Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Perfection 660 pod Windows 7

04 Mar 2010 21:06 5063 3
  • Poziom 19  
    Mam problem ze skanerem który chciałem zainstalować na systemie Windows 7. Ściągnąłem sterowniki z tej strony
    http://esupport.epson-europe.com/ProductHome....AVwjIQ4CZSSVNNrOoyV1zBGXI8sQEaWSLi3Dg3hsU003D
    lecz po zainstalowaniu tego sterownika system nadal wyrzuca błąd w postaci braku sterownika. Próbowałem ręcznie aktualizować sterownik z poziomu menedżera urządzeń lecz on nie "widzi" sterownika który ściągnąłem. Gdy próbowałem zainstalować z zasobów komputera to też nie widzi tego sterownika ponieważ tam potrzebny jest plik z rozszerzeniem inf.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
  • Poziom 13  
    Odświeżam temat i przyłączam się do prośby. Również mam problem z tym sprzętem pod windows 7. Czy posiada ktoś sterowniki?
  • Poziom 1  
    Pokombinowałem, poczytałem trochę anglojęzyczne fora i generalnie okazuje się, że Epson wypiął się tyłkiem na użytkowników starszych skanerów i nie zamierza produkować sterowników na starsze skanery pod nowe windowsy. Niemniej jedak w końcu udało mi się zrobić tak, żeby skaner działał (przynajmniej u mnie działa).

Oto rozwiązanie problemu:
    1. Ściągamy i instalujemy program Vuescan -program umożliwia działanie starych skanerów, ale ma jeden mankament, trzeba za niego zapłacić, bo inaczej zostawia znaki wodne na naszych skanach. Oto link:
    http://www.hamrick.com/
    2.Pokombinowałem jednak trochę i udało mi się zrobić tak, żeby skaner działał, bez płacenia ;)
    3. Naciskamy na Start -> urządzenia i drukarki. Następnie klikamy prawym przyciskiem na skaner, wybieramy właściwości. Klikamy na zakładkę sprzęt, potem klikamy na właściwości.
    4. Wybieramy zakładkę sterownik i klikamy na aktualizuj sterownik. Windows zamieni nam sterownik z Voucsana na sterownik z Epsona.(Wcześniej bez instalacji programu Vuescan, Windows nie był w stanie znaleźć żadnego sterownika, teraz jednak go znajduje.Nie wiem skąd on go bierze, ale jest i to się liczy).
    5. Po aktualizacji uruchamiamy ponownie komputer.
    6. Klikamy na Start - Urządzenia i drukarki, klikamy dwa razy na skaner i otwiera nam się narzędzie skanowania ustawiamy co i jak chcemy i skanujemy. (Pliki zapisywane są w Bibliotece -> Obrazy)

U mnie ten sposob dział, mam nadzieje, że i u was zadziała.
    Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

Niestety sposób, który podałem powyżej zadziałał tylko na moim laptopie, kiedy próbowałem go powtórzyć na komputerze stacjonarnym to już nie zadziałał. Podczas aktualizacji wyskakuje mi informacja, że sterownik jest aktualny i się nie zmienia on na inny. Nie wiem być może jest to wina tego, że na laptopie mam zainstalowanego windowas 7 w wersji 32-bitowej a na komputerze stacjonarnym w 64-bitowej wersji. Nie pozostaje nic innego jak zapłacić za pełną wersje programu Vuescan lub załatwienie sobie wersji hmm hm hmmm no sami wiecie jakiej ;) (być może ściągnięcie starszej wersji Vuscana pomoże. Nie wiem, ja w zaistniałej sytuacji bd sobie skanował z pomocą laptopa ;p)

Aha, zauważyłem, że link który podałem we wcześniejszym poście przestał działać, ale program Vuescan możecie sobie ściągnąć z innej stronki wystarczy w Google wpisać. I w punkcie 4 żeby zrobić aktualizacje klikamy najpierw na Zmień ustawienia w zakładce ogólne, a potem dopiero wybieramy zakładkę sterownik i klikamy na aktualizuj sterownik.
  • Poziom 12  
    Witam, też miałem problem z tym epson....whatever polecam chomika zarejestrować się i sciągnąc vueScan dobry program na stare sprzety kontra nowe systemy tj. Win7 ;) szybko i sprawnie.