Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subwoofer VK pierdzi ! W czym problem

neronwroclaw 06 Mar 2010 01:11 2653 8
  • #1 06 Mar 2010 01:11
    neronwroclaw
    Poziom 12  

Witam, dostałem w prezencie VK z 25 cm. Czasami pojawia się denerwujące pierdzenie. Może ktoś miał podobne problemy i wie w czym problem? Czy może ten wynalazek tak ma?

0 8
  • #2 06 Mar 2010 01:38
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Witam.
    Najprawdopodobniej ma zamało pradu na linii 12v.
    W pokoju mam wzmaka Blaupunkt GTA 4 special MK II 800Watt i 2 subwoofery. Kiedy przycisne im mocniej,a jade na jednym prostowniku,w tedy napięcie drastycznie spada i zaczyna pierdzieć.
    Najlepiej by było,gdybyś go podłączył bezpośrednio do akumulatora samochodowego i zaczął testować na wyższych obrotach-jak dalej będzie pierdział,to już coś w środku sie rypie,ale na 80% nie ma zapewnianej dostatecznie dużej mocy :)
    Pozdrawiam

0
  • #3 06 Mar 2010 10:15
    rucin_
    Poziom 21  

Ale co ty adrian w ogóle gadasz?Kolega neron ma wzmacniacz domowy a nie tam jakieś samochodówki pod prostownikiem.
    A efektem pierdzenia może być to że za mocno pod głaszasz i wzmacniacz się przesterowywuje.

0
  • #4 06 Mar 2010 13:52
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Wybacz rucin-nie znam owego modelu więc wpisałem w googlach "vk 25cm" i oglądając "google grafika" połowa zdjec to były samochodowe subwoofery aktywne,wiec bylem pewien,że jest to samochodówka.

0
  • #5 06 Mar 2010 13:55
    rucin_
    Poziom 21  

Vk ma też normalne domowe subwoofery.

0
  • #6 07 Mar 2010 08:30
    Zagór
    Poziom 19  

Niedawno miałem jeszcze vk subwoofer aktywny i powiem Ci tak że pierdzi wtedy jak robisz głośniej i basu jest za dużo co??
    tam jest niby napisane ze ma 120 rms ale niema tyle a jeszcze jak basu dasz więcej to szybciej za pierdzi....
    czy jak cicho słuchasz to też pierdzi??

0
  • #7 07 Mar 2010 09:22
    SzokalML
    Poziom 36  

Przyczyn może być kilka, jeśli pierdzenie jest wyraźnie skorelowane z gałką wzmacniacza, to znaczy że wzmacniacz się przesterowywuje. Tam nie ma jakiś mocarnych wbudowanych wzmacniaczy ;) Ew. głośnik może być źle sklejony.

Jeśli pierdzenie pojawia się sporadycznie, może to też być jakaś odkręcona część - np. nóżka, czy maskownica.

0
  • #8 07 Mar 2010 14:56
    Tomq
    Poziom 38  

/zbędną część postu usunąłem/
    (dj-MatyAS)

Co do samego tematu - przyczyny "pierdzenia" są dwie: niedopasowanie do siebie mocy wzmacniacza i głośnika lub uszkodzenie mechaniczne głosnika. Z tego co widzę autor tematu nie podłą rzeczywistej mocy ani głośnika ani wzmacniacza ani też nie wykluczył mechanicznych wad więc trudno powiedzieć coś konkretniejszego.

0
  • #9 07 Mar 2010 15:04
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Tuba leży na ziemi ;)
    A takie potańcówki mam dopiero jak podkręce bas,ale w tedy to czuć jak nogawki drżą :)
    Możliwe jest,ze owe pierdzenie jest spowodowane złym sygnałem wejściowym do wzmacniacza :?: Na swoim mam własnie ustawianą czułość od 100mV do 8V i gdy przesadzę właśnie zaczyna pierdzieć.

Moderowany przez dj-MatyAS:

Pisanie postów bez związku z tematem. Uprawianie na łamach Forum prywatnych "wojenek".
    Brak znajomości Regulaminu Forum.
    Ostrzeżenie.

0