowe,zmniejsz koniecznie im przerwe na 0.7-0.8 mm, gaz jest bardziej kaloryczny niz benzyna i powoduje wypalanie sie przewodow WN. daj znac czy pomoglo
  • #8 7785636
    johny604
    Poziom 13  
    Posty: 173
    Ocena: 82
    Jakiej firmy były te trzy komplety przewodów?
  • #9 7785896
    Jasiek3023
    Poziom 13  
    Posty: 124
    Pomógł: 2
    Ocena: 12
    Przewody NGK, osłonke z kopułki mam zdjętą, świece dwuelektrodowe, więc nie wiele mogę z odstępami elektrod zrobić.
    Czy tylko w kablach i świecach szukać przyczyny przebicia??
  • #10 7787990
    gimak
    Poziom 41  
    Posty: 6222
    Pomógł: 614
    Ocena: 1675
    Jasiek3023 napisał:
    Przewody NGK, osłonke z kopułki mam zdjętą, świece dwuelektrodowe, więc nie wiele mogę z odstępami elektrod zrobić.
    Czy tylko w kablach i świecach szukać przyczyny przebicia??

    A sprawdzał kolega jaka jest oporność tych przebitych kabli (czy jest przejście między końcówkami. Ja w krótkich odstępach czasu dwa razy wymieniałem kable WN ze ścieżką węglową z powodu wypalonej ścieżki, a efekt tego jarzenie wszystkiego co miało kontakt z WN (od cewki zapłonowej po świece). Wróciłem do przewodów WN z rdzeniem metalowym i kłopot się skończył. A świece jednoelektrodowe wcale nie są gorsze od wieloelektrodowych, a jest większe pole manewru, jak ktoś wyżej napisał, zmnieszyć przerwę między elektrodami.
  • #11 7788612
    jurekk55
    Poziom 36  
    Posty: 3698
    Pomógł: 182
    Ocena: 1577
    gimak napisał:
    Jasiek3023 napisał:
    Przewody NGK, osłonke z kopułki mam zdjętą, świece dwuelektrodowe, więc nie wiele mogę z odstępami elektrod zrobić.
    Czy tylko w kablach i świecach szukać przyczyny przebicia??

    A sprawdzał kolega jaka jest oporność tych przebitych kabli (czy jest przejście między końcówkami. Ja w krótkich odstępach czasu dwa razy wymieniałem kable WN ze ścieżką węglową z powodu wypalonej ścieżki, a efekt tego jarzenie wszystkiego co miało kontakt z WN (od cewki zapłonowej po świece). Wróciłem do przewodów WN z rdzeniem metalowym i kłopot się skończył. A świece jednoelektrodowe wcale nie są gorsze od wieloelektrodowych, a jest większe pole manewru, jak ktoś wyżej napisał, zmnieszyć przerwę między elektrodami.



    Ręce panowie opadają ,nie łaska dowiedzieć się czegoś o tych kablach które tak zawodzą jednych a wychwalane przez innych?Może problem w tym że układy W/N różnią się pomimo "identycznego" wyglądu?czym tak naprawdę różnią się kable z rdzeniem metalowym i np.grafitowym? A świece jeżeli Was dobrze rozumiem to korki do dziur w głowicy z elektrodami do ozdoby?Rozumiem nie byłoby powodu pisać na forach o :falujących obrotach,"problemach" z sondami i padającymi katalizatorami,bo fajerwerki już widzieliście,życzę owocnego wyważania otwartych drzwi:D:D

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z przebiciem na przewodach wysokiego napięcia w Passacie z 1992 roku, wyposażonym w silnik AAA VR6 2.8L i zainstalowaną instalacją LPG. Mimo wymiany przewodów na nowe (trzy komplety), problem z przebiciem i wystrzałami utrzymuje się. Użytkownik zauważa, że metalowe osłony na "fajkach" mogą być przyczyną problemu, a także sugeruje, że świece mogą być uszkodzone. Inni uczestnicy dyskusji polecają demontaż osłon, sprawdzenie oporności przewodów oraz zmniejszenie przerwy między elektrodami świec. Wskazano również na różnice w jakości przewodów, sugerując, że przewody z rdzeniem metalowym mogą być bardziej niezawodne niż te z węglową ścieżką.
REKLAMA