Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer deh-p6400r trzaski w głosnikach

kakiszon18 04 Mar 2010 16:22 1126 4
  • #1 04 Mar 2010 16:22
    kakiszon18
    Poziom 16  

Witam serdecznie mam problem z w/w radyjkiem - od jakiegoś czasu co chwile słychać w głośnikach drobne trzaski i szemżenie. Stało się to dosyć irytujące - tym bardziej, że zjawisko to pojawia się zarówno na cd jak i tunerze. Podejrzewam, że to któryś kondensator w okolicach audio procesora trzaski tam samo pojawiają się na wyjściach liniowych. Z góry dziękuje za podpowiedzi

0 4
  • #2 07 Mar 2010 11:57
    ciuqu
    Poziom 34  

Witam

Kiedy występują trzaski? czy przy wciskaniu czegokolwiek na panelu też?

Możliwa przerwa masy w obwodzie line out, niektóre pioneery miały tam bezpieczniki smd.

Pozdrawiam

0
  • #3 07 Mar 2010 12:57
    kakiszon18
    Poziom 16  

Witam serdecznie trzaski pojawiają się zarówno podczas użycia tunera /cd czy tez wejścia aux. Normalnie radio pracuje jako system pasywny ale dla sprawdzenia był podpięty także pod wzmacniacze w innym aucie. Mocne stuknięcie występuje także podczas przełączania źródła, czasami dotknięcia panela. Radio obserwowane przez kilka dni i nie mogę stwierdzić żadnej reguły. Cała płyta główna i tuner poprawione luty łącznie z procesorami

0
  • #4 07 Mar 2010 13:26
    ciuqu
    Poziom 34  

Miałem podobny przypadek słychać było wszystko wciśnięcie przycisków wycieraczki kierunkowskazy itp. Powodem była przerwa w masie j/w nie pamiętam tylko czy był tam bezpiecznik czy zimny lut, jak chcesz podrzucę Ci serwis 7400 to to samo.

Pozdrawiam

0
  • #5 07 Mar 2010 14:00
    kakiszon18
    Poziom 16  

Serwisówke do deh-p6400r udało mi się znaleźć co prawda dopiero dzisiaj więc jutro po południu na pewno znajdzie się czas żeby do tego zaglądnąć. Narazie dziękuję bardzo za podpowiedź

0
  Szukaj w 5mln produktów