Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Lenovo Y530] HDD ca造 czas mruga

Trabi 05 Mar 2010 14:21 2036 5
  • #1 05 Mar 2010 14:21
    Trabi
    Poziom 36  

Pytanie: czemu dysk ca造 czas pracuje w tym laptopie? Siedzi tu Vista (1-wszy raz mam ci庵造 kontakt z tym systemem) i nie za bardzo wiem co tak miele na dysku. Powy陰cza貫m indeksowanie dysku, w us逝gach te wy陰czy貫m szukanie i indeksowanie i nadal LED dysku b造ska; 鈔ednio ~1x na sekund jest b造sk. Kie licho?

0 5
  • #2 05 Mar 2010 19:54
    Mariusz Raczek
    Poziom 28  

Prawdopodobnie jaki program zapisuje log w pliku co sekund. Mo瞠 to by malware ale niekoniecznie, u mnie Play on line po uruchomieniu robi taki efekt.
    Spr鏏uj znale潭 plik kt鏎y przyrasta co 1 sek. Zastosuj opcj "wyszukaj" z exploratora windows i ustaw czasowe kryteria wyszukiwania, program znajdzie ostatnio modyfikowane pliki.
    Pami皻aj o "uwidocznieniu" plik闚 ukrytych w eksploratorze, bo inaczej nic nie znajdzie.
    Powodzenia.

0
  • #3 05 Mar 2010 23:01
    Trabi
    Poziom 36  

Dysk "pracuje" od pocz徠ku jak laptop by kupiony. Teraz pracuje tak瞠 z PLAY na kart, ale nie wiem czy to to jest powodem; raczej nie. Malware? W徠pi, laptop jest "czysty" i pilnowany przez softy.
    Jak ustawi te czasowe kryteria wyszukiwania? Chodzi o dat/godzin modyfikacji plik闚?

--EDIT--
    Ok, poszuka貫m. Faktcznie, modem PLAY i jego soft zapisuje logi z po陰czenia co minut (plik: HSDPA USB Modem_Toshiba.rtelog). Ale po wy掖czenu modemu i og鏊nie sieci, HDD nadal pracuje. Jedyne pliki jakie maj aktualny czas to:
    - c:\Users\{user}\ntuser.dat.LOG1 oraz
    - c:\Users\{user}\NTUSER.DAT.

Czyli co....Vista ca造 czas je "buduje" od nowa? Nie da si tego jako wy陰czy?

0
  • Pomocny post
    #4 06 Mar 2010 01:32
    janyo
    Poziom 11  

Mo瞠sz jeszcze w monitorze zasob闚 sprawdzi, jaki plik jest zapisywany lub odczytywany. W陰czasz go skr鏒em CTRL+SHIFT+ESC, przechodzisz do zak豉dki wydajno嗆, na dole znajduje si przyciski "Monitor zasob闚". Tam rozwijasz sobie pozycj "Dysk" i widzisz co si dzieje. Mo瞠 to pomo瞠 naprowadzi na w豉軼iwy trop :)

0
  • Pomocny post
    #5 06 Mar 2010 07:43
    Mariusz Raczek
    Poziom 28  

Dobrze zrozumia貫 kryteria wyszukiwania, ale wi璚ej ta nemat visty nie wiem bo korzystam z XP. Natomiast co do Play to:

Zmiana w pliku runinfo.ini - zmiana Y na N spowoduje "spokojniejsze" dzia豉nie dysku, jeden z log闚 nie b璠zie robiony, drugi dalej rz瞛i ale jakby troch rzadziej.
    C:\Program Files\PLAY ONLINE\RunInfo.ini
    linia: ATRecord=N

Ale 瞠by zauwa篡 r騜nic musisz najpierw "uspokoi" vist.

0
  • #6 06 Mar 2010 19:19
    Trabi
    Poziom 36  

janyo, sprawdzi貫m (dzi瘯i). Najwi璚ej "pracuje" plik zaznaczony na screenie 鄴速ym kolorem. Na g鏎ze jak wida - dysk dzia豉 prawie non stop :( (zielony wykres)

[Lenovo Y530] HDD ca造 czas mruga

Mariusz Raczek, Ooo.... tego to nie wiedzia貫m. Sprawdze i dam zna. Tylko 瞠.... jaj mam net na kart, nie na abonament. I u mnie modem nie dzia豉 na sofcie na PLAY-ONLINE, tylko na w豉snym do陰czonym do modemu jaki mia貫m (Toshiba G430). Ale poszukam, to te jaka informacja.

0