Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena z 2 konwerterami - dekoder C+ nie odbiera sygnału

05 Mar 2010 14:37 5617 5
  • Poziom 9  
    Witam. Jestem laikiem i mam następujący problem:

W domu mieszkają 2 rodziny (2 osobne mieszkania), każda ma swój własny dekoder. Na dachu jest antena z 2 konwerterami, aby zapewnić odbiór kanałów Astry i HotBird (moich sąsiadów bardziej interesuje Astra i kanały niemieckie). Obecnie obie rodziny odbierają bez problemu darmowe kanały z obu satelit. Mój dekoder to Strong 6352. Zakupiłem dekoder C+ PACE DSR 2221 wraz z kartą kodową. Niestety dekoder nie widzi sygnału. Dzwoniłem do C+ i powiedziano mi, że to przez to, że sygnał Astry mam na diseqc ustawiony jako pierwszy, a Hotbird jako drugi. Natomiast wymogiem wszystkich dekoderów C+ jest, by to sygnał Hotbird był ustawiony jako pierwszy. Zatem zalecono mi pozamieniać miejscami kable przy diseqc lub konwerterze. To podobno powinno pomóc. Czy ktoś miał może podobny problem i jest w stanie mi to zweryfikować zanim zacznę mieszać przy instalacji (tym bardziej że diseqc jest własnością sąsiada, którego interesują tylko kanały darmowe)? Dziękuję z góry!
  • Computer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Witam , jeżeli na jednej antenie mają pracować dwa dekodery to musi być założony konwerter typu Twin... w twoim przypadku dwa Twiny(drugi na Astre) i przełącznik DISEqC 5/2.

Poszukaj info na temat czy twoje dekodery obsługują DISEqC.
  • Computer Controls
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Witam
    PACE DSR 2221 będzie działał w takiej konfiguracji jaka podał konsultant.
    Więc zamień przewody przy diseqc lub konwerterach, albo zamontuj konwerter TWIN w miejsce tego z pozycji Hotbird, jeden sygnał z Twina do diseqc, drugi bezpośrednio do Pace.
    Ciekawi mnie jak to działa, tzn dwa dekodery na jednej instalacji z jednym diseqc.
  • Poziom 9  
    matzg napisał:
    Witam , jeżeli na jednej antenie maja pracować dwa dekodery to musi być założony konwerter typu Twin... w twoim przypadku dwa Twiny(drugi na Astre) i przełącznik DISEqC 5/2.

Poszukaj info na temat czy twoje dekodery obsługują DISEqC.

Dziekuję za szybką odpowiedź. Tutaj chyba nie ma problemu: dotychczas na obu dekoderach (u mnie i u sąsiada) odbierane są bez problemu kanały Astra i Hotbird. Zatem oznacza to pewnie, że instalacja jest zrobiona prawidłowo (być może tak jak opisałeś powyżej). Dodam, że antena jest w pozycji "fixed". Ponadto z tego wynika, że oba dekodery (sąsiada i mój STRONG 6352) obsługują diseqc. Miałem jedynie wątpliwość, czy mój nowy dekoder PACE DSR2221 (z C+) też obsługuje odpowiedni diseqc, na stronie C+ jest napisane, że obsługuje diseqc 1.0.

Dodano po 3 [minuty]:

KIEROWCA_VW napisał:
    Witam
    PACE DSR 2221 będzie działał w takiej konfiguracji jaka podał konsultant.
    Więc zamień przewody przy diseqc lub konwerterach, albo zamontuj konwerter TWIN w miejsce tego z pozycji Hotbird, jeden sygnał z Twina do diseqc, drugi bezpośrednio do Pace.
    Ciekawi mnie jak to działa, tzn dwa dekodery na jednej instalacji z jednym diseqc.

Dzięki. Właśnie poprosiłem sąsiada, by zamienił przewody miejscami przy diseqc. Dam znać, czy to przyniosło efekt. Jeśli tak, to zastanawia mnie jeszcze, czy będę mógł przez tego PACE DSR 2221 również odbierać kanały Astry...

W ostateczności kupię moduł CAM Seca Mediaguard i włożę go oraz kartę kodową C+ do mojego obecnego dekodera STRONG 6352. Wtedy na pewno będę miał i kanały Astra i HotBird. Dobrze myślę?

Dzięki i sorry za naiwne pytania laika.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Informuję, że zamiana kabli Astry i HotBirda na diseqc rozwiązała problem, zgodnie z sugestią konsultanta C+. Sygnał HotBird jest teraz nr 1, a sygnał Astra - nr 2. Dekoderem C+ odbieram obecnie kanały HotBird i Astra. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Poproszę jeszcze o nie zamykanie tematu, ponieważ chciałbym tutaj dodać jeszcze dokładny opis instalacji SAT w moim domu (jak pisałem wcześniej, jedna antena ustawiona na stałe czyli nie "motorized", jednoczesny odbiór kanałów Astry i HotBird, dwa dekodery, bo dwa mieszkania w domu). Dokładny opis umieszczę w ciągu kilku dni.

Pozdrawiam