Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf IV 1,9 tdi nie działają szyby

04 Mar 2010 14:39 5829 17
  • Poziom 14  
    Witam. Nie działają szyby, ani tył ani przód. Dodam jeszcze, że komputer nie chce się komunikować z centralnym zamkiem ani z modułem centralnym. Domykanie szyb działa, gdy zamykam samochód. Proszę o sugestie w tym temacie. Z góry dzięki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Moduł komfortu znajduje się pod dywanikiem pod siedzeniem kierowcy pasowało by tam zajrzeć, sprawdzić połączenia i prześwietlić wiązkę biegnącą od niego.
  • Poziom 27  
    Kolego andreooo to nie passat b5 ze pod dywanikiem jest modół komfortu,to jest golf IV i modoł komfortu znajduje w okolicy kolumny kierownicy po lewej stronie,jesli chodzi o usterke problemem jest taki ze woda zawsze zalewa komfort,proponuje rozkrecic elementy platikowe pod kierownica i dostac sie do srodka zeby zobaczyc jak to wyglada(takie czarne prostokatne pudełeczko),jesli jest sucho rozbierz obudowe i zobacz czy wszystkie sciezki sa ok,ewentualnie pozostaje sama wymiana modołu wazne sa nr.komfortu w razie wymiany,pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

15darekvw napisał:
    Kolego andreooo to nie passat b5 ze pod dywanikiem jest modół komfortu,to jest golf IV i modoł komfortu znajduje w okolicy kolumny kierownicy po lewej stronie,jesli chodzi o usterke problemem jest taki ze woda zawsze zalewa komfort,proponuje rozkrecic elementy platikowe pod kierownica i dostac sie do srodka zeby zobaczyc jak to wyglada(takie czarne prostokatne pudełeczko),jesli jest sucho rozbierz obudowe i zobacz czy wszystkie sciezki sa ok,ewentualnie pozostaje sama wymiana modołu wazne sa nr.komfortu w razie wymiany,pozdrawiam.

ps. i tak na marginesie jesli domykanie szyb działa to zasilanie jest na te szyby !!!!
  • Poziom 14  
    witam ponownie sprawdziłem to co opisywaliście ale moduł jest suchy w środku jest jak nowy może ktoś wie jakie napięcia powinny być na kościach dochodzących do niego i który przewód jest linią k a gdyby doszło do wymiany tego moduł to czy numer na nim musi być identyczny proszę o sugestie z góry dziękuje.
  • Poziom 27  
    Modoł musi byc o tych samych symbolach ostatnia literka moze sie roznic tylko o jedno pole jesli na koncu masz literke ''c''to to moga byc modoły z koncowa literka ''b'' lub ''d'',sprawdz napiecie czy dochodzi,przez to tez bedzie brak komunikacji.
  • Poziom 14  
    Sprawdź przewody w prawej gumowej przelotce miedzy dachem a tylną klapą. Nagminnie przecierają się tam przewody. Ja miałem taki przypadek że poschodziła izolacja z kilku przewodów które sie potem pozwierały. Efektem wywalało bezpiecznik nr nie pamiętam już. Nie działały szyby,lusterka i też nie było komunikacja z modułem.
  • Poziom 27  
    niebyło komunikacji bo niebyło zasilania !!!
  • Poziom 14  
    15darekvw napisał:
    niebyło komunikacji bo niebyło zasilania !!!

To chyba logiczne. Moduły komfortu w golfach tak nie padają jak w passatach. Nie są narażone na zalanie.
  • Poziom 14  
    zasilania na moduł jest bo sprawdzałem a czy jakoś idzie sprawdzić ten moduł
  • Poziom 27  
    Jesli instalacje wiesz ze na 100% masz wporzadku to podmiana komfortu tylko cie czeka,ewentualnie jak rozpiske pinów masz z konkretnego modołu komfortu symbol/numer to podłacz +12V ,MASA ,LINIA K,zapłon +12V
    ,i mozesz jeszcze sie spróbowac skomunikowac z komfortem,nic wiecej niemozna zrobic.
  • Poziom 43  
    Zasilania masz mieć 3:
    :czerwono/czarny-stałe
    :czarno/fioletowy-zapłon
    :żółto/czerwony-1sza poz.klucza
    :brązowy-zawsze, nawet w niedzielę
  • Poziom 14  
    witam znalazłem taki moduł identyczny na pewno sprawny założyłem i nadal to samo nic nie dział co robić
  • Poziom 14  
    jedno pytanie który przewód i na której kostce to linia k i na których kostkach ma być to zasilanie
  • Poziom 14  
    rok 99 model silnika 1,9 tdi 110 km AHF
  • Poziom 14  
    witam okazało się że ten pewny moduł też był popsuty włożyłem z jeżdżącego golfa i działają szyby ale jest jeszcze problem z lusterkami nie działają gdzie jeszcze tkwi problem za wszystkie podpowiedzi dzięki