Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 B4 1,9TDI na co zwracać uwagę przy kupnie?

kamil907 06 Mar 2010 09:07 3762 4
  • #1 06 Mar 2010 09:07
    kamil907
    Poziom 28  

Temat może jak setki innych ale odnośnie tego konkretnego modelu nic szczególnego nie znalazłem. Jutro z ojcem wybieramy sie po auto dla niego i ma to być 80 B4. Oczywiście z jasnych przyczyn proponowałem mu Peugeota 406 ale się uparł. Już wstępnie oglądaliśmy to auto bo było niedaleko. Wszystko wygląda OK, blacharka ładna, chodzi równo, zawieszenie nie stuka, turbina chodzi - podobno była wymieniana. Ogólnie wyglada na zadbane. Pytanie tylko na co jeszcze można by zwrócić szczególną uwagę. Jakie typowe usterki może posiadać to auto?

0 4
  • #2 06 Mar 2010 10:27
    sadek1979
    Spec od samochodów

Kolego jeśli chodzi o radę to proponuję wżiąć autko i pojechać na stację diagnostyczną sprawdzić amorki i zawieszenie oraz hamulce . Dodatkowo gościa z vagiem i autko sprawdźone wzorowo Ja dodatkowo biorę z sobą magnes z lodówki (od jogurtów itp_) najtańszy tester lakieru Osobiście uważam że lepiej wydać ok 100-150 zł ale wiem czym będę jeździł

0
  • #3 06 Mar 2010 20:12
    kamil907
    Poziom 28  

Weźmiemy ze sobą znajomego mechanika. Wystarczy, że on się przejedzie tym autem i będzie wiedział czy coś go boli. Na codzień robi też blacharkę więc ze sprawdzeniem tego również nie będzie problemu. Bardziej chciałem się dowiedzieć czy ten konkretny model posiada jakieś typowe często występujące usterki na które trzeba by zwrócić szczególną uwagę bo z oceną ogólnego stanu nie będzie problemu.

Dodano po 5 [godziny] 50 [minuty]:

Auto kupione. Obejrzał je dokładnie zaufany mechanik i stwierdził, że wszystko jest w świetnym stanie. Do tego cena można powiedzieć, że śmiesznie niska więc teraz tylko pozostaje mieć nadzieję, że auto nie będzie sprawiało problemów.

0
  • #4 07 Kwi 2010 21:02
    slaw00000
    Użytkownik obserwowany

wydrukuj na necie kody usterek, podłącz kompa i wyjdzie elektronika, nie wiem czy te auta czasem nie maja w sobie swojego gniazda diagnostycznego wtedy sam na miejscu sprawdzisz czy jest jakas usterka w silniku czy elektronice.

próbnik lakieru (są na allegro 5zł sztuka) pokaze czy autko nie bylo bite po grubości lakieru ale nie ma auto w tym roczniku bezwypadkowego to tak jakbyś wygrał w TOLOLOTKA:)

sprawdz zawieszenie amory czy odbijaja, czy samochod nie sciaga, czy wszystkie elementy sa na rownej płaszczyźnie np bagażnik czy jest coś wyżej albo niżej

w bagazniku czy nie ma wody ;D

czy swiatelka dzialaja i inne elementy elektroniczne

czy jest korek od wlewu paliwa

ile jest oleju w silniku i czy sa wszystkie płyny jezeli tak to poznasz po tym właściciela ze autko bylo dbane

0
  • #5 07 Kwi 2010 21:55
    kamil907
    Poziom 28  

Ja pytałem tylko o jakieś charakterystyczne sprawy dla tego modelu,a to co wypisałeś jest raczej oczywiście i takie rzeczy sprawdza się zawsze. Poza tym auto już dawno kupione więc temat do zamknięcia.

0