Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus A6 brak obrazu, podświetlenia ciemność

jaca7177 19 Lip 2010 01:06 10367 66
    Radini
    Poziom 1  
    Witam! Ma podobny problem z tym samym modelem Asusa A6. Aktualnie z niego korzystam, bo od momentu jak zauważyłem ze obraz się jednak wyświetla, ale nie ma podświetlenia, to rozkręciłem obudowę ekranu i umieściłem tam lampkę z wydłużoną żarówką energooszczędną ;D
    Asus A6 brak obrazu, podświetlenia ciemność
    Jak się mogę domyślać po tym co przeczytałem, bardzo prawdopodobne, że to inwerter padł, ale najpierw chciałem wyeliminować wadę czujnika otwarcia klapy. Gdzie on się znajduje? Ponoć to jakiś magnetyczny czujnik, ale w którym miejscu jest ten magnes i czy należy go szukać w obudowie podstawy laptopa, czy ekranu?

Proszę mi jeszcze powiedzieć czy ta wada jest w ogóle opłacalna do naprawy w jakimś serwisie, bo laptop ma już 4 lata.

Obraz załącza się na pół sekundy lub nawet dwie jak jest ściemniony na maksa i zanim się wyłączy to słychać specyficzny syk jakby zwarcie... Po kilku dniach nieużywania jak laptop leżał w samochodzie, po włączeniu działał przez jakieś 15 min i myślałem że mu już przeszło jakimś cudem, ale później znowu się wyłączył...

Od kilku miesięcy miałem problemy z tym laptopem, przy włączaniu laptopa ekran się nie załączał. Trzeba było przed włączeniem (nie po) poruszać ekranem i tak przez kilka miesięcy sobie działał. Dopiero od tygodnia mam poważny problem, na początku ekran samoczynnie gasł i trzeba było go włączyć za pomocą przycisków na klawiaturze. I tak na coraz krótsze odcinki czasu się załączał, aktualnie jest to niecała sekunda.
  • Zasilacze UPS
    Michał_z1
    Poziom 16  
    Witam.
    Świetlówka!!!!, bo problem identyczny jak u mnie, po wymianie wszystko jest ok.
    pozdrawiam.
  • Zasilacze UPS
    Artur68
    Poziom 9  
    a gdzie można taką świetlówkę kupić? bo mam ten sam problem
    _1KOKO
    Poziom 32  
    Np. z jakiejs zbitej matrycy wyciągnąc i przełozyc... oczywiscie z matrycy o podobnych parametrach.
    gsmline
    Poziom 24  
    u mnie byla padnieta matryca, reszta dobra
    andrekk25
    Poziom 16  
    Witam.U mnie to samo się dzieje tyle że po wciśnięciu Fn i F7 obraz się na chwile podświetla (mrugnie). Do niedawna kilka razy trzeba było powtórzyć i pomagało teraz już tylko mrugnie i ciemność. Nie rozbierałem go jeszcze,wole najpierw zapytac.
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat zamykam. Przez rok wszyscy stracili zainteresowanie.