Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson P50: wieczne kardridże czy system CISS?

gkrz 27 Kwi 2010 14:19 36613 59
  • #31 27 Kwi 2010 14:19
    juen
    Poziom 14  

To jest taniej niż w serwisie!
    Serwis 50 zł najmniej.. Kurier w dwie strony z 60 zl (?) + jakieś 14 dni bez drukarki.

15$ < 44zl + parę minut czekania - jak można mówić, że to drogo?? Skoro to najtańsza i najszybsza opcja :D

Licencje na taki program to myślę, że w ładnych tysiącach lub dziesiątkach tyś. dolarów skoro nikt tego nie ma (jeśli wierzyć, że to ich wlasne oprogramowanie, a nie ukradzione z Epsona)

copyman - oni z tymi Epsonami już od dawna i nic nie wyciekło :(

P.S.: ja dostalem zniżkę, bo mialem 14$ dolarów na Paypalu i nie bylo z tym problemów..

• #32 27 Kwi 2010 20:36
    wojtekflis
    Poziom 19  

Póki co mam jeszcze sprawną drukarkę;) Poczekam na wycieki xD Pozdrawiam

• #33 31 Maj 2010 07:56
    cassim
    Poziom 9  

witam serdecznie ja mam troszke inne pytanko mianowicie do p50 jest dołączone oprogramowanie umożliwiające druk na płytach cd/dvd niestety na stałe ma ten program przypisane aby drukował w jakości foto zmianiam manualnie aby np drukował w jakości wydruk próbny ale niestety to niepomaga tak czy siak w jakości foto czy zna ktoś jakiś inny program ewentualnie jak zapisać ustawienia tak by byly one uzywane domyślnie

• #34 31 Maj 2010 08:57
    wojtekflis
    Poziom 19  

Płyty PRINTABLE mają powierzchnię fotograficzną. Jeśli zmienisz jakość na roboczą wydruk nie będzie za ciekawy. Ja drukuję na fotograficznej i jestem zadowolony.

• #35 31 Maj 2010 09:22
    cassim
    Poziom 9  

Miałem rok temu Canona i w zależności co drukowalem zmieniałem jakość, chodzi tu o czas drukowania no i o tusze.

• #36 31 Maj 2010 10:14
    wojtekflis
    Poziom 19  

Na płytkę bardzo mało idzie tuszu. No i nie przesadzajmy że długo się drukuje;) do 1min spokojnie można czekać akurat na łyk kawy czy herbaty:) Nie spotkałem się programem, o który Ci chodzi. Ale na oszczędzanie tuszu jest inksaver przy 40% jakośćjest nie wiele gorsza

• #37 31 Maj 2010 10:36
    cassim
    Poziom 9  

W porownaniu do cannona epson drukuje 2 razy dluzej ale dlatego ze jakosc foto idzie warstwa za warstwa nakalada zobacze czy pojdzie na programie od canonna wydrukowalem okolo 60 plytek przewaga koloru niebieskiego (cyan) i ze zbiorniczka ciss polowa zeszla

• #38 31 Maj 2010 12:39
    wojtekflis
    Poziom 19  

tzn połowa fizycznie, czy w systemie tyle pokazuje? Nie możliwe, aby na 60 płytek poszło 50ml tuszu.

• #39 31 Maj 2010 13:04
    cassim
    Poziom 9  

poszlo okolo 30-40 ml mam jeszcze prośbe czy ktoś może pokazać foto jak odsączyć "pampersa" jakąs rurke 3ba wyciagnac

• #40 31 Maj 2010 14:10
    juen
    Poziom 14  

Na 60 płyt powinien wystarczyć jeden zwykły zbiornik czyli 9ml... nawet przy wydruku w jakości foto zamiast jakości CD/DVD.

Tak jak pisano wyżej, ja też używam jakości foto zamiast CD, ponieważ po pierwsze nieraz muszę kombinować z kolorami i w tym przypadku to coś zmienia, po drugie w normalnej jakości CD/DVD często pozostawia mi paski na płytce, ogólnie masakra, na jakości foto nic takiego się nie dzieje, a i tak przy CD nie ma co oszczedzać bo to mała powierzchnia.

Nie odsączasz pampersa, wyjmujesz tą przyklejoną rurkę i montujesz do niej nowy odpływ dla tuszu i tyle, wystarczy nawet rurka po piciu i coś do sklejenia + jakikolwiek pojemniczek.
    Ta rurka jest lekko podklejona więc wyjmując ją z pampersa należy użyć czegoś ostrego żeby podwadzic.

• #41 18 Gru 2010 12:40
    skawalkeros
    Poziom 15  

Ja mam tą drukarkę i CISS i od dłuższego czasu mam problem - źle drukuje żółty kolor tzn tak jakby przerywała głowica. Jak ją wyczyścić??

• #42 21 Gru 2010 18:42
    wojtekflis
    Poziom 19  

Panel sterowania -> drukarki -> Epson P50 prawym klikasz nacje drukowania -> zakładka konserwacja

• #43 24 Gru 2010 15:40
    skawalkeros
    Poziom 15  

Cytat:
    Panel sterowania -> drukarki -> Epson P50 prawym klikasz nacje drukowania -> zakładka konserwacja

Gdyby to było takie banalne nie zawracałbym nikomu d... na forum. Problem w tym że takie czyszczenie z poziomu windowsa nic nie daje a dodatkowo zżera tusz. Po takim czyszczeniu raz jest lepiej a raz gorzej.
    Pytałem czy nie da się jakoś tej głowicy wyczyścić ręcznie bo podejrzewam że zebrało się na niej trochę syfu.

• #44 24 Gru 2010 22:11
    juen
    Poziom 14  

U mnie głowica potrafi się tak zachowywać nawet w nowo rozpakowanej p50tce, dla mnie najlepszy sposób jeśli glowice są zapchane i czyszczenie daje różne skutki ale nie 100% poprawę to wyłączam tą drukarkę, następnego dnia włączam i już bez czyszczeń wydruk jest idealny...

Kiepskie te głowice niestety.

• #45 25 Gru 2010 09:37
    carlos2384
    Poziom 9  

witam mam takie pytanko posiadam eposna stylus photo 1400 który działał bez zarzutu do momentu kiedy nie podłaczyłem ciss. po podlaczeniu ciss swieci sie kontrolka ze brak tuszu a butelki zapelnieone sa w jakis 60% .chcialem wrocic do oryginalnych kardridzy ale niestety teraz tez w tym przypadkuswieci sie kontrolka od braku tuszu . jakrozwiązać ten problem?? czy może wystarczy reseter kardridży? czy trzba cos innego????

• #46 25 Gru 2010 20:34
    juen
    Poziom 14  

carlos2384 napisał:
    witam mam takie pytanko posiadam eposna stylus photo 1400 który działał bez zarzutu do momentu kiedy nie podłaczyłem ciss. po podlaczeniu ciss swieci sie kontrolka ze brak tuszu a butelki zapelnieone sa w jakis 60% .chcialem wrocic do oryginalnych kardridzy ale niestety teraz tez w tym przypadkuswieci sie kontrolka od braku tuszu . jakrozwiązać ten problem?? czy może wystarczy reseter kardridży? czy trzba cos innego????

nie wiem jak z tym modelem, ale w 99,9% przypadkow nalezy zresetowac chipa, epson p50 napewno tego potrzebuje, wiec nawet jak masz CISS drukarka odlicza kartridz i staje, w sumie to nie widzialem jeszcze CISSa bez wmontowanego resetu, przy kartridzach powinien byc maly wystajacy przycisk, nacisnij go..

• #47 27 Gru 2010 19:57
    carlos2384
    Poziom 9  

Problem w tym że nic to nie daje a mnie już cho.......bierze bo poprzedniego Epsona kupiłem ze sklepu z walniętą głowicą ale brał tusz z ciss a ten brał z oryginalnych kardridzy i było ok. Wsadzilem kardridż od ciss i zapaliła się kontrolka o braku tuszu.

Dodano po 2 [minuty]:

Wciskałem i nic to nie daje.

• #48 27 Gru 2010 23:15
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

A postępujesz tak jak przy wymianie kartridży ? Najpierw wskazuje tusz, potem go wysuwa a potem resetujesz ? Tak przynajmniej mam w P50.

C.

• #49 28 Gru 2010 18:59
    carlos2384
    Poziom 9  

Tak, wydaje mi się, ze tak, ponieważ kilkukrotnie wyciągałem i wkładałem i efekt ten sam, czyli czerwona kontrolka informująca o braku tuszu. Nie wiem dlaczego jest to samo w przypadku oryginalnych kardridży, które wcześniej dzialały, tzn zanim zamontowałem ciss.

• #50 29 Gru 2010 13:39
    lukas_name
    Poziom 8  

Witam. Mam drukarkę Epson RX585 i kupiłem dziś na allegro CISS, ale widzę, że nie był to zbyt dobry pomysł bo dużo problemów. Wcześniej kupiłem wieczne kartridże i też miałem problem, drukowało jak by była zapchana głowica, teraz CISS.
    Czy ja też muszę wyprowadzić rurkę do odsączania? Jesli tak to gdzie ona jest? Nie mogę zbytnio rozbierać drukarki bo jest na gwarancji.

Moderowany przez rys57:

Link skasowany. Regulamin p.10.11.

• #51 29 Gru 2010 16:36
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Rurka jest z tyłu za klapką. Bez problemu ją wyciągniesz.

C.

• #52 09 Sty 2011 09:33
    ektomek
    Poziom 1  

Witam. Przytrafił mi się podobny problem z P50+ciss dlatego też podepnę się do tematu. Od pół roku używam P50 z zamontowanym systemem ciss oraz dedykowanymi do niego tuszami Trigon. Monitor stanu drukarki informuje o braku jednego z tuszy (drukarka zresztą też). A więc normalna procedura - podnoszę pokrywę , ustawiam głowicę w odpowiedniej pozycji, wciskam przycisk resetu, zamykam itd.To zawsze działało bez zastrzeżeń. Problem w tym,że resetowanie ostatnio nie pomaga , dioda na drukarce wciąż świeci a monitor informuje o nieprawidłowym pojemniku z tuszem. Czy ktoś miał podobnie? Zanim spakuje i wyślę drukarkę w ramach gwarancji wolę spytać. Może chodzi o błahostkę ?

• #53 12 Sty 2011 18:32
    juen
    Poziom 14  

Czy robiacz reset w kolko i wreszcie zalapuje?

Tez kupilem od refill pierwszy CISS, bardzo szybko zaczelo sie tak dziac, ze reset potrafil zalapac dopiero za drugim razem. po dluzszym czasie bywalo tak, ze musialem probowac nawet do 20 razy pod rzad az sie uda...

ostatecznie padl calkiem - nie resetowal juz wcale

skoro Ty masz to samo to czuje, ze to wada ich elektroniki, mam dwa inne CISSy (troche inaczej wygladaja) i nigdy takich problemow nie bylo.

rozwiazanie: kupilem sobie od razu na zapas 3 zestawy chipow na allegro, (bardzo tanio, bo kolo 10zl jeden) do CISS'ow, wymienilem i smiga jak pozostale, zawsze resetuje :)

• #54 08 Lut 2011 16:21
    wojtekflis
    Poziom 19  

Czy ktoś próbował programować chipy t0801-t0806 aby działały na takiej samej zasadzie co wieczny chip do samsunga? Pozdrawiam

• #55 09 Lut 2011 22:56
    007pl
    Poziom 11  

a czy taka drukarka bedzie dobrze dzialac z grubym papierem ozdobnym np 240g? Szukam czegos do drukowania zaproszen na takim papierze - czarny atrament, tablic rejestracyjnych weselnych - czyli kolor na niebieski pasek boczny z flaga UE i literkami PL. Fajna opcja z tym stalym zasilaniem, to przekonuje mnie ze drukowanie bedzie tanie.

• #56 10 Lut 2011 20:31
    juen
    Poziom 14  

wojtek: to nic nie zmieni, stan z chipa jest czytany dopiero jak drukarka uzna, ze odliczyla odpowiednia ilosc zuzytego tuszu..

007: tak bedzie dzialac napewno, czasem potrzebna lekka pomoc np przytrzymac by kartka prosto lezala, zeby zlapal ale to tylko od czasu do czasu, z drukiem nie ma najmniejszego problemu, takze ozdobny byleby byl do atramentowek

• #57 17 Lut 2011 22:08
    007pl
    Poziom 11  

a czy z tym cissem ta drukarka nadaje sie do drukowania duzej ilosci stron typowego tekstu czarnego?

• #58 18 Lut 2011 09:23
    juen
    Poziom 14  

oczywiscie, ze tak, nawet idealnie bo przy druku tekstu nie widac bledow glowicy :) zjedziesz z kosztami w ten sposob do minimum kupujac jeszcze tanszy tusz

• #59 18 Lut 2011 22:19
    007pl
    Poziom 11  

no to sie teraz zastanawiam od kogo na allegro najlepiej kupic ten model z cissem.

jedni oferuja drukarke z atramentami ink mate i profilem ICC a inni z atramentem trigon ink bez profilu ICC. Ktora rozwiazanie wybrac? Widze ze na allegro nie da sie kupic w ogole samego atramentu na dolewke firmy Trigon.. Atramentu firmy ink mate tez niezbyt wiele osob oferujena allegro ale jednak. Czyli jedyne rozwiazanie to kupic ink mate chyba, skoro nie da sie potem dokupic tuszy trigon - ktore ponoc sa lepsze?

• #60 12 Kwi 2011 16:41
    token33
    Poziom 10  

Nigdy bym się nie zdecydował na CISS .... kable latające po drukarce są jej największą zmorą. Ale nie to jest najgorsze. Teoretycznie Epson zasysa te tusze z zewnętrznych zbiorniczków, ale to podciśnienie jest za słabe i często mamy pęcherzyki powietrza w rurkach. Moi znajomi zmarnowali sobie tak drukarkę. Ja jadę już pół roku na wiecznych tuszach i jestem zadowolony.

PS. jaki problem wyjąć wszystkie tusze i dopełnić je atramentem ze strzykawek przed każdym większym drukowaniem? Zawsze tak robię i efekty są genialne. Nawet nie trzeba oszukiwać programu monitorującego stan tuszu. Wykrywa je jakby były oryginałami... dla mnie rewelacja. (moje doświadczenia dotyczą tuszy t0711-712,713,714 - ale z innymi moim zdaniem powinno być podobnie)