Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gamma 3 - brak głosu i napis PHONE na wyświetlaczu

06 Mar 2010 07:56 4361 7
  • Poziom 13  
    Witam. po podłączeniu radia i wpisaniu poprawnego kodu radio na wyświetlaczu wyświetla napis PHONE (czasami tez pisze PHON.E). a głośniki nawet nie zatrzeszczą.. co to może być? jakiś problem techniczny radia czy jakieś błędne ustawienia

Na forum piszemy w języku polskim. Do poprawy , klawisz "Pisownia" może się przydać. Regulamin. [damiancz]
  • Poziom 11  
    Jeżeli pisze phone oznaczałoby to, że dżwięk jest na słuchawkach, podłącz słuchawki i sprawdź czy bądą grały
  • Moderator Radia Samochodowe
    Czy radio było oryginalnie w tym aucie :?: Jak nie to sprawdź sygnały w kostce zasilającej - to że pasuje mechanicznie wcale nie znaczy że elektrycznie jest poprawnie.

A napis na radiu PHONE to informacja że radio jest wyciszone bo korzystasz z komórki ;) Tutaj albo jest źle okablowana kostka , albo ew. radio jest uszkodzone , co da się sprawdzić podłączając go na stole.
  • Poziom 13  
    Radio nie jest oryginalne w aucie. dokupiłem do niego kostki ISO i podłączyłem tak jak pisało na okablowaniu kostek z zasilaniem jest wszystko ok, bo działa pamięć itd. tylko nie mogę znaleźć oznaczenia pinów w gnieździe w radiu , może ktoś ma?
  • Poziom 13  
    sprawdziłem i w się zgadzają.
    gniazdo w Gamma Philips
    Gamma 3 - brak głosu i napis PHONE na wyświetlaczu
    Wtyczka A.
    1. tel. mute
    2. pilot (masa)
    3. pilot
    4. Podtrzymanie
    5. Sterowanie anteną automatyczną
    6. Podświetlenie (+12 V)
    7. Zasilanie (+12 V)