Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szarpie na benzynie po wstawieniu gazu, Opel Vectra C

05 Mar 2010 08:43 5865 5
  • Poziom 9  
    Witam!

Mam Samochod Vectra C, GTS 2004r, 1,8 + LPG Stag premium, valtek34, zavoli zeta n

Po jakimś czasie od wstawienia gazu mam problem. Z rana gdy silnik jest zimny szarpie mi np. jak ciagne na 2 powyzej 40km/h szarpniecia sa co sekundowe sekunde dusi, sekune jedzie, sekunde dusi, sekunde jedzie. Jak wrzuce 3 to jest to samo. Jak juz samochod sie podgrzeje do odpowiedniej soboie temp. to lata az milo na benzynie, na gazie nie ma wogóle takiego problemu. Gazownik powiedział ze wszystko jest dobrze ustawione. Koorygował mapke i jest ok.

Po podłączeniu autka 2 dni temu do kompa wystąiły takie błedy.

1. CIM - 1 błąd
    2. ECU - 1 błąd
    3. ABS/TC/ASR - 1 błąd
    4. Zestaw wskazników - 1 błąd
    5. BCM (moduł kontroli nadwozia) - 6 błędów
    6. UEC - 1 błąd
    7. DDM (moduł drzwie kierowcy) - 1 błąd
    8. PMM (moduł drzwi pasażera) - 1 błąd
    9. ECC (klimatyzacja) - 1 błąd

Po usunięciu większości błędów, zostały błedy ECU i ABS/TC/ASR

http://img268.imageshack.us/i/zdjcie077w.jpg/

Pozostałe wskażniki które zwróćiły uwagę to:

1. napięcie akumulatora - 13,7 po włączeniu dodatkowo samej dmuchawy spadało do 13,5
    2. B1S1 stosunek powietrze/paliwo zmienia sie co sekunde uboga/bogata
    3. B1 krótkoterminowa adaptacja paliwa skacze od -2% do + 3% częsciej bym żekł ze pokazuje wartość ujemną.

Co myślicie o tym?
  • Poziom 35  
    Mieszanka ma oscylować, tak ma być i to dobrze.
    Pytanie, czy to szarpie ci i na gazie i na benzynie ?
    Pojeździj z j eden dzień na samej benzynie.
    Jeżeli dnia następnego nie będzie szarpania to wina mapki złej -> do gazownika.
    Zanim gazownik ustawi co powienien to musisz wcześniej pojeździć (z 50 km) na benzynie, inaczej nic nie będzie z tego.
  • Poziom 21  
    Ja tak miałem w BMW na benzynie falował a na gazie ok(gaz sekwencja Sirroco)
    Mapa paliwa nie ma nic do tego bo gazownik ustawia gaz do benzyny a nie odwrotnie a pozatym nie ma mozliwosci zeby korygowac mape paliwa.
    Okazało sie ze jakis kabel sie poluzował od wtrysku benzyny i po poprawieniu jest ok.
    U ciebie zobacz jeszcze czy nie bierze lewego powietrza
  • Poziom 10  
    Prawdo podobnie wtrysk paliwa
  • Poziom 15  
    Po screenie widzę że podpinałeś OPCOMa, podepnij jeszcze raz, wejdź w silnik, potem w funkcje dodatkowe/specjalne i zobacz czy jest coś takiego jak reset bloków uczących. Jeżeli tak, to zresetować wszystkie i zobaczyć co się dzieje. Jeżeli się poprawi, to znaczy że źle jest dobrana mapa wtrysku gazu, jeżeli nie - szukaj problemu gdzie indziej, a przy okazji podpięcia autka warto obejrzeć bloki pomiarowe czy jakichś cudów nie pokazuje ECU.
  • Poziom 9  
    Witam!
    Podjechałem do innego gazownika i problem zniknał.

Nie wiem czy dobrze w słowa to obiore ale problem leżał w "rozwalonej auto-korekcji benzyny" (komp odpowiedzialny za benzyne był rozwalony).
    Hmm... benzyna w jakimś wskazniku była w granicach 9, a powinna być ok 0.

Po ustawieniu tego "kompa" samochód smiga jak za dawnych czasów.

Podpowiedziano mi tez zeby z czasem świece wymienic bo nie wiadomo ile siedza.