Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon w domku i trzaski

05 Mar 2010 07:56 1870 6
  • Poziom 9  
    Witam
    niestety moj elektryk przy robieniu instalacji zrobil instalacje 4 przewodowa
    sytuacja wyglada tak :
    DOMOFON "EURA" 2SD-720D6A
    1. od bramki idzie przewod w ziemi czarny 8 przewodow do garazu przy bezpiecznikach stamtad 4 przewodowy do domofonu na parterze i z parteru 4 przewodowy na pietro
    zrobilem tak
    a) 2 przewody do skrzyneczki przy bramie, 2 do zamka
    b) z garazu 2 prewody zasilanie oraz 1 zamek i 1 wywolanie
    c) w unifonie zmostkowalem zamek z glosnikiem za pomoca rezystora 1k
    d) rownolegle podlaczylem gorna sluchawke i w niej takze zmostkowalem mikrofon i zamek za pomoca rezystora
    e) w garazu zmostkowalem kablem glosnik i elektrozaczep

wszystko dziala jak nalezy ale w sluchawce jest straszliwe buczenie i slychac ledwo ledwo rozmowe miedzy brama a sluchawka
    jak odlacze mostkowanie czyli podlacze sma mikrofon jest ok jak podlacze sam zaczep jest ok i nie mam pojeciajak zniwelowac to buczenie
    bede wdzieczny za odpowiedz bo nie wiem czy wymieniac sluchawki na inne czy wystarczy jakis myk
  • Poziom 29  
    Witam ,moim zdaniem troszkę przekombinowałeś ...podaję link do stronki z pdf tego modelu .Myślę ,że zmodernizować ,ale tak jak oni zalecają:http://www.elektromax.sklep.pl/p/pl/696/domofon+eura+sd-720d6a.html
  • Poziom 9  
    no ale tak jak oni zalecaja? nie bardzo kumam bo wg ich schematu potrzebuje 5 zyl a mam 4ry i w tym problem
  • Poziom 33  
    Na zaczep podajesz zmienne napięcie to po co to mostkowanie zawsze ci będzie warczało przydźwięk 50HZ
  • Poziom 9  
    no a jak mam zwalniac zaczep przy bramce? od sluchawki do miejsca gdziue przychodzi kabel od furtki ida tylko 4 zyly bo iwecej nie ma wiec czego niby mialem nie mostkowac nie rozumiem
  • Poziom 29  
    w Twojej wersji połączeń mostkowany jest tor audio z napięciem rygla(zamka)to powoduje przykry przydźwięk .Należy poprawić to łączenie .
  • Poziom 9  
    tak oczywiscie wpadlem na to jak juz pisalem bez mostkowania jest ok, moje pytanie powinienem raczej zadac: jak pozbyc sie tego buczenia?
    wstawienie kondensatora czy rezystora spowodowalo mozliwosc otwierania zamka jak i rozmowy ale budzenie jest straszne, to co wymienic na inny unifon, pytanie tylko czy klopoty nie beda te same