Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gaźnik + filtr stożkowy. Jak dbać aby brud się nie dostał...

05 Mar 2010 10:37 3763 6
  • Poziom 12  
    Witam :) Jak w temacie... posiadam gaźnik z filtrem stożkowym i często muszę czyścić gaźnik jak jeżdże po błotach... filtr umyłem w płynie, wysuszyłem na kaloryferze, nasączyłem MIXOLem i teraz powiedzcie mi co zrobić aby nic się do gaźnika nie dostawało...

Dzięki za odpowiedź :)

PS: motor to cross 125 chiński, na japońskim gaźniku (musiałem zmienić bo chiński się popsuł)
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Błoto dostaje się do środka gaźnika? W takim razie filtr i rura łącząca są nieszczelne, albo sam filtr znajduje się w niefortunnym miejscu i leci na niego woda z błotem... na to jeszcze filtra nie było...
  • Poziom 12  
    Filtr i rura łącząca są jak najbardziej szczelne, sprawdzałem...
    Nie chodzi mi o konkretnie błoto ale ogólnie syf...
    Filtr znajduje się tak jak na zdjęciu: http://www.moto.any.pl/fotos/cross125/cross_125_1.jpg
    PS: nie jest to mój motor ale mam takie same ułożenie filtra... tak choćby pod bakiem paliwa...

Chodzi mi o takie fachowe porady co mogę zrobić... czy mogę np: dorobić dodatkową gąbkę na zewnątrz filtra, albo jakąś przedłużkę z plastikowej rurki aby filtr był w innym miejscu... albo np czy przeszedł by pomysł aby obudować go plastikową butelką i porobić w niej dziurki do powietrza takie bardzo małe... wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo dostania się tam czegoś ale czy to przejdzie... ??
    Opisz dokładniej to, co się zbiera w gaźniku? Kurz, piasek, oleisty nalot?
    Filtr jest oryginalny? Nie powinny się żadne zanieczyszczenia przedostać...
    Spróbuj może wymienić filtr na nowy, jeśli to nie pomoże, to może próbować go obudować...
  • Poziom 12  
    Najczęściej zbierają się drobinki, bardzo malutkie brudu... po prostu te najmniejsze syfy które zbiera z lasu bo jeżdże po lesie, a jak przez tydzień jeżdżenia się ich dużo zbierze to gaźnik szwankuje i trzeba go czyścić...... Filtr jest oryginalny.
    Na twoim miejscu starałbym się schować filtr powietrza. Skoro faktycznie szalejesz, to zrób jakąś obudowę do filtra, żeby powietrze było zasysane od dołu i przechodziło przynajmniej 1 kolanko 90'.
    Silnik 2 czy 4 suwowy? Po kształcie cylindra chyba 4.

Dolot się wydłuży, ale gaźnik dłużej pozostanie czysty. Myślę, że czyszczenia co jakiś czas i tak nie unikniesz...
  • Poziom 12  
    Silnik 4 T. Ok postaram się to jakoś po weekendzie zrobić :)
    Dzięki za rady, napiszę co i jak kiedy skończę prace :)