Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba Satellite P30-141 - problem z ekranem

05 Mar 2010 11:57 2199 4
  • Poziom 18  
    Witam.
    Laptop syna / którego aktualnie nie ma /, więc nie wszystko wiem. Zresztą chyba i tak nie powiedziałby wszystkiego. Twierdzi, że rozebrał, gdyż chciał go wyczyścić / po co ?? /. Po złożeniu uruchomił go i okazało się, że na ekranie / Windows XP Home / jest kilkadziesiąt pionowych, kolorowych, wąskich pasków. Jest ich na tyle dużo, że uniemożliwia to całkowicie prace.
    Próbowałem podłączyć monitor zewnętrzny ale okazało się, że póki laptop jest "we władaniu" DOS-a to ekran / zew. / jest normalny, ale gdy do "głosu dochodzi" Windows, to obraz na monitorze zew. ginie a na wyświetlaczu obraz jak wyżej / paski /.
    Mam pytania :
    1. Skoro "etap DOS-a" jest prawidłowy, to chyba karta graficzna jest dobra ?
    2. Co zrobić aby monitor zewnętrzny działał cały czas / Windows_em nie da się sterować / ?
    3. Co może być przyczyną wyświetlania się tych pasków ?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Witam. Sądząc z opisu może to być uszkodzenie matrycy ale przydałoby się zdjęcie.
    Czy matryca też była "czyszczona"? Na monitor zewnętrzny w Toshibie najczęściej przełanczasz się F5 lub Fn+F5. Wypadałoby też sprawdzić dokładnie taśmę matrycy i jej podłączenie.
  • Poziom 18  
    Mówi, że matrycy nie czyścił.
    Popatrzę na taśmę i popróbuję z F5 ale to dopiero w przyszłym tygodniu.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Nie było mnie kilka dni, więc dopiero teraz odpowiadam.
    Na monitorze zewnętrznym wszystko OK.
    Rozebrałem obudowę matrycy, nie widać śladów ' grzebania'. Tak więc chyba pozostała taśma matrycy / wraz z jej mocowaniami / lub jakiś element na płycie. Ma ktoś pomysł jak to ustalić ?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Koniec złudzeń.
    Wymiana matrycy i po problemie.
    Temat zamykam.