Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa głośniki lewostronne a dziwne brzmienie

patspat 04 Mar 2010 23:44 804 6
  • #1 04 Mar 2010 23:44
    patspat
    Poziom 8  

Kupiłem wieżę Aiwa NSX D55 stary dobry model z lat 90 produkcji UK.Kiedyś miałem tą wieżę ale zostałem zmuszony się jej pozbyć.Ostatnio trafiła się na allegro okazja i kupiłem swoją dawną wierzę z tym że bez oryginalnych głośników.Do tej wierzy są dołączone jakieś głośniki z innej serii przy czym dwa są Lewe.Mi po mojej starej Aiwie został jeden oryginalny głośnik i zachował się w super stanie ale akurat też jest lewostronny.I teraz pytanie , podczas słuchania jest tak że dźwięk jak by się przygłuszał ściszał i tak falując zgłaśniał i znowu ściszał itp itd.Czy ma to związek z tym że są dwie kolumny lewostronne i muszę dokupić sobie po prostu prawą czy facet sprzedał mi wieżę z sypniętym kanałem prawym lub lewym i jedzie wszystko na jednym kanale ?

0 6
  • #2 05 Mar 2010 00:07
    DjMapet
    Poziom 43  

Skąd wniosek że kolumny są lewostronne? Ja jakoś nie spotkałem się z kolumnami lewo czy prawostronnymi. Chyba że są to kolumny doczepiane do wieży, ale i tak obie kolumny powinny być jednakowe i brzmieć identycznie nawet jakby były przystosowane do doczepienia do jednej strony wieży. Jeśli po zamianie kolumn miejscami, nadal ta sama strona (np lewa) gra inaczej od drugiej strony (prawej),to znaczy iż coś nie tak jest z lewym kanałem wzmacniacza. Pożycz od kogoś kolumny i sprawdź czy dzieje się to samo, jeśli z obu kolumn wydobywa się nie taki dźwięk ,jakiego oczekujesz.

Pozdrawiam

0
  • #3 05 Mar 2010 00:33
    patspat
    Poziom 8  

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź.Wiesz to jest troszkę tak że w większości kawałkach gra normalnie a radio to już w ogóle całkiem normalnie tak jak bym chciał.Problem pojawia się w kawałkach w których np poszczególne instrumenty są rozmieszczone w panoramie tak że jak gra sama gitara w lewym głośniku to ten dźwięk roznosi się po dwóch kolumnach a powinno być tylko w jednym.

Na głośnikach komputerowych wszystko jest ok w tych kawałkach co mi nie gra natomiast na wieży jest tak jak pisałem.

0
  • #4 05 Mar 2010 06:06
    Hefajstos
    Poziom 35  

Może jedna kolumna gra w przeciwfazie względem drugiej. Zamień plus i minus na jednej kolumnie (dowolnej, ale tylko jednej) i zobacz czy dalej brzmią dziwnie.

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
  • #5 05 Mar 2010 10:56
    zuoo
    Poziom 14  

patspat napisał:
    .Problem pojawia się w kawałkach w których np poszczególne instrumenty są rozmieszczone w panoramie tak że jak gra sama gitara w lewym głośniku to ten dźwięk roznosi się po dwóch kolumnach a powinno być tylko w jednym.

Na głośnikach komputerowych wszystko jest ok w tych kawałkach co mi nie gra natomiast na wieży jest tak jak pisałem.

Jeżeli problem pojawia się przy odtwarzaniu muzyki z komputera albo innego zewnętrznego źródła dźwięku to zacząłbym od sprawdzenia kabli sygnałowych. Podłącz wieżę innym kablem i wtedy sprawdź czy problem nie ustąpił.

0
  • #6 05 Mar 2010 16:33
    DjMapet
    Poziom 43  

Może jest gdzieś z tyłu wieży przełącznik MONO-STEREO? W wieży Fisher miałem taki.

Pozdrawiam.

0
  • #7 05 Mar 2010 17:06
    MAX20072
    Poziom 10  

albo moze ktos ominal jedna koncowke w wiezy mostkiem?? masz tam przelacznik balance to sprawdz

0