Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5230 Nuron - nowy, tani smartfon 3G z Ovi Store

danielde 05 Mar 2010 16:48 11314 14
  • Nokia 5230 Nuron - nowy, tani smartfon 3G z Ovi Store
    Nokia wspólnie z amerykańskim T-Mobile ogłosiła, że wkrótce dostępną będzie Nokia 5230 Nuron, czyli smartfon dla mas, na pokładzie którego znajdzie się sporo aplikacji, między innymi darmowe mapy z nawigacją.

Telefon wyposażony jest w rezystancyjny, dotykowy ekran o rozdzielczości 640 x 360 pikseli z przekątną równą 3.2-cala oraz modem 3G i przeglądarkę HTML, dzięki czemu sprawne i wygodne surfowanie po sieci powinno sprawiać przyjemność. Ciekawostką jest fakt posiadania przez nową Nokię złącza mini jack 3.5 mm, co wyróżnia ją na tle rynkowej konkurencji. Jak wspomniałem powyżej, urządzenie posiada preinstalowaną, darmową aplikację nawigacji Ovi Maps oraz jest pierwszym urządzeniem z załadowanym Ovi Store (na razie dla klientów z USA), dając tym samym dostęp do tysięcy atrakcyjnych aplikacji i gier. Nuron napędzany będzie przez system S60 w wersji 5, który umożliwia łatwe i wygodne nawiązywanie kontaktów poprzez serwisy społecznościowe oraz e-mail. Póki co, nie ujawniono więcej szczegółów na temat specyfikacji, lecz mówi się o tym, że smartfon ma kosztować około 180 USD w ofercie bez abonamentu. Można domniemać, że Nokia 5230 będzie ciekawym smartfonem i być może stanie się rynkowym hitem.

źródło:
    http://www.slashgear.com/t-mobile-nokia-5230-nuron-gets-official-0376442/
    http://www.engadget.com/2010/03/03/nokia-5230-nuron-excites-the-t-mobile-nervous-system/
    http://www.physorg.com/news186997092.html

• #3 07 Mar 2010 20:51
    noyo
    Poziom 18  

danielde napisał:
    ...ma kosztować około 180 USD w ofercie bez abonamentu. ...

180 USD * 2,84 PLN = 511,20 PLN

yyyy czy popełniłem gdzieś błąd, czy nokia rozdaje za półdarmo telefony?

Pawcio89 napisał:
    ...Swoją drogą Ciekawie się zapowiada, zwłaszcza że cena jak na nokię całkiem niska.

niska? przecież to jak za darmo. a może to nie nokia tylko nokla?

mam n82, wyswietlacz nie dotykowy, 700zł na allegro używka. a dotykowy nówka za 511,20 zł. chyba ktoś gafe puścił

• #4 11 Mar 2010 19:46
    JmL(TM)
    Poziom 24  

stoperekk napisał:
    danielde napisał:
    ...ma kosztować około 180 USD w ofercie bez abonamentu. ...

180 USD * 2,84 PLN = 511,20 PLN

yyyy czy popełniłem gdzieś błąd, czy nokia rozdaje za półdarmo telefony?

Pawcio89 napisał:
    ...Swoją drogą Ciekawie się zapowiada, zwłaszcza że cena jak na nokię całkiem niska.

niska? przecież to jak za darmo. a może to nie nokia tylko nokla?

mam n82, wyswietlacz nie dotykowy, 700zł na allegro używka. a dotykowy nówka za 511,20 zł. chyba ktoś gafe puścił

To ja Cie kolego jeszcze bardziej rozczaruje z cenami... Obecnie ten telefon w Vodafone iRL przy przeniesieniu numeru do ich sieci jest w cenie 99e [99e * 3.9006 PLN = 386.16 PLN] a w zeszlym miesiacu byl za 79e [79e * 3.9006 PLN = 308.15 PLN]. Oczywiscie nie oznacza to, ze 5230 jest lepszy od twojego np. aparat 2mpix vs. 5mpix [optyka Carl Zeiss nie ma tu zadnego znaczenia bo to jest tylko zwykly chwyt marketingowy - kto zna sie choc troche na fotografii to wie o czym mowie], brak Wi-Fi... W zasadzie to sa to telefony z dosc niskiej polki w dzisiejszych czasach wie cena jest odpowiednia do towaru jaki za nia otrzymujemy...

PS: zapomnialem tylko dodac, ze z owym telefonem w iRL otrzymujemy do 120e kredytu na rozmowy i to jest normalne a nie jak u nas w kraju... abonament na 2 lata i rozklekotana E52 za 800zl :D Wolne zarty!!!

• #5 16 Mar 2010 19:04
    dexi
    Poziom 29  

Już nie mogę się doczekać kiedy wejdzie do salonów. Mam 5800, ale jest to wersja Europejska (zresztą nawet wersja amerykańska działa tylko z ATT).

Więc wreszcie jakaś podobna komórka do mojej 5800 (którą osobiście bardziej wolę od HTC HD2, która ma wejść podobno niedługo) i dodatkowo będzie działał szybki internet 3G.

• #6 06 Kwi 2010 12:25
    JmL(TM)
    Poziom 24  

dexi napisał:
    Już nie mogę się doczekać kiedy wejdzie do salonów. Mam 5800, ale jest to wersja Europejska (zresztą nawet wersja amerykańska działa tylko z ATT).

Więc wreszcie jakaś podobna komórka do mojej 5800 (którą osobiście bardziej wolę od HTC HD2, która ma wejść podobno niedługo) i dodatkowo będzie działał szybki internet 3G.

Przeciez 5800 jest lepsza od taniej i tandetnej 5230 :boss: A tak poza tym to wolisz 5230 od HD2? HTC HD2 - ten telefon juz dawno jest dostepny na rynku a porownanie go do 5800 czy tym bardziej 5230 jest jak porownanie dwoch CPU: AMD Duron'a i Intel'a i7/i9 8-)

Tak poza tym to zarowno Nokia 5800 jak i 5230 maja HSDPA 3.6Mbps, HTC HD2 7.2Mbps, idac dalej Nokia N900 10Mbps... wiec 5230 to faktycznie "szybkie" 3G!!!

• #7 06 Kwi 2010 17:08
    dexi
    Poziom 29  

No... mój przyjacielu. Mieszkam w USA. HD2 miałem dwa dni i tylni głośniczek się zepsuł. Musiałem go odesłać.

5230 to taka sama tandeta jak 5800, ponieważ 5230 jest siostrzaną komórką. Trzy szczegóły różniące te dwie komórki to aparat, wifi i brak rysika. Bardzo trudno jest osiągnąć prędkość 3.6Mbps w USA. Sieć T-mobile nie ma tak rozwiniętej sieci jak w Europie. Gdy w Europie powoli przechodzi się na standardy 4G, w USA niedawno rozpoczęto wprowadzanie standardu 3G. Nie ma również takiego pokrycia USA szybkim Internetem jak to ma miejsce w Europie. Technologicznie również komórki odstają od Europy. Związane jest to z brakiem standardów i każdy model komórki musi być robiony dla konkretnej sieci. Długo by pisać.

Będę kupował HTC HD2 tylko dlatego, że w mi się spodobała, a Amerykańscy właściciele iPhonów będą wreszcie widzieli, że są o niebo lepsze komórki od ich komórek. Na razie jest totalny brak HD2 w magazynach T-mobila. Związane to jest z bardzo dużym popytem. Na swoją pierwszą HTC HD2 musiałem czekać tydzień, a nie są w stanie zaproponować nam wymiany na nową bo znowu jest brak jej w sklepie internetowym T-mobila. W sklepach stacjonarnych są prowadzone zapisy na te komórki, bo nie gdy przyślą dziesięć sztuk na sklep to rozchodzą się w przeciągu godziny.

• #8 11 Kwi 2010 13:04
    Areecki
    Poziom 14  

Również zastanawiam się nad kupnem tego telefonu.
    Chyba jest troszkę mniejszy i zgrabniejszy od 5800 XM.
    Rysik można dokupić ale chyba 5230 nie ma wejscia zeby schowac taki rysik w
    telefonie, ale można spokojnie obejść się bez rysika.

Głównym atutem to odbiornik GPS, ładny wygląd, niska cena za nowy telefon.
    Czy ktoś wie kiedy będzie dostępny np. w MixPlusie ?

• #9 11 Kwi 2010 14:44
    dexi
    Poziom 29  

Jeśli cię stać, to kup 5800. Jest to siostrzana komórka, ale 5230 już kompletnie wygląda na zabawkę i tandetnie jest zbudowana (jak by miała ci się rozpaść w ręku).

• #10 12 Kwi 2010 20:02
    Areecki
    Poziom 14  

5230 ma bardziej delikatną budowę i bardziej elegancki wygląd.
    Podchodzi bardziej jednak pod zabawkę niż pod praktyczny telefon, do wykorzystania w różnych warunkach.
    Czy ma miejsce na rysik ? - bo w niektórych ofertach sprzedaży jest
    dołączony do zestawu.
    Na dniach ma być w salonach ( o ile już w niektórych nie ma) w MixPlusie
    do sprzedaży na doładowania.
    5230 jeszcze nie miałem w ręku - oglądałem tylko na zdjęciach i filmach.

5800 XM bawiłem się nie raz, instalowałem nawet ostatnio Ovi Maps 3.0 koledze i bardzo fajnie sprawuje się tam nawigacja.

Może ktoś coś jeszcze napisać na temat 5230 ?

Mimo wszystko różnica między 5800 a 5230 jest niewielka.
    A różnica cenowa kolosalna i to zachęca.
    WiFi nie potrzebuje, bez rysika sobie poradzę, granie chyba nie ma najgorsze.
    Najgorsze jest to, że to nowy sprzęt, trochę mnie martwi czas reakcji, wydaje
    mi się, że 5800 sprawniej chodzi, chyba, że ulepszą w niej soft za jakiś czas.
    Ostatnio w 5800 wgrałem najnowsze oprogramowanie i naprawdę fajnie śmiga.
    Muszę, jeszcze porównać ofertę w moim operatorze między 5800, a 5230 ale
    to przed samym kupnem.
    Nokia 5230
    http://www.gsmarena.com/nokia_5230-2909.php
    Nokia 5800 Xpress Music
    http://www.gsmarena.com/nokia_5800_xpressmusic-2537.php

Cytat:
    Bardzo fajny telefonik, nawigacja dobrze działa, ekran dotykowy działa lepiej niż w Avili, bateria 3-4 dni przy umiarkowanym korzystaniu. Głośne dzwonki, jakość połączeń bardzo dobra, zasięg na największym zadupiu również. Większość opinii tutaj to niedorozwinięci gimnazjaliści którzy chcieli by mieć w telefonie za 500-600 zł wodotryski. Kupcie sobie ajfona i szpanujcie w gimnazjum

Cytat:
    dzisiaj przyszla paczka :) jak na razie jestem zadowolony, gps fajnie chodzi jak na telefon, wyswietlacz oki, jedyny mankament to to ze jak ktos dzwoni na skypie to wyswietla sie numer tel skype service, a nie nazwa użytkownika. jak za ta cenę (78funtów) telefon bardzo przyzwoity

• #11 12 Kwi 2010 23:05
    dexi
    Poziom 29  

Nie powiedziałem, że telefon nie jest wart swojej ceny. W USA wygląda jak zabawka, obudowa jest nieco inna i bardziej tandetna niż w 5800. Rysika nie ma co żałować, bo posiada specjalną kostkę do gitary która jest zamiast rysika. W 5800 rysik zaczyna z czasem sam wypadać. Posiadam 5800 XM, a 5230 testowałem przez 2 tygodnie.

• #12 12 Kwi 2010 23:29
    Areecki
    Poziom 14  

Co do obudowy to muszę przyznać, że w 5800 jest bardzo dobra obudowa.
    Generalnie w większości obudowy w Nokiach nie są zadawalające.
    Posiadam obecnie już wysłużony 6230i i obudowę wymieniałem już 2 razy.
    Chętnie było by poznać opinie innych użytkowników ale widzę, że nikt nie piszę.
    Ja coś dodam jeszcze od siebie, gdy dokładnie przemagluje go w salonie.
    Na telefon można kupić jakiś pokrowiec,a na ekran folie poliwęglanową.

Myślę, że warto jeszcze poczekać z wyborem tego telefonu.
    Ciekawe jak zmienią się ceny 5800 i 5230 w najbliższych 2-6 miesiącach

• #13 16 Kwi 2010 14:53
    dexi
    Poziom 29  

Mam! Proszę państwa, od 3 dni jestem właścicielem HTC HD2! Nokia, niestety po dwutygodniowym testowaniu u mnie w domu nie wytrzymała konkurencji HTC.

• #14 18 Kwi 2010 19:31
    Areecki
    Poziom 14  

Napisz coś więcej o tym sprzęcie.

• #15 19 Kwi 2010 06:10
    dexi
    Poziom 29  

A co chciałbyś wiedzieć.

Z tego co już przetestowałem. Ma ogromny ekran o bardzo dobrej jakości. Gdyby nie HTC Sense z pewnością bym go nie kupił (nudny wygląd Windowsa 6.5). Nakładka dodaje mu wiele możliwości.

To co wiem, że ma i korzystam z tego:
    Nowy player (podobny do tego z iPhone) z bardzo dobrą jakością dźwięku.
    Posiada port jack (normalnie w HTC wszystko jest sprzężone z portem micro lub mini USB)
    5mega pikseli kamerka.
    1GHz procesor
    16 GB pamięci (dają taką kartę pamięci) i 500 MB RAM.
    Fajnie się przerzuca zdjęcia (dotknięciem)
    Telefon jest bardzo responsywny, nigdy się jeszcze nie zawiesił (choć słyszałem, że w USA ten telefon bardzo to lubi)

Telefon sprzedaje się na pniu. Musiałem czekać dobre parę dni aż jakiś sklep TMobile będzie go miał. Przywożą go po 5-10 sztuk na sklep i w przeciągu 3 lub 4 godzin już go na magazynie nie ma.

Normalny user będzie mógł z niego korzystać bez problemu; zaawansowany user powie, że lepiej mieć Symbiana lub Androida; Osoby, które naprawdę się znają na WinMob będą jednak wniebowzięci. Aplikacji w sklepie Windowsa jest niewiele, ale są strony, które zawierają setki darmowych gier i aplikacji.

Gdy po raz pierwszy byłem w posiadaniu HD2 to zepsuł się tylny głośniczek (usterki młodzieńczego wieku), ale ten telefon, który niedawno kupiłem znowu po prostu zachwyca.

W USA nie istnieją komórki, które by ucieszyły Europejczyków, którzy zawsze korzystali ze smartfonów lub PDA. To jest nowy trend w USA (dzięki Iphonowi). Komórka była przedłużeniem telefonu stacjonarnego, co przekłada się na ceny (gdy ktoś z za granicy dzwoni do USA to nie ma różnicy w cenie pomiędzy dzwonieniem na stacjonarne czy komórki).

Dodatkowo są u nas dwie sieci (i wiele pomniejszy i regionalnych operatorów) korzystających z technologii CDMA. Komórki pomiędzy sieciami CDMA nie są kompatybilne pomiędzy swoimi sieciami działającymi w tym standardzie, a także z GSM (który jest standardem w Europie). Są dwie duże sieci GSM (AT&T i TMobile) a komórka jednego z nich nie będzie w pełni działała w sieci przeciwnika (chodzi o częstotliwości sieci 3G). Dlatego słabo tu z konkurowaniem pomiędzy producentami komórek. Sławne są takie komórki jak BlackBerry, bo jest już tutaj rozeznana w sytuacji. Nie ma tutaj prawie żadnej z komórek Nokii, która produkuje komórki dostosowane przeważnie do AT&T, która to zwyczajnie Nokię olewa. Kupiłem więc HD2, bo prawdziwej konkurencji w USA to teraz ten telefon nie ma (chyba, że ktoś woli Androida czy Iphona).

Telefon HTC HD2 kosztuje około $450. Jest to mniejsza suma niż za ten sam telefon w Polsce. Dodatkowo dodają do niego 16GB kartę w standardzie z wgranymi dwoma częściami filmu Transformers w pełnej rozdzielczości telefonu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME