Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o propozycje lekkiego Tuningu Poloneza CARO 1,6GLI

themark 03 Sie 2004 20:08 8020 6
    themark
    Poziom 15  
    Witam :o
    Posiadam sobie takie cudo Polskiej motoryzacji, jest to Polonez Caro rocznik 96, z jednopunktowym wtryskiem ABIMEXU (Multec 700), sonda Lambda, katalizator
    Otórz na razie nie stać mnie na zmianę auta, a tym jeżdzę prawie od nowości więc postanowiłem (w zamyśle) jakoś lekko go podtuningować. Od razu stwierdzam że nie zależy mi na jakimś olbrzymim wzroście mocy i paleniu gumy, mam zamiar na ile to możliwe poprawić nieco dynamikę auta, kulturę jego pracy, itp.

A więc teraz pytania czy warto:

1. Usuwać katalizator, a co wstawić w zamian... ?
    2. Czy warto bawić się w przeróbkę filtra powietrza, zakładać jakieś stożkowe, czy jak, czy może da się jakoś pokombinować z tym co jest... ?
    3. Czy warto wprowadzać jakieś większe zmiany w układzie wydechowym, typu kolektor, główna rura wydechowa tłumiki itp.
    4. - może jakieś inne pomysły - ???

POZDRAWIAM
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    ppiotrek5
    Poziom 11  
    Witam

Wymontować katalizator można nie wstawiając nic w zamian. Po co. W starszych typach poloneza nie było katalizatora i było OK!!!

Filtr powietrza stożkowy nie wiem czy coś pomoże. Możesz zaryzykować ale ja osobiśćie montowałem u siebie i nie myło różnicy. A ile było szukania. Tylko że ja mam poldka 1994 na gażniku na wtrysku może być inaczej.

Co do układu wydechowego to możez zamontować sobie tylny wydech sportowy. Mocy nie zwiększy(chociaż produceńci piszą że dodaje 3-5KM) ale w polonezach caro+ silniczki cicho chodziły więc sportowy wydech daje spoko efekt.
    de Virez
    Poziom 24  
    no jak jezdzisz bez katalizatora to gaz rozweselający produkujesz;p i ogolnie strasznie trujące to jest:)
    themark
    Poziom 15  
    Do Kolegi "ppiotrek5" czyli sugerujesz usunięcie katalizatora, ja też tak myślałem wstawić zwykły tłumik środkowy i tak zrobiłem, zapomnałem i tak pojechałem na przegląd ;-) - gość to zauważył, lekko się uśmiechnął podłączył pod analizator spalin i powiedział... super silniczek, mieści się jeszcze w normach spalin. Mi wydaje się że teraz leciutko lepiej się zbiera mój Poldio, może jeszcze jakieś sugestie ???
    Pozdrawiam
    Themark
    halogen0
    Poziom 15  
    Jak masz flote to :
    -W zamian katalizatora strumienice można by bylo wstawić
    -Storzek jak najbardziej na miejscu u mnie w oplu wydaje mi się że po zamontowaniu lepiej się zbiera
    -Zamiast ostatniego tłumnika mozesz z allegro kupić taniu jakiegoś ulterka. :) a w póxnijszym czasie silnik od mustanga itd :D