Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naciskanie klawiszy ctrl, alt, shift powoduje dźwięki

05 Mar 2010 10:56 9349 4
  • Poziom 23  
    Mam prośbę o pomoc w usunięciu przykrej przypadłości komputera mojego brata. Wczoraj zainstalowałem jemu PS2 do WinXP, w nocy zeszło kilkadziesiąt poprawek, które zainstalowałem. Przeskanowałem system programem Ad-Aware, znalazł on trochę śmieci, które usunął. Pozostał jeszcze "robal", który powoduje, że po włączeniu komputera i pierwszym naciśnięciu klawiszy ctrl, alt, shift głośniczek systemowy wydaje długie, piszczące dźwięki. Czy może ktoś spotkał się z takim problemem, co to jest i czym to usunąć? Nie mam już czasu na dalsze, wielogodzinne skanowanie innymi programami, bo za parę godzin brat musi odebrać komputer, a ja muszę wyjść i załatwić pilną sprawę, więc nóż na gardle...
  • Poziom 43  
    A jesteś pewien, że to nie przepełnienie bufora klawiatury (sprawdzałeś z inną lub z użyciem innej kombinacji 3 klawiszy)?
  • Poziom 23  
    Zjawisko zachodzi tylko po włączeniu komputera, niezależnie od czasu, który upłynie od włączenia do użycia klawiszy. Naciskanie innych nie powoduje dźwięków. Nie sprecyzowałem, że chodzi o użycie pojedynczo tych klawiszy, nie ich kombinacji. Tylko użycie tych klawiszy, nawet pojedynczo i to po raz pierwszy po właczeniu, powoduje generowanie różnej wysokości dźwięków, więc nie są to dźwięki, inormujące o pełnym buforze. Kilka lat temu czytałem o jakimś wirusie, który na szczęście objawia się tylko takimi psikusami, ale nie przypomnę sobie, o co dokładnie chodzi. Pamiętam, że gdzieś w systemie lokował się "łobuzerski" plik, którego można było usunąć ręcznie i problem znikał. To jakieś retro, więc nawet nie wiem, czy nowe bazy wirusów go obejmują.

Niestety, ten komputer nie był dotąd dobrze zabezpieczony, brat uwierzył providerowi o zabezpieczeniu sieci i źle zrozumiał, że nie musi dodatkowo zabezpieczyć komputera. W dodatku nie wziął pod uwagę dyskietek i pendrive'ów... Pewnie będzie musiał wkrótce znowu odciąć córkę od "źródła życia", czyli netu, i ponownie dowieźć mi komputer, abym dokładnie przeszukał dysk - a skanowanie trwa czasem parę godzin.
  • Poziom 15  
    Spróbuj tego:

Panel sterowania -> Opcje ułatwień dostępu
    zakładka Ogólne
    wyłącz opcję:
    Wydawaj dźwięk przy włączaniu lub wyłączaniu funkcji.
  • Poziom 23  
    Pomogło skanowanie bardzo starą wersją MKS-VIR z lat 90 na dyskietce.