Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakiej firmy Odkurzacz centralny...

mr6319 04 Mar 2010 22:13 15508 8
    mr6319
    Level 12  
    Odkurzacz centralny - jakiej firmy zakupić?
    Beam, Aerovac, Allegro, Disan, Venton, borysowski & aertecnica, Profi, Husky, Pama-vac, Vacuflo?
    Może są tutaj znawcy tematu?
    Może są jeszcze inne?
    mr6319
    Level 12  
    Czyżby odkurzacz centralny był aż tak mało popularnym sprzętem...?
    meganik
    Level 1  
    Ja ostatnio zakupiłem, jednostkę centralną kanadyjskiej firmy Drainvac.
    Jak wiadomo, Kanada i Stany to ojczyzny centralnych odkurzaczy. Jestem bardzo
    zadowolony, ponieważ oprócz ciał stałych mogę również odkurzać wszelkiego
    rodzaju płyny bez użycia separatora. Ranking popularności odkurzaczy centralnych DRAINVAC: Link
    piokrza
    Level 27  
    meganik wrote:
    Ja ostatnio zakupiłem, jednostkę centralną kanadyjskiej firmy Drainvac.
    Jak wiadomo, Kanada i Stany to ojczyzny centralnych odkurzaczy. Jestem bardzo
    zadowolony, ponieważ oprócz ciał stałych mogę również odkurzać wszelkiego
    rodzaju płyny bez użycia separatora. Ranking popularności odkurzaczy centralnych DRAINVAC: Link

DranVac ma niesamowitą technologię. Jest chyba jedyną firmą która oferuje odkurzacze centralne z funkcją prania na mokro oraz samoopróżnianiem śmieci do kanalizacji (niczym odkurzacz wodny). Główna wada: bardzo drogi w porównaniu do konkurencji. Szczególnie model z podłączeniem do kanalizacji, gdzie śmieci są automatycznie usuwane przy każdym odkurzaniu. A nie wspominając już o akcesoriach do prania dywanu/tapicerki czy mycia podłóg. Sam zestaw do prania tapicerki (wężyk do czystej oraz wąż do brudnej wody, ssawka, płyn) kosztuje 1600PLN, a do tapicerki/dywanu/podłogi jest dwa razy droższy (dodatkowo jeszcze dwie ssawaki i płyn). Do tego trzeba oczywiście zakupić osobno akcesoria do odkurzania na sucho (wąż, rury ssawaki) i tu 800zł. Cena jednostki o której pisałem wyżej to ok. 7000-9000zł. A gdzie cała instalacja? W sumie wszystko wyjdzie pewnie 15000-20000zł lub więcej. Chyba hotelom to się tylko opłaca...

http://www.dominujacesystemy.pl/Jednostki_centralne-k2-0-3-default.html
    http://www.dominujacesystemy.pl/Zestawy_sprzatajace_i_czyszczace-k7-0-3-default.html
    toyaa
    Level 10  
    Ja od ponad 3 lat mam zainstalowany odkurzacz firmy BEAM. Też polecam.Ma dlugi okres gwarancji 7 lat. Odkurzacz jest funkcjonalny, mocny i cichy zarazem, posiada bardzo przydatne gniazdo w obudowie. Zestaw sprzątający też jest dobrej jakości. Ogólnie jestem wyjątkowo zadowolony z zakupu

Mam ten model: BEAM
    memlon
    Level 11  
    To ja dorzucę od siebie odkurzacze z firmy Ecotechnika. Wyróżniający się dystrybutor tego typu sprzętu
    User removed account
    User removed account  
    badusername
    Level 9  
    965633 wrote:
    A co będzie po 10 latach w tych wszystkich rurach. Mnie to kojarzy się ze zsypem śmieci w bloku , tam zawsze panuje bardzo specyficzny "zapach". Przecież odkurzacz wciąga również resztki organiczne. Widziałem kiedyś film jak do środka takiej rury w ścianie wpuścili kamerkę z podświetleniem - szok i zgroza !

Musiałem to odświeżyć, bo rozbawiła mnie ta opinia. Przecież nikt nie każe Ci tego wąchać i wsadzać tam nosa :) Mam już centralny odkurzacz kilka lat i nawet mit o cofaniu się powietrze w kanale wentylacji jest nieprawdziwy.