Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki GSX 750 i alarm nasrin

05 Mar 2010 18:02 2798 5
  • Poziom 9  
    Witam szanowne grono mądrych ludzi.

Słuchajcie mam problem z założeniem alarmu, do mojego motoru (wiem to nie auto ale temattycznie będzie ok), więc tak z alarmu idzie 8 kabli,
    1 i 2 to migacze (+),
    3 to +
    4 to -
    5 i 6 to kable z którymi trzeba połączyć uprzednio rozcięty kabel (engine stop wire)
    7 to Lock (positive outpt)
    8 to Positive electricity starter

Podłączyłem wszystkie kable z wyjątkiem 8, który odpowiada jak domniemam za zdalne odpalanie, mam diagram z pudełka od alarmu i diagram motoru ale nie mam zielonego pojęcia gdzie mam to wpiąć, więc proszę niech ktoś doradzi gdzie podpiąć kabelek aby motor odpalany był z pilota ;D.
    Załączam dwa obrazki
    diagram alarmu i diagram motoru

Podłączyłem to tak:
    pink grey z alarmu do pomarańczowego w czerwone kropki w stacyjce.
    red black do odpowiednich napięć.
    orange do pomarańczowego w stacyjce.
    yelow do odpowiednich migaczy
    został blue i nie wiem gdzie :(
    Proszę o sugestie i z góry dziękuje

Marcin.

Suzuki GSX 750 i alarm nasrin Suzuki GSX 750 i alarm nasrin
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 16  
    niebieski wpiął bym na przewód przed Clutch lever switch (czujnik położenia sprzęgła) a idący do starter relay(przekaźnik rozrusznika)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    hej dzięki za radę ale nie działa właśnie sprawdzałem, aby odpalić motor normalnie trzeba nacisnąć sprzęgło i przycisk startera razem.
  • Poziom 16  
    W takim razie wstaw za sensor sprzęgła, tylko pomyśl czy na pewno tego chcesz bo oby nigdy nie został na biegu. Dobrze byłoby dołożyć jakieś inne zabezpieczenie uruchomienia na luzie ze stabilnym przełącznikiem
  • Poziom 9  
    też nie działa, sprzęgło i starter działają jak dwa przewodniki które po wciśnięciu zamykają obwód tak to rozumiem?
    Ominięcie jednego nic nie daje próbowałem też przed starter i za starter.
    Doczytałem w necie że trzeba się wpiąć w przekaźnik rozrusznika.
    Ten kabelek daje napięcie 12v po naciśnięciu guzika na pilocie, czyli to jest sygnał (chyba) jeżeli podepnę to do owego przekaźnika przekaźnik zamknie obwód pomijając oba wyżej wymienione zabezpieczenia (sprzęgło i starter) i teoretycznie spowoduje zapłon hmmmm ciekawe czy dobrze kombinuje..... błądzę po omacku sprawdzę jutro i dam cynka co i jak.
  • Poziom 9  
    Działa dzięki za pomoc jednak musi być za czujnikiem sprzęgła wczoraj pomyliłem kable ale dzisiaj już działa.