Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wkladka zamka a4 mozliwosc zamiany

jarek.iskra 05 Mar 2010 21:48 4365 8
  • #1 05 Mar 2010 21:48
    jarek.iskra
    Poziom 9  

Witam mam pytanie czy wkładka od klapy bagażnika będzie pasowała do drzwi kierowcy czy jest możliwość jej przełożenia ponieważ mam uszkodzoną (mógł się ktoś włamywać)a klucz pasuje czy będę musiał kopic nowy zamek z kluczem może ktoś to przerabiał proszę o odp,audi a4 1999 1.9 tdi combi

0 8
  • #3 05 Mar 2010 22:04
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Z tego, co pamiętam, to wkładki nie są takie same. Kłopot tylko w tym, że będziesz musiał wyciągnąć bęben z zapadkami z klamki i bagażnika i zamienić same bębny, bo inaczej się nie da.

Uważaj tylko, żeby nie pogubić zapadek, bo tam są "połówki".
    Operacja zaliczana do precyzyjnych, do tego trzeba znać budowę zamka.
    Jeśli się zdecydujesz zrobić samodzielnie, to bęben wyciągaj z obudowy z włożonym do niego kluczykiem, bo jak wyciągniesz kluczyk, to zapadki powypadają.

Jeśli nie czujesz się na siłach, to jedź do fachmana od zamków. Naprawi wkładkę w drzwiach kierowcy i wszystkie będziesz miał sprawne. U mnie naprawa wkładki po włamaniu za czasów pracy na warsztacie kosztowała 30-50PLN.

0
  • #4 05 Mar 2010 22:12
    cirrostrato
    Poziom 36  

Dziś zaniosłem do klucznika zamek klapy do Mazdy323C (poszły chyba zapadki we wkładce), zrobią na środę za ok. 55zł .

0
  • #5 06 Mar 2010 08:53
    jarek.iskra
    Poziom 9  

Problem nieco rozwinę tak wiec zamek od drzwi kierowcy zepsuty, mam jeden klucz którego nie mogę zakodować vagiem [ chodzi o centralny zamek brak reakcji] dlatego pomyślałem o zamianie wkładek co chwilowo rozwiązało by problem otwierania a do kodowania ręcznego potrzebne sa 2 klucze nie pytam o procedurę bo jest to opisane i pytanie dlaczego nie moge zapisać klucza z vag czy powodem jest uszkodzony zamek kierowcy? przyciskiem od środka zamyka proszę o pomoc

0
  • #6 06 Mar 2010 11:09
    Miwhoo

Myślę, że wymiana wkładek będzie droższa od naprawy tej uszkodzonej.
    Jeśli chodzi o zamianę z drzwi kierowcy do klapy bagażnika: sprawdź czy zamek bagażnika działa. Jeśli nie kręci się kluczem we wkładce, tylko używa centralnego zamka, to wkładka śniedzieje i skleja się z bębnem... Rezultatem jest brak możliwości włożenia klucza do zamka lub brak możliwości przekręcenia klucza w zamku.

0
  • #7 06 Mar 2010 14:17
    jarek.iskra
    Poziom 9  

Wiec jakie najlepsze wyjście z wkładkami ni e będę się bawił bo niema pewności czy będzie ok. aso odpada zmierzam do tego zęby w jakiś sposobi wpisać pilota a może nowa centralkę?

0
  • #8 06 Mar 2010 14:22
    Miwhoo

Z wkładkami będzie OK, jeśli pojedziesz do fachowca. Jeśli nie jest uszkodzony bęben, to będzie tylko wymiana połamanych zapadek... 50zł i zamek będzie OK, bez kombinowania. :)

0
  • #9 06 Mar 2010 21:39
    jarek.iskra
    Poziom 9  

No dobrze a jak wpisać tego pilota skoro mam jeden klucz

Dodano po 3 [godziny] 48 [minuty]:

Zauważyłem ze jedna krańcówka nie działa czy ona może być powodem ?

0