Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Photosmart C3180 czyszczenie

05 Mar 2010 11:11 16867 13
  • Poziom 11  
    Jak wyczyścić HP Photosmart C3180 tak jak na zdjęciach niżej. Jest jakaś instrukcja jak to rozebrać i wyczyścić ?
    HP Photosmart C3180 czyszczenie HP Photosmart C3180 czyszczenie HP Photosmart C3180 czyszczenie HP Photosmart C3180 czyszczenie
  • Poziom 11  
    Ja to czyszczę wacikiem nasączonym jakimś środkiem do mycia albo denaturatem. Ogólnie te drukarki tak mają, że w tym miejscu jest syf, moim zdaniem specjalnie nie warto się przejmować.
  • Poziom 11  
    To chyba najlepiej by było ją rozkręcić, żeby było lepiej się tam dostać bo tak to ciężko będzie czyścić.
  • Poziom 11  
    Możesz spróbować rozkręcić, ale z tego co pamiętam to drukarka jest skręcona dziwnymi śrubkami. Mam 2 takie drukarki i czyszczę tylko plastiki tyle co się uda papierem toaletowym albo wacikami.
  • Poziom 11  
    Masz może jakąś instrukcję jak to rozkręcić albo filmik ?
  • Spec od drukarek
    Po bokach masz 4 śrubki. Wykręcasz, zdejmujesz boki, wyjmujesz tylną zaślepkę, następnie wyjmujesz biały plastik od przodu. Pod nim będzie śrubka i jeszcze jedna pod drugiej stronie, tam gdzie tak brudno. Dwie śrubki od góry z tyłu szyby skanera. Zdejmujesz całą górę (uważaj na taśmy). Następnie odkręcasz 5 śrubek trzymających element z karetką. Zdejmujesz odpinając taśmę i wtyczkę. Następnie blaszka z przodu (3 śrubki). Potem musisz wyjąć czarny plastik czyszczący kartridże. Musisz lekko podważyć od przodu i pociągnąć do siebie. Teraz pora na mechanizm. Odkręcasz jedną śrubkę z prawej i drugą z lewej przechodzącą przez elektronikę. Odpinasz dwie wtyczki z elektroniki. Lekko podnosisz i odsuwasz mechanizm czyszczący z lewej strony, który jest trzymany przez zaczep. Musisz użyć śrubokręta. Gdy już wyjmiesz, wykręcasz elektronikę. Wyjmujesz pampersa, płuczesz, suszysz. Płuczesz pojemnik na zużyty tusz. Potem składasz wszystko z powrotem.
    Powodzenia :)
  • Poziom 11  
    Jaki tam będzie potrzebny śrubokręt?
  • Poziom 9  
    Mam pytanko do eksperta: czy w drukarce HP Photosmart C4380 będzie czyszczenie wyglądało podobnie??, czy wręcz identycznie.
  • Poziom 31  
    Model C4380 to następca modelu C3180 a wiec proces rozebrania opisany przez kolegę jest identyczny.Nawet liczba śrub do odkręcenia jest ta sama, tylko problem sprowadza się do prawidłowego złożenia. A wiec bardzo trzeba uważać przy rozbieraniu aby zapamiętać jak najwięcej szczegółów.
  • Poziom 11  
    A istnieje jakaś instrukcja serwisowa do jednego lub drugiego modelu?
  • Poziom 11  
    Znalazłem coś takiego, może się komuś przyda

Link
  • Poziom 18  
    Ja czyszczę to zwykłym płynem do mycia szyb tylko na amoniaku a nie na alkoholu. zeby to zrobic w miarę dobrze to najlepiej rozkręcić urzadzenie. Po bokach są po 2 śrubki( z prawej dwie, z lewej 2) ściągnąc te boczki. Przy zawiasach pokrywy skanera są 2 srubki też je odkręc. Porem trzeba podnieść i zdjąc plastik z szybą skanera i tu uwaga trzeba najlepiej odpiąc tasiemkę od panela. Nastepnie odkręcamy dwie śrubki z przodu i zdejmujemy skaner- tu nalezy pamiętać o odpięciu tasiemki od płyty głównej urządzenia. na końcu zostaje nam ramka przednia i masz dostęp do wszystkiego. Powodzenia