Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szarpanie grafiki ATI Xpress 200

04 Mar 2010 18:53 2702 13
  • Level 33  
    Witam

Mam zintegrowaną grafikę ATI Xpress 200.
    Problem polega na tym, że obraz szarpie. Dokładniej: mam np. 20...40 FPS, ale obraz wygląda tak, jakby kilka (?) klatek było wyświetlanych płynnie i na jednej się krótką chwilkę przywiesza.
    Nie jest to jednak problem wydajności. Skąd to wiem? Chciałem Wam to pokazać nagrywając zawartość ekranu (Fraps). Gdy nacisnąłem przycisk nagrywania... szok, zaczęło działać tak jak powinno!
    Wypróbowałem chyba wszystkie ustawienia Catalyst'a, ale nie pomogło. Zmniejszyłem o jeden (z pełnego) przyspieszenie sprzętowe we właściwościach ekranu. Pomogło, ale kursor mruga niemiłosiernie. :(

Jest na to jakaś rada? Bo nie uśmiecha mi się granie z włączonym nagrywaniem Fraps'a.

Dodano po 35 [minuty]:

Wygląda to mniej więcej tak (ATITool, nagrane telefonem): Link.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 36  
    Ustawienia anizotropowe i antyaliasing sprawdzałeś? Porównywałeś inne wersje sterownika?
  • Level 33  
    W CCC mam zaznaczone "Użyj ustawień aplikacji", gdy to odznaczę to włącza się na 2X. Nie pomaga.
    Co do innych wersji - instalowałem to już dawno i było tak samo (teraz mam najnowsze).
  • Moderator of Cars
    To jest laptop? Jaki system operacyjny? Podaj więcej szczegółów...
  • Level 33  
    To nie jest laptop.
    - MB: 775Twins-HDTV R2.0
    - CPU: Pentium D 805
    - RAM: 2x1GB (jeden kanał)
    - PSU: OCZ ModXstream PRO 500W
  • Level 13  
    Sprawdź czy w obudowie i na elementach komputera nie ma kurzu lub innych zanieczyszczeń.
    Moderated By Mery84:

Nie chcę zgłębiać się w tajemną zależność wydajności karty graficznej od kurzu w obudowie....
    Jak masz pisać głupoty dla samego pisania to poklikaj sobie w notatniku na pulpicie.
    Regulamin forum p. 8.4, 10.2.

• Level 33  
    Wszystko jest wyczyszczone i dobrze wyglądające (kondensatory itp.). ;)
  • Level 19  
    Wygląda na to że masz DirectX w wersji 8 jeżeli tak to zainstaluj wersje 9.

Zainstaluj sterowniki od płyty głównej tu również może być przyczyna.
  • Level 33  
    Qukac wrote:
    Wygląda na to że masz DirectX w wersji 8 jeżeli tak to zainstaluj wersje 9.

Mam 9.0c. Z resztą przy OpenGL jest tak samo.

Qukac wrote:
    Zainstaluj sterowniki od płyty głównej tu również może być przyczyna.

O które sterowniki konkretnie Ci chodzi? I czy o aktualne, czy wcześniejsze?

Nawiasem nie działa mi tutaj przycisk "odpowiedz" i musiałem odpowiedzieć przez "cytuj"...
  • Level 32  
    Sterowniki do płyty głównej znajdziesz na CD które dostałeś wraz z kupnem jej. Zazwyczaj ich nazwa do chipset drivers.
  • Level 33  
    Na płytce mam sterowniki do LAN, USB, SATA, HD Audio i VGA. I to ostatnie zdaje mi się, że instalowałem, żeby mi poprawnie grafika działała, tylko nie wiem, czy z płyty, czy ze strony ASRocka.
    Uruchomiłem z tej płyty CheckVer i wyskoczyło mi
    Quote:
    Panel sterowania ATI CPanel 6.14.10.5171
    Sterownik ekranu ATI Driver 8.19-051013a1-027943C-Asus
    Panel sterowania ATI MCP64A 6.14.10.5120

W sumie to nie mam pojęcia skąd tam się wziął Asus...

Dodane:
    Dałem w menadżerze urządzeń aktualizacje sterowników karty z tej płytki. Zaktualizował, bo te na płycie miały podpis cyfrowy. Po uruchomieniu ATITool przeżyłem szok. 4FPS!

Dodano po 5 [godziny] 49 [minuty]:

Udało mi się doprowadzić kostkę ATITool do ładu - zainstalowałem sterowniki stąd: http://support.packardbell.com/pl/item/index.php?i=6998510000&ppn=PB34311348 (są w wersji 8.20, te na stronie ASRocka to 8.19).

Jednak są problemy. TrainzDiag pokazał przy buforach wierzchołków błąd OpenGL. Gra uruchamia się tylko w trybie DX i w nim chodzi płynnie. 18 WoS PttM się uruchamia (jest w OGL), ale wydajność jest znacznie mniejsza niż przedtem.
  • Level 33  
    Wiecie skąd mogę pobrać inne wersje sterowników?
    Czy gdybym dał dodatkową kartę na PCI to mogą z nią być podobne problemy?
    Czy jak włożę NVIDIĘ to nie będzie problemów?
  • Moderator of Cars
    Próbowałeś instalować referencyjne sterowniki ze strony ATI/AMD?

ATI Catalyst™ Display Driver - wersja 10.2 dla WinXP więc "ciut" nowsza...