Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiej firmy Odkurzacz centralny...

04 Mar 2010 22:13 14716 8
  • Poziom 12  
    Odkurzacz centralny - jakiej firmy zakupić?
    Beam, Aerovac, Allegro, Disan, Venton, borysowski & aertecnica, Profi, Husky, Pama-vac, Vacuflo?
    Może są tutaj znawcy tematu?
    Może są jeszcze inne?
  • Poziom 12  
    Czyżby odkurzacz centralny był aż tak mało popularnym sprzętem...?
  • Poziom 1  
    Ja ostatnio zakupiłem, jednostkę centralną kanadyjskiej firmy Drainvac.
    Jak wiadomo, Kanada i Stany to ojczyzny centralnych odkurzaczy. Jestem bardzo
    zadowolony, ponieważ oprócz ciał stałych mogę również odkurzać wszelkiego
    rodzaju płyny bez użycia separatora. Ranking popularności odkurzaczy centralnych DRAINVAC: Link
  • Poziom 27  
    meganik napisał:
    Ja ostatnio zakupiłem, jednostkę centralną kanadyjskiej firmy Drainvac.
    Jak wiadomo, Kanada i Stany to ojczyzny centralnych odkurzaczy. Jestem bardzo
    zadowolony, ponieważ oprócz ciał stałych mogę również odkurzać wszelkiego
    rodzaju płyny bez użycia separatora. Ranking popularności odkurzaczy centralnych DRAINVAC: Link

DranVac ma niesamowitą technologię. Jest chyba jedyną firmą która oferuje odkurzacze centralne z funkcją prania na mokro oraz samoopróżnianiem śmieci do kanalizacji (niczym odkurzacz wodny). Główna wada: bardzo drogi w porównaniu do konkurencji. Szczególnie model z podłączeniem do kanalizacji, gdzie śmieci są automatycznie usuwane przy każdym odkurzaniu. A nie wspominając już o akcesoriach do prania dywanu/tapicerki czy mycia podłóg. Sam zestaw do prania tapicerki (wężyk do czystej oraz wąż do brudnej wody, ssawka, płyn) kosztuje 1600PLN, a do tapicerki/dywanu/podłogi jest dwa razy droższy (dodatkowo jeszcze dwie ssawaki i płyn). Do tego trzeba oczywiście zakupić osobno akcesoria do odkurzania na sucho (wąż, rury ssawaki) i tu 800zł. Cena jednostki o której pisałem wyżej to ok. 7000-9000zł. A gdzie cała instalacja? W sumie wszystko wyjdzie pewnie 15000-20000zł lub więcej. Chyba hotelom to się tylko opłaca...

http://www.dominujacesystemy.pl/Jednostki_centralne-k2-0-3-default.html
    http://www.dominujacesystemy.pl/Zestawy_sprzatajace_i_czyszczace-k7-0-3-default.html
  • Poziom 9  
    Ja od ponad 3 lat mam zainstalowany odkurzacz firmy BEAM. Też polecam.Ma dlugi okres gwarancji 7 lat. Odkurzacz jest funkcjonalny, mocny i cichy zarazem, posiada bardzo przydatne gniazdo w obudowie. Zestaw sprzątający też jest dobrej jakości. Ogólnie jestem wyjątkowo zadowolony z zakupu

Mam ten model: BEAM
  • Poziom 10  
    To ja dorzucę od siebie odkurzacze z firmy Ecotechnika. Wyróżniający się dystrybutor tego typu sprzętu
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    965633 napisał:
    A co będzie po 10 latach w tych wszystkich rurach. Mnie to kojarzy się ze zsypem śmieci w bloku , tam zawsze panuje bardzo specyficzny "zapach". Przecież odkurzacz wciąga również resztki organiczne. Widziałem kiedyś film jak do środka takiej rury w ścianie wpuścili kamerkę z podświetleniem - szok i zgroza !

Musiałem to odświeżyć, bo rozbawiła mnie ta opinia. Przecież nikt nie każe Ci tego wąchać i wsadzać tam nosa :) Mam już centralny odkurzacz kilka lat i nawet mit o cofaniu się powietrze w kanale wentylacji jest nieprawdziwy.