Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407 światła.. przód działa tył w ogóle nie.

04 Mar 2010 18:24 21544 14
  • Poziom 9  
    Witam. Zakupiłem Peugeota 407 po sprowadzeniu auta wystąpił problem. Działają tylko światła z przodu pojazdu. Tył nie reaguje na nic. Poza oświetleniem tablicy rejestracyjnej. Komputer pokazuje przepaloną żarówkę . Sprawdziłem wszystkie żarówki są ok. Czy zna ktoś przyczynę?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    żeby ktoś ci coś podpowiedział musisz podąć rok produkcji auta i jaki silnik - jeżeli pojazd do 2006 roku powinieneś mieć z tyłu bsc w lewym nadkolu (sprawdź tam bezpieczniki) -może ktoś pożyczył BSC - czym diagnozujesz.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Rok 2006 2.0 hdi 136km bezpieczniki ok! Są 3 puszki z bezpiecznikami o ile mi dobrze wiadomo przód, tył i w środku przy kierowcy..
  • Poziom 10  
    czy sprawdzałeś na testerze najlepiej na Peugeot Planet . Sprawdź dobrze ten tył . Czy miałeś coś robione w aucie . wiązka idzie po lewej stronie samochodu . Bez sprawdzenia na kompie ciężko doradzić . Czy przód ci działa dobrze i reaguje na przełącznik pod kierownicą .Napisz na PW skąd dokładnie jesteś i czy masz dostęp do takiego kompa .Jeszcze jedno masz z przodu bsm i w nim są bezpieczniki oraz pod nim znajdują się główne bezpieczniki(trzeba go podnieść do góry) .Jeszcze masz bezpieczniki w puszce z przekaźnikami koło akumulatora przy lampie przedniej ale w tej chwili nie jestem pewien raczej są do nawiewu ale sprawdzę to i dam znać
  • Poziom 9  
    Nie sprawdzałem nigdzie. Jestem z łodzkiego.. W aucie nie było nic robione taki przyjechał.. Z przodu wszystko gra... kierunki , halogen ,krótkie, długie ,awaryjne, wszystko jak potrzeba... za to ten tym na nic nie reaguje:(
  • Poziom 27  
    No to prądy trzeba sprawdzić czy są w tylnej lampie miernikiem. a potem to już po sznureczku ...bezpiecznik włącznik przekaźnik, przez internet nikt Ci tego raczej nie naprawi
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    już dostałeś ścisłą informację od gregoresa . Pytałem o adres bo Skierniewice znam ale nie wiem czy jesteś ze Skierniewic czy okolic i mam nawet bsc czli psf2 jak walczyłem ze swoim samochodem można to sprawdzić .
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki pod maską i wszystko jest ok.. Chyba ze ten MF05 wygląda zupełnie inaczej... Który to numer bezpiecznika?
    http://documentation.peugeot.com/PmdMyDocFile.../lg_pl_pl/htm/index_124_407-pol-ed02-2005.htm
    jest to link z wykazem bezpieczników pod maską. I odnośnie PSF2 myślę ze jest sprawny... Jak odpalam podgrzewanie tylnej szyby to reaguje na przycisk... Może też istotną informacją jest to ze bagażnik też nie reaguje na nic i nie otwiera się?
  • Poziom 9  
    Bezpieczniki MF wszystkie są dobre.. z tyłu PSF2 jest prąd działa podgrzewana tylna szyba... reaguje ,wyświetla mi błąd ampoule stop ARD défaillante
    żarówki wszystkie ok..
    Pozostaje mi chyba tylko jechać do aso :/
  • Poziom 10  
    Jak ci pisałem trzeba sprawdzić testerem ale nie bardzo chcesz napisać skąd jesteś myślałem że ci pomogę bo często jestem Skierniewicach teraz mam być ok 20.03.. Mam program i ten Psf 2 i wtedy podając dane z Planeta będzie ci można pomóc. Ale jak chcesz-
  • Poziom 12  
    Witam Forumowiczów.
    Tylne światła w 407 mają defekt fabryczny. Problem tkwi w samej lampie a dokładniej w miejscu gdzie żarówki połączone są z modułem zasilającym. Można to naprawić w 15 minut. Wystarczy wyciągnąć lampę. Odpiąć moduł zasilający i odłączyć od wtyczki. Następnie wyciągnąć żarówki i odpowiednio zamocować blaszki które stykają się z żarówkami, ponieważ to one czasem nie mają połączenia z metalowymi ścieżkami prowadzącymi do żarówek. (Pomiędzy żarówką a metalową ścieżką jest łącznik z sprężystego brązu, który zazwyczaj nie ma kontaktu z tymi ścieżkami). Wystarczy np. lekko dogiąć ten łącznik i końcówkę ścieżki żeby pozostały w kontakcie elektrycznym, bądź wcisnąć kawałek czegoś przewodzącego np cienkiej blaszki. Następnie włożyć żarówki podłączyć kostkę i gotowe. Sprawa jest naprawdę banalna ale jednocześnie denerwująca ( błędy na wyświetlaczu). Jak znajdę trochę czasu to dorzucę zdjęcia PZDR.