Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Blomberg WAF1360S staje po pobraniu wody

aleksandra.w 05 Mar 2010 23:53 2136 5
  • #1 05 Mar 2010 23:53
    aleksandra.w
    Poziom 1  

Witam.

Mam wielki problem. Kupiłam pralkę Blomberg WAF1360S, niby wszystko działa ale gdy wybiorę program, naciskam przycisk start, pralka pobiera wode i nic poza tym. Bęben się nie kręci, pralka po pobraniu wody po prostu staje i koniec.
    Nie mam pojęcia co się dzieje? Bardzo proszę o pomoc.
    (zaznaczam, że serwis odpada, jeżeli chciałabym ją reklamowac, musiałabym ją odsyłać aż do Goleniowa a mam masę prania).

Dziekuję.

0 5
  • #2 06 Mar 2010 08:57
    krys06
    Poziom 29  

Na początek przedmuchać przewód od hydrostatu ,w drugiej kolejności sprawdzić czy wszystkie przewody są dobrze osadzone(zdjąc ,nalożyc powtórnie)na programatorze,jeżeli to nie pomoże możliwe przypalenia ścieżek wewnątrz programatora(jest to żmudne ,ale do zrobienia we własnym zakresie)

0
  • #3 06 Mar 2010 18:09
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Ja bym stawiał na sprawdzenie szczotek silnika, być może już się skończyły.

0
  • #4 07 Mar 2010 14:54
    zetfa
    Poziom 20  

Też podejrzewam szczotki silnika,lub ew. triak w module sterującym.Pozdrawiam.

0
  • #5 30 Sie 2013 22:18
    bialas313
    Poziom 8  

Witam! Spróbuje się podpiąć ponieważ identyczny problem. Po zdjęciu obudowy na przekaźnikach, takich dwóch stycznikach słychać jak dwa razy cyknie a za trzecim razem tak jakby w jednym zwarcie widać i pralka kończy pranie. Zapala się betrieb.

Wodę tak jak u kolegi pobiera oraz odpompowuje, ale potem koniec. Zabieram się za te rzeczy o których pisaliście i zobaczymy, jakby miałktoś jeszcze jakiś pomysł to z góry dziękuje za odpowiedź.
    Pozdrawiam

Jak włączyłem i zakręciłem ręcznie bębnem to ok nie rozłączała się i nie przeskakiwało na betrieb, przestałem kręcić i się wyłączyło jak wcześniej

Pralka Blomberg WAF1360S staje po pobraniu wody

w takim stanie są szczotkę, jako noob mam wrażenie że są słabe bo nawet numery są zjechane ale prosiłbym o poradę

POzdrawiam

0
  • #6 31 Sie 2013 20:49
    bialas313
    Poziom 8  

na krótko silnik się kręci, czy ma ktoś jakąś radę? Czy triaka przełożyć? mam innego z innej starej pralki czy ew. coś innego... PROSZĘ O POMOC

------------------edit-----------------------
    szukam dalej, przetrzepuję forum:
    - delikatnie dmuchając w hydrostat słychać cyknięcie
    - od hydrostatu wężyk drożny, pozostałe węże przedmuchane
    - przegląd płytki, sprawdzenie lutów itp. w trakcie

-----------------edit-----------------------

W sumie nikt nie próbował pomóc, ale na przyszłość dla użytkowników z podobnym problemem. Okazało się, że ścieżka do triaka była pęknięta. Po tym zabiegu ruszyła jak nowa, przy okazji zmieniłem szczotki i oby już śmigała

0